zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nevíte kde něco speciálního sehnat? Podařilo se vám něco špatně sehnatelného koupit, nebo jste to zahlédli?
Pravidla fóra
Nedaří se Vám něco sehnat? Zeptejte se, možná to někdo z nás už někde viděl.
Ivan131
Příspěvky: 13
Registrován: 28 čer 2016, 07:52
Bydliště: Rudná, Středočeský kraj

zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od Ivan131 »

Zdar,
dnes mi přišel druhý balík z Ural Zentrale.
V mém prvním balíku mi mimojiné dorazil i pásek na baterku. Čekal jsem, že to bude alespoň originál hulvátsky zrepasovaný díl. Dostal jsem tenoučký kouskek plechu, ke kterému byl přibodován kus zploštělé závitové tyče. To by ještě bylo fajn, ale vzal jsem to do ruky a ta závitovka mi zustala mezi prsty... rozpadlo se to vlastní vahou... Očividně technologa výroby dělá retardované 10ti leté dítě, protože barvou zablitá závitová tyč a barvou zablitej pásek byly k sobě přibodovány až po nabarvení!!! :lol: :lol: Tak jsem si řekl OK, tohle je takovej malej díl, kterej nic nestojí, opravim si to, zbytek objednávky v poho a splňující kvalitu dněprovské úrovně.

A já hlupák si objednal znova... Tentokrát to bylo dražší, objednával jsem talíř + hrušku a nějáké přísluenství na sidecaru. Přišlo to za dva dny od objednání, a po rozbalení jsem se nestačil divit... Talíř má zuby sice asi nové, ale díry na kolíčky a šrouby jsou z nějákého důvodu olámané (jestli se jim něják hryzal vrták nebo se to snažili vrtat až po tepelném upravení, cementování??). A nakonec to nejhorší - hruška, co mi s tim přišla, přidrátovaná k talíři, má sjetější a omačkanější zuby než ta, kterou jsoum po koupi dněpra vyndal z rozsypaného diferáku. Očividně se nejedná o nejáké ruční doobroobování ve fabrice, protože i díra na klínek je podrápaná a do*ebaná od někoho, kdo to neuměl rozlisovat...
Pak tedy ještě matice na rezervu, která mi s tim taky přišla, se mi rozpadla v ruce, protože byla svařena struskou a ne železem, a následně opět zeblita hnusnou barvou. Plechová krytka na kardanový kloubek tentokráte nabodován hezky, ale brutální (5mm) otřep a opět poblito...
Vracím se k www.dnepr.cz, maximálně k Polákům. Ural Hamburg jsem ještě nezkoušel, a uplně nejlepší nakupování bylo ve Zloníně na burze, kde jsem vyloženě vybíral špatné kusy, omlátil jsem je polákovi o hlavu a pak mu ještě málem plivnul na botu, když mi dal cenu 1500,- za jedny originál ložiska do kola :roll: .

Omlouvám se za své vyjadřování, asi si za to můžu sám... Co si o tom myslíte, co mi doporučíte, zkoušeli jste někdo reklamovat?
MT-16 rv. 1993
ČZ 175 477.1
Boldrik-1945
Příspěvky: 122
Registrován: 06 črc 2015, 12:02
Bydliště: Kardašova Řečice

Re: zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od Boldrik-1945 »

Čus chlape,já sem na uralzetrale ještě nenakupoval.Pokukoval sem tam po nějakých dílech,ale nakonec to vyhrál Fapeko.Všechno sehnal,zařídil,udělal-tímto mu chci poděkovat za užitečné rady a za trpělivost,jakou tu s náma má.
Yamaha virago xv 750
Čz 175-standart 25B r.v.1938
K-750 r.v.1960
Uživatelský avatar
arno77
Příspěvky: 453
Registrován: 01 kvě 2011, 20:27
Bydliště: Opavsko

Re: zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od arno77 »

Přesně, proč si dělat hlavu, když Fapeko, ten kluk jeden šikovná vše umí sehnat, zařídit a opravit.
Já na uralzentrale ještě nenakupoval a ani to zkoušet nebudu.
Toť k tomu ;)
M-72
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od bobanbob »

já hodně věcí koupil u pana kučery a bez problému kromě navázání spojení . odezva eshopu rychlá ale dovolat se panu kučerovy je docela zázrak . ale když se dovoláte tak supr jednání zbytek po burzách hlavně wroclav .
už je to déle co jsem sháněl díly ..fapeko ještě neprodával .
když jsem dokončoval svého rusa už fapeko prodával a mohu jen doporučit - rychlé jednání podpora po telefonu taky supr.
je pravda že jsem toho moc od fapeka nepotřeboval.
sada sedaček do sajdy nosný materiál hruza --stlučené osb desky na tom molitan a koženka . takže se nesmí moc namočit :D ale abych to uvedl na spávnou míru za ty peníze jsem ani nic lepšího nečekal funkci plní suprově švi dokonce vydržely bez ujmi 200km se 130 kg kulometčíkem,
dále "drátěnku " do vzduchového filtru a těsnění pod filtr . super.
bezkontakt taky super
karbeci PZ 28 taky supr krom toho že jeden byl super a druhý byl plný grotů a nedovrtanou dírkou pro trisku :D
ale co by člověk čekal od čínanů :D hodka práce a byly supr oba .
Takže za mě . vysrat na uralcentrále a oslovit pana Kučeru nebo ještě lépe Fapeka.
neee že by pan Kučera špatný to néé ale on potřebuje prodávat a servisovat nové uraly ale i tak my perfektně poradil a ukázal jak složit a seřídit talíř s hruškou u mého rusa když jsem byl u něj v obchodě.
Ivan131
Příspěvky: 13
Registrován: 28 čer 2016, 07:52
Bydliště: Rudná, Středočeský kraj

Re: zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od Ivan131 »

U pana Kučery jsem nakupoval a taky jsem byl spokojen, ale poslední dva nákupy byly z Ural Zentrale, protože na mašině dělám nárazově a vždycky potřebuju díly obratem... Fapeka jsem nezkoušel, ale prozatím mám už snad vše... Až mi rupne klika nebo rozsype náhon tak se na něj obrátím :)
MT-16 rv. 1993
ČZ 175 477.1
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od Michal »

Na Ural Zentrale jsem nakupoval několikrát za posledních několik let. Poslední 2 roky ale ne.
Vždy mi přišlo vše v pořádku a v popisované kvalitě. Jen polsko-čínské tlumiče jsem jim hned po vyzkoušení vracel, protože mi jejich tlumení přišlo nedostatečné. Peníze vrátili hned a bez diskuze.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Ivan131
Příspěvky: 13
Registrován: 28 čer 2016, 07:52
Bydliště: Rudná, Středočeský kraj

Re: zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od Ivan131 »

Dnes jsem se pokusil usadit ozubený talíř na kolíčky v unašeči planet... Díry v talíři o 0,3mm mimo v porovnání s unašečem a nesoustředné s okrajem talíře.. tohle už je moc...
MT-16 rv. 1993
ČZ 175 477.1
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od Michal »

U 10/35 soukolí, kde není volba z více výrobců, jsem to měl ještě horší, tam jen tak tak vůbec šly šrouby. Proto jsou asi ty díry v unašeči o tolik větší, než je průměr šroubu, soudruzi znali přesnost jejich výroby.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
arno77
Příspěvky: 453
Registrován: 01 kvě 2011, 20:27
Bydliště: Opavsko

Re: zase Ural Zentrale - kvalita? - soukolí.

Nový příspěvek od arno77 »

Řekl bych že i u toho rychlého převodu bude výrobců více, záleží ale jak hluboko chce budoucí majitel sáhnout do kapsy, dle toho pak vypadá i výsledný produkt a celková životnost.
Sám jsem koupil na allegru rychlý převod, avšak je 10/36. Zuby a celkové zpracování je někde jinde.
Nebyl nový, již běžel, nebyly na něm však známky opotřebení vlivem špatné geometrie zubů a jiných negativních dopadů způsobeným špatnou výrobou, i materiál vypadá kvalitnější. Většinou je k mání právě převod 10/35. Tato "desítka" je však o jeden zoubek na talíři pomalejší, výrobce však není znám.
M-72
Odpovědět