Rodinný dotaz :-)

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Rodinný dotaz :-)

Nový příspěvek od veverka »

Ahoj, převážel jste někdo malé dětské kolo na sajdě? Nějaké tipy, jak to tam uchytit, aniž bych k tomu potřebovala sto metrů kurty?
Potomek projevil přání, abych ho vyzvedávala ze školky sajdou a zároveň chce pak jezdit ještě na cyklostezku na kolo. Odrážedlo bez šlapek se krásně vejde mezi sajdu a motorku, ale kolo se šlapkama už tam nenacpu. Položené na rezervě na všechny strany nějak moc přečnívá. Vlek oficiálně tahat nemůžem :)
белка
"hydroveverka"
krovak.xixao
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2015, 12:28

Re: Rodinný dotaz :-)

Nový příspěvek od krovak.xixao »

Ahoj Veverko,
co takhle přikurtovat přední kolo mezi sajdu a motorku a zadní nechat na silnici? Pepa takhle zkoušel převážet čínský samochod Kentoyu, ale narazil na problém, že Kentoya nebyla schopna dost zatočit. :-)

Lukáš
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný dotaz :-)

Nový příspěvek od Němec »

ahoj, nevím jak je na tom rozměrově dětský proti dospělýmu, ale dospělý jsem vozil hozený na sedačce spolujezdce a side. nemám pocit že by to nějak trčelo do strany, pokud nepřečnívá nad 40cm ani nemusíš označovat ne? ted už jezdím bez rezervy, takže výhoda je, že ten trn na rezervu jde použít jako jeden úchyt házím takhle na kufr i klasickej kočárek na kratší přesuny.
Ural Ranger 2008, 22tis km
Fort
Příspěvky: 168
Registrován: 31 led 2014, 22:23
Bydliště: Písek

Re: Rodinný dotaz :-)

Nový příspěvek od Fort »

Tak já, když jsem vozil synka z tenisu, tak jsem:

V sajdě posunul sedák dopředu. Opěradlo ještě dál do místa pro nohy.
Kolo jsem postavil zadním kolem dolů na místo sedáku a opřel ho předním kolem o ochranný rám nad hlavou kulometčíka.
Jenom v jednom bodě - doteku předního kola s rámem jsem přední kolo přikurtoval.
Protože na bicykl tlačí sedák, nikam nemůže a ochranný rám přední kolo nenechá nadskočit ani klesnout.
Synek si sednul za mne a tak jsme se vraceli domů z tréninku.
Kolo bylo už docela velké – že jsem na něm jezdil i já.
Takže mrňavý kolo tam půjde v pohodě. Ale Veverko, podmínkou je ten rám nad sajdou. Možná u pidikola uvázat k přední části rezervy.
Ale malé veverče nemůže sedět za mamkou, takže nic.
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Rodinný dotaz :-)

Nový příspěvek od veverka »

Hlavně vozím malé děti dvě, takže v loďce nic nevymyslím, leda bych je nacpala do čumáku loďky a na sedadlo dala kolo, ale to bych asi narazila na lehčí odpor :mrgreen:
Ono asi o 40cm nepřečnívá, ale je to takovej dost neskladnej krám, i do auta už se to kolo souká špatně.
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný dotaz :-)

Nový příspěvek od Němec »

dneska jsem to zkoušel a v pohodě to tam jde hodit - přední kolo na sedačku spolujezdce zbytek na kufr side, řidič je trochu omezenej předním kolem, ale nic co by vadilo. nic dohromady nikam netrčí. a to je to dospělý kolo, dětská 16ka se tam vejde úplně v pohodě.
Ural Ranger 2008, 22tis km
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný dotaz :-)

Nový příspěvek od Němec »

tady jsem dnes natrefil na malou isnpiraci :D
Obrázek
Ural Ranger 2008, 22tis km
Odpovědět