Problem s doklady

Dovozy, přihlašování na bílé nebo zelené značky, přestavby.
Pravidla fóra
Zveřejněte své zkušenosti s papírováním, ptejte se, jak co papírově vyřešit a zda to vůbec oficiálně jde.
flexart
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2016, 23:19

Problem s doklady

Nový příspěvek od flexart »

Zdravím jsem tu nový a jsem zoufaly neboť jsem zakoupil motocykl od pána z Bruntálu a ten mi tvrdil že není problém motocykl dát do provozu, motocykl je s polskými doklady a v polsku přihlášen .Po několika marných zpráv jsem se dozvěděl od pána, že jsem si zakoupil veterána at si ho dam na veteránské značky . Doklady jsou již procleny ale platné nevěděl by někdo o nějaké fintě jak je dát na normální provoz ? Je mi líto to nechávat na veteránech. :(
Uživatelský avatar
Soptík
Příspěvky: 286
Registrován: 19 črc 2011, 13:10
Bydliště: Náchod

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od Soptík »

Ahoj,
zklamu Tě. Jinou možnost než to dát na veterány nemáš. Polský papíry Ti jsou k prdu.
V jiným vláknu se můžeš dočíst že prodávám Káčko již na českých papírech.
Jawa 350/640
Jawa 250/353
K-750
drumbas
Příspěvky: 382
Registrován: 26 bře 2011, 11:38
Bydliště: okoli ostravy

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od drumbas »

tak jezdi na ty polske nech se zapsat jako majitel a pojisti to a jezdi
flexart5

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od flexart5 »

a nebude problém pak kdyby se pánovi něco stalo tak by byla možnost že doklady zruší ne ? :(
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od fapeko »

Prvně čti a studuj ,potom kupuj :P
http://uralforum.cz/viewtopic.php?f=10&t=1502&start=15
Legálně to nepřihlásíš.............vše záleží na STK
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
Soptík
Příspěvky: 286
Registrován: 19 črc 2011, 13:10
Bydliště: Náchod

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od Soptík »

drumbas: do polských papírů Čecha asi nezapíšou. Když nemá v Polsku trvalý pobyt.
Jawa 350/640
Jawa 250/353
K-750
flexart5

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od flexart5 »

V jiných vláknech jsem četl že doklady sehnat nejdou nebo stěží jaké výhody maj veteránské značky já se tomu u všech motorek bránil neboť já mam vše v originálu tak tohle sem neřešil nikdy
Uživatelský avatar
Soptík
Příspěvky: 286
Registrován: 19 črc 2011, 13:10
Bydliště: Náchod

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od Soptík »

Veteránský čísla maj jedinou výhodu a to je že jsou dostupné a většinou levnější. Jiný výhody nevidím.
Jawa 350/640
Jawa 250/353
K-750
flexart5

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od flexart5 »

to jsem slyšel že výjezdy jsou omezeny každý vyjezd se musí hlasit teda aspoň znamy co má cadilak tak to hlásí aby neměl zle a nedaly by se někde pořídit takzvaně na tajnačku doklady ? někdo říkal že jde udělat jakoby z mrtvých vstání že se udělá uplně nový techničák existuje to ?
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od fapeko »

flexart5 píše:to jsem slyšel že výjezdy jsou omezeny každý vyjezd se musí hlasit teda aspoň znamy co má cadilak tak to hlásí aby neměl zle
Jj prvně musíš zajit na místní MNV a tam to nahlásit ,oni ti přidělí člověka z PS-VB a ten tě bude doprovázet celou cestu :lol: :lol: :lol: :D :D :D
Tady na tohle foru se píšou někdy hrozné bludy :roll:
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od bobanbob »

nemusíš nikde nic hlásit jezdíš jak je libo :D
drumbas
Příspěvky: 382
Registrován: 26 bře 2011, 11:38
Bydliště: okoli ostravy

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od drumbas »

Sveho casu jsem znal vietnamce co nemel trvaly pobyt v cr ale auto na sebe napsane mel
Mozna ze uz se vse zmenilo mam jeste znameho slovaka co ma auto s ceskou spz a trvaly pobyt ma v halicu u maďarských hranic
Jirka veteran
Příspěvky: 97
Registrován: 22 úno 2014, 13:58
Bydliště: Sobčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od Jirka veteran »

Veteránské značky jsou plnohodnotnou náhražkou za bílé značky. Mají i jisté výhody ale také nevýhody.
Takže výhody:1) nemusí na pravidelně prohlídky na stanici technické kontroly STK, ALE -viz nevýhody
2) automaticky se platí 1/12 pojištění odpovědnosti

Nevýhody: 1) nutná testace v nekterem veteranskem klubu, když jste členem vyjde to zhruba na 3tis., když nejste
cca 6 tis, záleží na klubu
2) každý rok se musí obnovit platnost technického průkazu, záležitost cca 300,- Kč
3) kvůli registraci a pro značky musíte na krajský úřad
4) v případě změny majitele se musí registrace na vás zrušit a nový majitel musí celý proces s testaci a
registraci absolvovat znovu a také opět zaplatit
5) veterán se zelenými značkami by se NEMĚL používat v každodenním provozu- to je jediné omezení
provozu na veteranskych značkách.
Vetránské značky mají takovou modrou knižečku s fotkami, která je místo velkého TP, malý průkaz je stejný jako u bílých značek. Na rozdil od TP pro bile znacky, tuto modrou knizecku MUSITE vozit spolu s malym TP s sebou.Veterán se zelenými značkami nemá na značce nalepenou známku od STK ! To bohužel naše policie ještě neví, neb u nás to ještě neví, policie mne kontrolovala při jízdě s předválečným veteránem a velký problém byla právě ta nálepka, na moji obhajobu že veteráni nemusí na STK civěli jak blbi,zřejmě toho o vetranskych značkách moc nevědí.
Jinak můžete s tím jet kam chcete a kdy chcete i do ciziny,není žádné omezení.Na Slovenskou nám toto závidí, oni mají omezení dost.
Pokud jsem uvedl něco špatně nebo vůbec, tak mne prosím opravte.
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od Davy »

To hlaseni vyjezdu do ciziny, melo by se to resit s Narodnim Technickym Muzeem. Vydaj papir ze jim to nevadi. Jde o moznost prodeje nejake dulezite technicke pamatky v zahranici. Ale 1. malokdo to resi a 2. nesouvisi to s veteranskejma cislama, tyka se to veteranu obecne.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
flexart5

Re: Problem s doklady

Nový příspěvek od flexart5 »

Doře jsem imformovaný tedy zatím bude shánět originál doklady protože pro mě to má větší hodnotu než na veteránských podle mě sice to bude problém asi ale je to výzva a budu si jí ví vážit když se budu snažit jí zkompletovat do puvodu . Ale děkuji moc za informace a jen poslední otázku nevěděli by ste nějakou stránku nebo někoho kdo by měl zdravé součástky na tyto motocykly ? děkuji :)
Odpovědět