Ten years on the road

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Ten years on the road

Nový příspěvek od Peterson »

Moc zajímavé stránky člověka (Huberta), který chce strávit 10 let na cestách kolem světa se sajdou. Nejdřív cestoval s dvouventilovým BMW a poslední roky jezdí s Uralem 750. Moc zajímavé stránky a ještě zajímavější fotoreportáže.

http://thetimelessride.com/US/My-Rides/ ... de-map.htm

Stránky mně přivádějí na myšlenku, jak daleko cestujete s ruskými stroji? Pokud teda cestujete... Jak daleko se asi tak dá dojet cestovní rychlostí okolo 70km/h a v časově omezením období třeba dvou týdnu?
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Michal »

Je to dobrý šílenec, zvlášť ta zimní jízda po Sibiři.

Na sajdě jsme ještě nikde nebyli, zato hodně mám naježděno na Jawě a něco na solo Dněpru, což je podobné cestovní tempo jako se sajdou. Z těchto zkušeností bych řekl, že 2 týdny jsou ideální pro dovolenou v přessousedních zemích. Ukrajina, Rumunsko, Slovinsko, Itálie... Tam všude byly 2 týdny akorát. Dalo se i Estonsko, ale to už byl spíš závod, než dovolená, pokud tam nechceš jen dojet a odjet, ale i něco vidět. Je to už dost na hraně. Na země, jako je Albánie, Řecko, nebo na opačné straně Skandinávie, bych si vzal 3 týdny, pokud je to možné.

Jednou v životě chci dojet po ose na Bajkal a ještě kousek dál, ale to už chce minimálně 3 měsíce, pokud člověk chce po cestě vidět i něco jiného, než jen hlavní silnici a benzínky.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Peterson »

V době, kdy jsem cestoval na kejvačce jsem ještě chodil do školy a čas jsem moc neřešil, ale dovolená na východě Slovenska (Michalovce, Zemplínská Šírava, pohoří Vihorlat) tak nějak lážo plážo vyšla na 2 týdny.
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od veverka »

No my jezdime vetsinou tak, ze prvni den presun k Cesko-Slovenskym hranicim, druhy den presun na vychod Slovenska / do Madarska a treti den prekroceni Ukrajinskych, pripadne Rumunskych hranic. Presun do cilovy zeme nejedem uplne lazo plazo, zato v cilovy destinaci si mistni prirodu a vyhledy vychutnavame dostatecne :-) I na Ukrajine jsou dva tydny tak akorat na zabahneni v Karpatech, ne presuny nekam dal. V tom Rumunsku se clovek dostane dal, maji preci jen trosku kvalitnejsi silnice :D
Po Cechach se dobre cestovalo i na Simsonu (60 km/h maximalka :-) )
белка
"hydroveverka"
Dneprstein
Příspěvky: 612
Registrován: 21 led 2011, 12:28

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Dneprstein »

Hubert je bůh!!! ;)
Uživatelský avatar
Stopl
Příspěvky: 119
Registrován: 04 úno 2011, 11:21

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Stopl »

Huberta jsem viděl vloni na srazu v Rakousku.Bohužel ta jazyková bariéra,tak jsem ho akorát pozdravil.Jinak jsem se vloni jsem se zúčastnil akce Muži na Jawě 2010 s Jawou 500 OHC/viz Moto Unčovice a na Rajčeti alba Stopl/ a za 14 dní jsme dali přes 5000 km průměrnou rychlostí pod 80 km.Dá se to,ale jede se od rána do večera.Člověk se holt musí kochat okolím a zapomenout na vše ostatní.Letos jedu se ženou a Uralem sever Itálie a denní penzum je 300,400 km.
Uživatelský avatar
Stopl
Příspěvky: 119
Registrován: 04 úno 2011, 11:21

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Stopl »

Omluva,dvakrát ve větě jsem se.
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Peterson »

veverka píše:No my jezdime vetsinou tak, ze prvni den presun k Cesko-Slovenskym hranicim, druhy den presun na vychod Slovenska / do Madarska a treti den prekroceni Ukrajinskych, pripadne Rumunskych hranic. Presun do cilovy zeme nejedem uplne lazo plazo, zato v cilovy destinaci si mistni prirodu a vyhledy vychutnavame dostatecne :-) I na Ukrajine jsou dva tydny tak akorat na zabahneni v Karpatech, ne presuny nekam dal. V tom Rumunsku se clovek dostane dal, maji preci jen trosku kvalitnejsi silnice :D
Po Cechach se dobre cestovalo i na Simsonu (60 km/h maximalka :-) )
Pár kilometrů se dá ušetřit autovlakem, kterým se dají sajdy dopravit do Popradu a přeskočit tak notoricky známou cestu...

Jinak 2 týdny na potoulání se po Karpatech na Ukrajině mi přijde jako rozumnej časovej plán.
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 270
Registrován: 15 led 2011, 00:50
Bydliště: klec u třeboně

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Míra »

taky jsem přemejšlel o vlaku, cestou něco popít, a po cílovej destinaci se projet pěkně bez unavy po těch kilometrech a užít si to tam.
Dněpr 11 solo/side
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od veverka »

Na kolik vyjde ten autovlak? Me presuny neprijdou nejak nudny nebo vycerpavajici... Nevim jestli bych po popiti neceho ve vlaku byla rano svezejsi :mrgreen:
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Peterson »

veverka píše:Na kolik vyjde ten autovlak? Me presuny neprijdou nejak nudny nebo vycerpavajici... Nevim jestli bych po popiti neceho ve vlaku byla rano svezejsi :mrgreen:
Řidič + auto (asi se rovná sajdě) vyjde na cca 1400 kč včetně lůžkové místenky z Prahy do Popradu. Jaké je aktuální info to netuším.

Ještě jsem zaslechl, že jede nějakej autovlak až do Košic, ale to nením jistě...
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Peterson »

Na YouTube je sestřih záběrů z Hubertovo toulání:

Uživatelský avatar
Stopl
Příspěvky: 119
Registrován: 04 úno 2011, 11:21

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Stopl »

Popřál jsem Hubertovi brzké uzdravení a tohle mě odepsal :
Přílohy
Hubert.JPG
Hubert.JPG (41.23 KiB) Zobrazeno 9000 x
Wan-Chuan
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2011, 09:39

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Wan-Chuan »

Slušná práce -)

Sned se jednou opravdu potkáte -))

Wan-Chuan
KRLESS!!!
Odpovědět