dovoz z Polska??

Dovozy, přihlašování na bílé nebo zelené značky, přestavby.
Pravidla fóra
Zveřejněte své zkušenosti s papírováním, ptejte se, jak co papírově vyřešit a zda to vůbec oficiálně jde.
RadečekodKolína
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2014, 10:28

dovoz z Polska??

Nový příspěvek od RadečekodKolína »

Chtěl bych dotáhnout dněpra z Polska, cca 84 rok. Je na platných polských dokladech.. Bude to problém, když je to v rámci EU??? :?:
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od hipik634-750 »

to by melo byt v klidu
-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
RadečekodKolína
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2014, 10:28

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od RadečekodKolína »

Tak v tom případě mám hned lepší náladu !!! :-D ALE POTŘEBOVAL bych poradit od někoho, kdo už dotáhl dněpra z polska, jak postupovat, jaké doklady musím mít, atd..
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od Jarda »

Poláci nemají některé stroje prihlaseny na výjimky jako je to v německu?Aby s tim pak nebyl problém.
RadečekodKolína
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2014, 10:28

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od RadečekodKolína »

Já právě nevím.. ale prý to přihlásit, po dovozu z UKR, u nich není takový problém jako v Čechách... Našel jsem na allegru pár strojů, co by se mi líbily..
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od Jarda »

Jde to, nedávno se tu prodával Dnepr prave takto dovezený,ja jsem někde četl, ze prej musí mít evropský typ technického průkazu, takže ten zelený skládací, zároveň jsem ale četl, ze se některé dovozy hlavně v Německu schvalovaly na výjimky a to by byl problém.
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od fapeko »

.......se nediv ,ze nic nevis kdyz nic nectes http://uralforum.cz/viewtopic.php?f=4&t ... 397#p13397
Ja vim ,vy nemate cas tady cist 3 dny stare prispevky ze ?
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
miru01
Příspěvky: 46
Registrován: 16 dub 2013, 12:18
Bydliště: Tábor

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od miru01 »

Od 1. 1. 2015 se mění §34 a 35 zákona o podmínkách provozu na pozemních komunikacích a je tam nově výslovně uvedeno, že technická způsobilost jednotlivě dovezeného silničního vozidla se neschvaluje podle této hlavy, pokud se jedná o vozidlo, u něhož je státem poslední registrace jiný členský stát.

Úplně moudrý z toho nejsem, ale myslím si, že konečně dostali rozum a pokud bylo vozidlo provozováno předtím v jiném státě EU, tak to půjde přihlásit (ale zase třeba poplatek za schválení technické způsobilosti jednotlivě dovezené vozidla 2000/resp. 1500 s ES homologací v sazebníku správních poplatků tam zůstal :idea: ).
Také nechápu, když dovozu něco s EU s platnou technickou, proč jí musím dělat znova v ČR...

Třeba se tu najde nějaký odborník co to rozlouskne :?
KMZ 8.157-01 Dněpr Solo
RadečekodKolína
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2014, 10:28

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od RadečekodKolína »

Fapeko: omlouvám se ti upřímně, ale neboj, ty příspěvky jsem četl. Poslední dobou tu trávím dost času a louskám pomalu celé fórum :-)
Miru01: Právě o něčem podobném jsem taky slyšel a zaradoval jsem se, že by to třebas mohlo být jednodušší.. Já nechci dotáhnout nějakého veterána, ale už něco "novějšího" Jak píšu-max 30let, aby to nebylo starší než já.. :-)
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od Jarda »

Taky jsem slyšel,že se chystají nějaké změny v dovozu,to tu nikde popsáno není.Jinak já osobně bych pokukoval bud po Uralu 650 nebo Dněpr 16 z Německa,pro mě je to logisticky jednodušší,ale netvrdím,že by byl problém doject do Wroclavi na burzu,pokud teda ten zákon vyjde,tak víte co to znamená?Že jsme zase o krok před nimi :lol: (Pelíšky)
miru01
Příspěvky: 46
Registrován: 16 dub 2013, 12:18
Bydliště: Tábor

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od miru01 »

Nezbývá než počkat do nového roku, k zákonu ještě nemají prováděcí předpisy, takže nikdo zatím neví, jak se budou ustanovení novely vykládat - vítejte v ČR :roll:

Další novinka je pro nás majitele vozidel v depozitu, že budeme každoročně nosit papír, kde oznámíme kde je vozidlo, jinak zánik v registru a šroťák anebo sankce. Nově zrušení vozidla (depozit) za 200 Kč, ještě před pár lety to stálo 10 Kč, pak 50, letos 100... nechápu za co vlastně poplatek je. Za celým tímto nesmyslem stojí silná lobby pojišťoven.
KMZ 8.157-01 Dněpr Solo
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od Davy »

kazdej rok ne, posledni info bylo budto jen jednou, nebo kazdejch 6 let.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
miru01
Příspěvky: 46
Registrován: 16 dub 2013, 12:18
Bydliště: Tábor

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od miru01 »

Davy píše:kazdej rok ne, posledni info bylo budto jen jednou, nebo kazdejch 6 let.
Máš asi pravdu, resp. v tom ustanovení není řečeno jak často, jen že po uplynutí jednoroho roku musíš nahlásit...

Dněpra většinou pojišťuju na 6 měsíců v roce, na podzim depozit; letos jsem platil pojistku něco přes 600 takže ještě pár let a poplatek bude vyšší než pojistka, a o to asi jde, že... (a to ještě musím courat 2x na úřad). Nechápu proč neplatí jednoduchá logika: nejezdím - neplatím pojistku, když vyjedu bez mám průser. Ale to by bylo moc jednoduché, takže sundat značku, s papíry na úřad, pak do pojišťovny a na jaře to samé...
KMZ 8.157-01 Dněpr Solo
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od fapeko »

RadečekodKolína,klid nemyslel jsem to špatně 8-)
Nevěřím ,že naši zákonodárci by nám něco ulehčili spíše to vidím na větší buzeraci a placení větších poplatku těm židovským pojištovnám a nenažrané dekře :oops:
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvek od bobanbob »

je to kvůly tomu že si z depozitu mraky lidí udělalo odpadkový koš .
má to taky jednu velkou výhodu , ten kdo měl v dépozitu od čehokoli papíry a stroj už ne .." domáci likvidace vozu či mota.
neměl šanci to legálně odhlásit . bez protokolu o ekologické likvidaci . tet ty papíry zaniknou a hotovo.

a s tou pojistkou já jsem u alianzu a tam si člověk může vybrat kolik měsícu bude jezdit a kolik bude stroj v garáži . podle toho se stanoví výše pojištění .
Odpovědět