10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetky

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 631
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od Dněprák »

Vyiížďka je společná pro všechny a je zhruba taková jako vloni a předloni. Velká část je po polních a lesních cestách. Ale nejsou to žádné rozbíječky, žádné velké kameny. Někde jsou vyjeté koleje, na některém úseku bude možná bláto.
Jinak celá trasa se dá jet i po silnici. Ale to bys musel jet asi sám, nebo pokud by se našel ještě někdo další , kdo by si to nechtěl ušpinit.
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 631
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od Dněprák »

Předpověď počasí je zatím celkem přiznivá. Nebudou tropická vedra, ale nebude nijak moc teplo. Poslední déšť by měl v nejbližší době projít nad Litoměřickem a potom by měl být klid. Docela bylo sucho, takže mírné zvlažení by bylo vhodné, aby se neprášilo. Bahna asi moc nebude, asi to vyschlo. Jedině, že by dnešní déšť byl silnější. Pak by to i klouzalo.
Takže, vše je připraveno a zítra to vypukne. Doufám, že dorazíte v hojném počtu.
Fort
Příspěvky: 168
Registrován: 31 led 2014, 22:23
Bydliště: Písek

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od Fort »

Před třemi roky jsem to na Vlkovi projel, sice všude poslední, ale projel. A to mám ta nepraktická vysoká řidítka.
Před dvěma roky bylo po deštích a tam jsem to vzdal a jel po silnici.
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Tak 10. výroční ročník je zdárně za námi. Já chci zde veřejně poděkovat Ivanovi za další velmi vydařený ročník.
Super zázemí Trumpetky, velmi vydařená vyjížďka a poutavé shrnutí historie srazů sovětských strojů. K tomu spousta kamarádů. Co víc bychom si mohli přát? Doufám, že jste všichni dorazili domů bez problémů.
Pár fotek je zde:
https://jirka-mt-9.rajce.idnes.cz/Trumpetka_2019/
a nějaká videa jsou zde:
https://www.youtube.com/channel/UC1FlZt ... 95F24CaghA
Ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na další ročník u Trumpetky.
Sidecar Šumava
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 631
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od Dněprák »

Nejprve díky všem, kteří neváhali a i přes nepříznivé počasí ( i když mohlo být i hůř) dorazili na 10. Výroční setkání Ural Dněpr Čechy v Lounkách u Trumpetky.
Počasí nám trochu zkomplikovalo provedení první soutěže Ural - Dněpr, ale nakonec soutěž zdárně proběhla. Na vyjížďku do deště vyrazilo 29 strojů, včetně Sahary z roku 1943 a M 72 z roku 1952. Vyrazily i osádky s dětmi.
Na druhou stranu byla vyjížďka záživnější, protože to klouzalo, bylo bláto, ale zase se vůbec neprášilo. A jak pořád říkám, kdo vlastní takový motocykl měl by se umět poprat i s lehčím terénem. A myslím, že se to podařilo a trochu toho trápení v těch dvou úvozech nikomu neublížilo.
Tady je potřeba vyzdvihnout práci dětských kulometčíků, kdy někteří již dosahují a někteří i předčí dospělé.
Vyjížďku a čekání na oběd zpestřily závody koní okolo barelů na ranči v Hoštce. Škoda, že vzhledem k času nedošlo na ukázku závodů vybraných osádek na Uralu a Dněpru okolo těchto barelů.
Po vyjížďce byla ještě jedna soutěž , kterou vyhráli opět jako tu první Dněpráci.
A zhledem k tomu, že to bylo výroční setkání mělo být uděleno ocenění účastníkům, kteří se zúčastnili všech deseti setkání. A tady to bylo celkem jednoduché, protože kromě mě, desetkrát dojel pouze Jirka Kopáček ze Šumavy. Takže Jirko díky za přízeň a díky rodinným příslušníkům a hlavně Lukášovi s kterým vždy předvádíte jak jezdit na Dněpru. A nemůžu zapomenout ani na členy Šumavského sidecaru , kteří doráželi s Tebou.
Večer jsem všechny účastníky provedl historií o tom, jak vlastně a kdy tyto srazy vznikaly a probíhaly. Překvapilo mě, že všichni tento více než dvouhodinový pořad vydrželi sledovat až do konce, což mě potěšilo.
Závěrem večera už byla překvapení pouze pro mě.
Byl jsem oceněn za přípravu těchto srazů krásným ohňostrojem, novou parádní Bojovou zástavou na motocykl. Musím si na ni dávat bacha, protože dvě předchozí vlajky mi během jízdy uletěly. A ještě mi bylo předáno ocenění vyřezáno z kovu.
A perličkou na závěr byla písnička, kterou složil a zazpíval Tonda.
Král Šumavy 2019 mě nakonec pasoval do šlechtického stavu.
Díky všem, kteří jste se na těchto oceněních podíleli. Samozřejmě, že to mají na svědomí Jirka ze Šumavy, Petr a Jarka z Homolky, Zdeněk od Pavelků a Martin.
A jako i v předchozích dvou srazech se o nás vzorně postaralo osazenstvo bistra U trumpetky - díky.
A co tedy na konec. Snad jen ať se i nadále setkáváme na srazech těchto strojů a společně se proplétáme lesy, loukami a v polích naší krajiny.
Fotky a videa :
https://dneprak.rajce.idnes.cz/10._Setk ... _Trumpetky
https://dneprak.rajce.idnes.cz/10._Setk ... _Trumpetky
Pokud by měl někdo zájem o soubor Historie srazů Dněpr a Ural v Česku dejte vědět. Ještě to trochu upravím a doplním o 2019.
Naposledy upravil(a) Dněprák dne 09 zář 2019, 15:23, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od zdeněk »

Zdravím všechny účastníky setkání a posílám pár fotek a videíí.
Zdeněk

https://bural.rajce.idnes.cz/10._Setkan ... echy_2019/
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od hipik634-750 »

Díky, dojel jsem domů a když jsem zapadl před garáží, tak při pokusu o vyhrabání se na zpatecku jsem rozložil zadni prevod na prvocinitele ... Idylka prostě.
-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od zdeněk »

....asi byl už unavenej :-)
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: 10. výroční Motosetkání Ural - Dněpr - Lounky U Trumpetk

Nový příspěvek od hipik634-750 »

-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
Odpovědět