Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahraničí

Dovozy, přihlašování na bílé nebo zelené značky, přestavby.
Pravidla fóra
Zveřejněte své zkušenosti s papírováním, ptejte se, jak co papírově vyřešit a zda to vůbec oficiálně jde.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Michal »

Pavle, vydáváš povolení i na jiné rozměry než 4.0", třeba na metrické rozměry?
Někteří z nás jezdí běžně na drapákách 100 nebo 110/90-19. Zatím mi to na STK vždy prošlo, ale v budoucnu by nemuselo. Bylo by protivné to vždy na STK přezouvat a pak hned zase zpátky.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Fort
Příspěvky: 168
Registrován: 31 led 2014, 22:23
Bydliště: Písek

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Fort »

Ano, stačí, když musíme před STK přestavovat a pak zase zpátky.
A po nehodách před fotografováním a pak zase zpátky.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Michal »

Nebo před každou zimou zimní drapáky a na jaře zase zpátky, aniž by byl vůbec nějaký sníh. :-)
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Bonteno
Příspěvky: 5
Registrován: 09 úno 2016, 21:02

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Bonteno »

Budú mi to potvrdenie údajoch akceptovať aj na Slovensku ? Mám faktúru, pôvodný ukrajinský TP (malá knižka), a papiere z poľskej colnice niečo ako kdoklad o dovoze... Bude sa to dať prihlásiť?
KM3 K750M 1968
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Michal píše:Pavle, vydáváš povolení i na jiné rozměry než 4.0", třeba na metrické rozměry?
Někteří z nás jezdí běžně na drapákách 100 nebo 110/90-19. Zatím mi to na STK vždy prošlo, ale v budoucnu by nemuselo. Bylo by protivné to vždy na STK přezouvat a pak hned zase zpátky.
Ano, ale potom by tam musel být zapsán každý používaný rozměr. Pod palce se toho schová více najednou.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Bonteno píše:Budú mi to potvrdenie údajoch akceptovať aj na Slovensku ? Mám faktúru, pôvodný ukrajinský TP (malá knižka), a papiere z poľskej colnice niečo ako kdoklad o dovoze... Bude sa to dať prihlásiť?
Asi nebude. Jsem akreditovaný dovozce pro ČR. Pro SR mě zastupováním pověřila EU centrála, ale protože nemám sídlo firmy na Slovensku, nemohu být na vašem Ministerstvu dopravy zaregistrován jako akreditovaný dovozce.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Bonteno
Příspěvky: 5
Registrován: 09 úno 2016, 21:02

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Bonteno »

Keby som dopravil motorku do ČR, boli by ste ju ochotný postaviť na SPZ ? Resp. čo by to stálo ?
KM3 K750M 1968
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Bonteno píše:Keby som dopravil motorku do ČR, boli by ste ju ochotný postaviť na SPZ ? Resp. čo by to stálo ?
Prosím zavolejte mě.
Děkuji.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
rohlik
Příspěvky: 66
Registrován: 24 led 2012, 19:43
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od rohlik »

Taky se podělím se zkušenostmi dovozu ze zahraničí. Koupil jsem Urala Vlka s Anglickými doklady. V Anglickém TP bylo pouze uvedeno číslo VIN, barva, obsah, a značka Ural - toď vše. Následovala konzultace na STK a úřadě. Rychlá návštěva sovmotcentra v Rozhraní u p. Kučery, na počkání vystaven výpis technických údajů ( úplně všechny položky co bylo možné) za cenu 1000 kč. Následovala raní návštěva na STK kde si technik pochvaloval pěkně připravený výpis tech. dat a do ničeho dalšího už našťoural. Odpoledne už měl podklady pro úřad hotové za cenu dovozové technické 1400 kč. Ten den ještě návštěva městského úřadu podání žádosti o registraci + doklady z STK, orig. UK TP + povinné ručení a poplatek 500 kč za vystavení TP. Po třech dnech mě volá úředník , že registrace je hotová a můžu se stavit pro doklady a SPZ. Celý akt přihlášení trval pět pracovních dní. Tímto bych chtěl poděkovat p. Kučerovi ze sovmotcentra a technikovi z STK Třebechovice za velice rychlý a kladný přístup.
URAL 750 2WD
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Jarda »

Na počkání?Tak to koukám jako blázen,protože já už na ten výpis čekám 4.týden-nepočítám do toho závodní dovolenou,bohužel,do Rozhraní se nemohu dostavit osobně.Objednal jsem si ho po telefonu a dle dohody jsem poslal foto mejlem+napsal nějaké info.Nedovedu si představit,jak dlouho budu čekat na náhradní díly,pro každý šroubek tam jezdit nebudu.... :|
Uživatelský avatar
rohlik
Příspěvky: 66
Registrován: 24 led 2012, 19:43
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od rohlik »

Jarda píše:Na počkání?Tak to koukám jako blázen,protože já už na ten výpis čekám 4.týden-nepočítám do toho závodní dovolenou,bohužel,do Rozhraní se nemohu dostavit osobně.Objednal jsem si ho po telefonu a dle dohody jsem poslal foto mejlem+napsal nějaké info.Nedovedu si představit,jak dlouho budu čekat na náhradní díly,pro každý šroubek tam jezdit nebudu.... :|
Občas jedu služebně okolo tak, když něco potřebuju tak se zastavím osobně a ten výpis jsme dělali hned to pondělí po dovolené a za hodinu jsem odjížděl i s nákupem.
URAL 750 2WD
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Jarda »

Tak to nechápu,proč to tak trvá.
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Jarda píše:Na počkání?Tak to koukám jako blázen,protože já už na ten výpis čekám 4.týden-nepočítám do toho závodní dovolenou,bohužel,do Rozhraní se nemohu dostavit osobně.Objednal jsem si ho po telefonu a dle dohody jsem poslal foto mejlem+napsal nějaké info.Nedovedu si představit,jak dlouho budu čekat na náhradní díly,pro každý šroubek tam jezdit nebudu.... :|
Bohužel díly mají před schvalováním přednost, takže se omlouvám.
Skladové díly odcházejí nejpozději druhý den po objednání (PPL odváží balíky již v 12:00 hod).

Jinak každému schválení se pečlivě věnuji, v polských dokladech bývají nesmysly a je potřeba do českého TP vyplnit správné údaje, aby se to nemuselo znovu za pár let opravovat.
Samozřejmě se rovnou doplní rozměry kol/pneumatik, které jsou/budou na motocyklu.
Zatím to vypadá, že až na výjimky toto potvrzení postačuje pro vyřízení dovozu ze zemí EU 8-) .
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Upozornění - pozor při dovozu čehokoliv z Polska!

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Pozor při dovozu čehokoliv z Polska!

Vzhledem k tomu, že se stále častěji setkávám při potvrzování údajů se stejným problémem, oznamuji oficiálně:
Před koupí čehokoliv si ověřte:
- výrobní čísla na vozidle a v TP
- výrobní čísla nejsou přeražená a odpovídají údajům na štítku (pokud možno originálním štítku)
- výrobce/typ/model vozidla odpovídá údajům v TP (např. Ural není Dněpr jako Honda není Kawasaki)
- ve vozidle je správný typ motoru
- ... atd.

Chtějte po Vašem prodejci vozidla detailní informace. Mám nekonečné množství telefonátů s dotazem, co si to vlastně koupili. Omlouvám se, ale tuto informaci by Vám měl dát Váš jistě důvěryhodný a spolehlivý prodejce motocyklu. Pokud to neví, nekupujte. Bohužel se nemohu z časových důvodů zabývat identifikací všech motocyklů dovezených z Polska.

V poslední době jsem musel zamítnout pár žádostí, ať už spekulantů nebo naivních majitelů právě zakoupených motocyklů z Polska.
Oznamuji, že podvody nedělám už od roku 1995, ani za peníze a ani se neptejte.
V případě, že zjistíte nějakou nesrovnalost, obraťte se na jistě spolehlivého prodejce vašeho vozidla a žádejte nápravu nebo vrácení peněz.

Prosím o pochopení, že to není moje vina, že jste si koupili jiný motocykl, než je v dokladech, odpovědnost je na vás jako dovozci.
Pokud motocykl odpovídá údajům v EU dokladech, je registrace v ČR pouze formalita (samozřejmě s trochou trpělivosti).
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Upozornění - podvody s výrobními čísly

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Takže opět jedno upozornění.

Dávejte si při koupi pozor na přítomnost ORIGINÁLNÍHO výrobního čísla na rámu motocyklu.
Pokud při vydávání potvrzení k dovozu vozidla ze zahraničí narazím na nesrovnalosti, nesmím potvrzení vydat a vozidlo jsem povinen oznámit na Ministerstvo dopravy a spojů ČR, což se již tento rok několikrát stalo (paděláni výrobního čísla je trestným činem).

Vše si kontrolujte před koupí přímo u obchodníka, pokud není něco v pořádku, nekupujte, zaděláváte si tím na problémy.
Obchodníci, kteří tyto praktiky používají:
Litoměřice
Český Krumlov
Marcin Kuczek (PL)
Ne všechny motocykly od těchto obchodníků mají samozřejmě problém, ale vyskytl se u nich.

Budu opakovat, omlouvám se, podvody nedělám ani je nepomáhám legalizovat.
Pokud si ovšem dovezete motocykl s EU doklady a vše je původní a v pořádku, je registrace motocyklu opravdu jen formalitou.
Dovoz těchto motocyklů rád podpořím, sám jsem takhle začínal, ale tehdy zde bohužel žádný Kučera, který by mě něco potvrdil, nebyl.

Dobrou zprávou je, že nyní stíhám potvrzení vydat a odeslat (pokud mám všechny podklady) do 1 týdne. ;)

Děkuji za pochopení a přeji bezproblémový start do nové sezóny!
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Odpovědět