Začínám opravovat

Řešíte problém? Jak na to?
Pravidla fóra
Technické záležitosti Dněprů, Uralů, Káček a eMek.
Dneprstein
Příspěvky: 612
Registrován: 21 led 2011, 12:28

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Dneprstein »

Nemusí se nutně pod vodou... :D
- V dávných dobách, když jsem byl v učení (na brigádě), jeden "kolega" opravoval Fiata 600 (ze dvou dělal jeden). - Nádrž bylo potřeba zavařit, ale z různých důvodů to pod vodou nešlo... Nakonec se to dělalo tak, že se nádrž zakopala do písku, do hrdla se strčila trubička a do ní špagát namočený v benzínu. Špagát se zapálil, ozvalo se mocné "HUUU", zatetelil se vzduch a v písku, v místech kde z nádrže vedly trubičky a hadičky, se objevily "tunýlky" jak to vyfouklo ven. - A nádrž byla prázdná a suchá... Partizánština to byla veliká, ale tu nádrž potom normálně zapájel mosazí (autogenem)... ;)
mušketýr
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2017, 12:35

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od mušketýr »

Já dal nádrž vyschnout a poté vysál 20min vysavačem.Po benzínu ani památky.M.:S
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Já si také myslím, že je technicky nemožné aby bouchla nádrž do které jsem vyřezal díru flexou :D , na druhou stranu si hrozně vážím jakékoliv rady a pomoci zde. Takže už jenom z úcty si dám pořádný pozor až to budu dělat. Dnes jsem dodělal záplatu, pokoušel jsem se udělat nějaké odsazení, ale bez těch kleští to nejde a myslím si že ani s nimi, chybí mi praxe a zručnost a na přesných věcech je to znát. Když jsem tu nádrž prohlížel tak už je na několika místech vařená. Nejlepší by bylo jí nechat vylít tím kaučukem, ale to je tak trojka :cry: A fušeřina se u mě nekoná, vše dělám maximálně precizně.
Obrázek
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Nádrž je zavařená, neumřel jsem, musíte to ještě nějakou dobu vydržet. Zavařil jsem jí jak nejlíp to šlo, ale ty sváry netěsní, jsou tam různé kapiláry. Ještě jsem se to pokusil pocínovat aby se to dotěsnilo, ale moc mi to nešlo. Někde to chytlo hezky a někde vůbec. Zítra to opracuju, zatmelím, nebo ještě něčím napatlám a navařím tam tu slzu na které drží ta guma co je na nádrži. Víc pro to nemohu udělat. Pokud by to teklo tak asi zaplatit vylití vnitřku. Vysávat vysavačem hořlavé výpary zkoušel jeden můj známý, pak musel malovat a hodně dlouho uklízet.
Obrázek
mušketýr
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2017, 12:35

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od mušketýr »

To mu jako bouchnul vysavač?Já už tam benzín neměl,vyschnul před vysáváním, takže výpary byly minimální. :D :D :D
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Němec »

mušketýr píše:To mu jako bouchnul vysavač?Já už tam benzín neměl,vyschnul před vysáváním, takže výpary byly minimální. :D :D :D
není to tak hrozný asi :D
Ural Ranger 2008, 22tis km
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Mám pocit, že vysával propan butan, ale už nevím odkud a ten vysavač vybouchl, asi nic smrtícího, ale na komplet úklid a malování to bylo. Já před věcmi co bouchaj nemám moc respektu, to se víc bojím cirkulárky, flexy a motorový pily.
mušketýr
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2017, 12:35

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od mušketýr »

Pokud si říz do nádrže flexou tak se flexy nebojíš a ani nemáš moc pudu sebezáchovy :shock: :shock: :shock:
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Potřeboval bych prosím odbornou radu. Koupil jsem si na káčko oválné světýlko, protože to hranaté kazí vzhled celé motorky. Teď laboruji jak k němu patří držák registrační značky. Hledal jsem fotky na netu, ale nikdo nemá potřebu fotit motorku zezadu. Zajímalo by mě jestli se ten držák zasouvá pod to světýlko. Díry by tomu odpovídaly, ale vypadá to blbě. Nebo ten držák mohu zkrátit, zmenšit, nebo z toho kříže uříznout jen tu plochou část, poraďte co máte vy. Ještě jsem na netu našel cívku co se dává do původního dynama a to pak má 12V, stojí pár korun, máte někdo zkušenosti? Ještě další důležitá věc, máte na káčku zástěrky? Musí mít veterán zástěrky?
Obrázek
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Pořád mi nesedí vybrání v blatníku s držákem akumulátoru a nedaří se mi přijít na to co je jinak. Na netu žádný detailní fotky nejsou.
Obrázek
Obrázek
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Teď dělám plechařinu, takže docela nuda. Blatníky pískovat nebudu, protože bych si je pak domu odvážel nametený na lopatce. V zadním blatníku je asi dvacet děr co tam někdo vyvrtal, jsou tam vyhnilé díry. Nepodařilo se mi zjistit proč tam nesedí vybrání na baterku tak to vyřeším po svém. Další díry co jsem kde našel a co si myslím, že tam nepatří zavařím a vybrousím. Také jsem objevil prasklinky v rámu a na některých plechových dílech.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Další překvápko, když jsem do výztuhy vyvrtal díru a udělal závit na blatník zjistil jsem, že to co se tváří jako sváry je jen nalepený kit. Fakt prasárna, na tý motorce už není jediná použitelná věc. Všechno znovu, vyříznout, navařit a dodělat výztuhy.
Obrázek
Obrázek
Doufám, že v práci nikoho nenapadne otevírat rozvaděč, snad ne, flexu taky nikdo nepostrádal.
Obrázek
hipik

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od hipik »

připomíná mi to Hipíka :)
Kuba1990
Příspěvky: 4
Registrován: 23 pro 2018, 17:12

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Kuba1990 »

Tak jak to tady pokračuje?
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Ahoj, pořád pokračuji, nebo se spíš jen tak plácám. Nejde mi dostat se k fotkám na rajčeti tak jsem nic nového nenahrál. Já nemám žádný prostor, kde tu motorku dělat a v té zimě co je teď venku to moc nejde. Na zadním blatníku jsem zavařil asi dvacet děr, zavařil různé praskliny na rámu a udělal novou výztuhu, která tam nebyla, na tu jsem pak dodělal stojánek. Zadní blatník jsem také upravil aby do něj zapadal ten držák na akumulátor. Zavařil jsem díru ve světle a díry na blinkry. Nádrž je opískovaná a vyčištěná. Mezitím jsem našetřil i nějakou tu korunu na díly. Až bude trochu teplo tak začnu sundavat barvu na tom zbytku a hodím to do základu. Chtěl jsem si koupit už nějaké díly a zjistil jsem, že vlastně nevím jak. Potřeboval bych nějakou kompletní sadu třeba gumových věcí. Nevím co koupit když mi tam některé věci chybí a podle obrázků to asi nedám. Vůbec tomu nerozumím. Nevím jak udělat svazky drátů. Myslím si, že se nikdy nesvezu a celé moje snažení půjde do šrotu. Také se mi podařilo sehnat dynamo do Malucha.
Odpovědět