Politická diskuze na téma rudá vlajka

Místo pro diskuze, které jsou v rozporu s přátelským duchem fóra nebo slušností.
Pravidla fóra
Zde doplnit text
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od Davy »

stepky, to spis sovetskou, nebo prip. ukrajinskou, ne?

Mimochodem, vite ze soukrome pouziti ukrajinske statni vlajky je zpoplatneno?
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
stepky
Příspěvky: 135
Registrován: 02 srp 2011, 04:28

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od stepky »

jojo sovětskou jsem myslel.... Davy diky za upozorneni.

Stepky
http://stepky.rajce.idnes.cz/dnepr
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od serpico-3 »

Každý má svůj výklad a vysvětlení. Každá vlajka je politická, ale samozřejmě pouze pro toho, kdo chce vědět víc, než mu řeknou v růžové zahradě.Jsou lidé, kteří věří, že holokaust je výmysl a že ruské gulagy a miliony mrtvých díky státu rolníků a dělníků je pomluva. S tím se nedá nic dělat, pouze člověka zaráží, že dnes je plná republika vzdělanců a samý titul a přitom jsou kolikrát uplně mimo obraz. Je to trochu škoda, protože mohou být snadno oklamáni a pak je již pozdě. Teď zrovna čtu knihu 7000 dní na Sibiři od celoživotního komunisty němce Štajnera .Velice poučné...
Uživatelský avatar
stepky
Příspěvky: 135
Registrován: 02 srp 2011, 04:28

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od stepky »

serpico-3: do růžové zahrady nechodím a fobii z vlajek taky netrpím.

Jak vysvětlíš, že politika se v ČR v roce 1989 změnila a vlajka zůstala stejná. Že by ta vlajka nebyla zas až tak politická?

wikipedia :Vlajka je zpravidla různobarevný kus látky, obdélníkového, čtvercového či jinak pevně stanoveného tvaru a poměru stran, který symbolizuje organizaci (typicky zejména stát či jinou územní správní korporaci jako zemi, kraj, obec a podobně), případně slouží k signalizaci.

Důležité slovo je "územní" nikoliv politickou.

Signalizační vlajky určitě nebudou politické...... vlajky sportovních klubu asi také ne.....

Já žádné takové lidi o kterých píšeš osobně neznám...

Stepky
http://stepky.rajce.idnes.cz/dnepr
Vici
Příspěvky: 264
Registrován: 25 úno 2011, 00:16

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od Vici »

Původně už jsem sem přispívat nehodlal, ale nedá mi to protože si mě do úst až moc bere někdo kdo mě nezná, přestože své vysvětlení už jsem vyjádřil. Ale popořadě ...

Udělal jsi si svůj pohled na mě během pětiminutového videa z celého dne kde jsi nebyl a neviděl nic jiného než toto pětiminutové video z motocyklového sportu, který podle mne nemá nic společného s politikou. Tu jsi sem začal tahat až ty díky vlajce z doby, ve které se ta motorka vyrobila. Kvůli tobě a tobě podobným tam opravdu nebudu dávat současnou ruskou vlajku. To se nehodí podle mne. A pokud ti to tak hodně vadí, tak mě překvapuje že jezdíš na stroji z východu...

Dále píšeš...
To si neodpustíte tam mít vlajku říše zla a na prsou rudou hvězdu ?
Pokud se podívám nevidím ruskou hvězdu, která by mohla znamenat nějaký politický význam. Ano, je to hvězda a je červená. Uprostřed je nápis SPECPAZ, který jsi hned přeložil SPECNAZ a také je tam nápis IMZ-M72, který jsi asi ani nepostřehl. A absolutně mi toto tričko nevadí nosit a mít na zádech logo IMZ a svůj nick.

Dále píšeš...
To vám nevadí, že jste na kapitalisticko-fašistické kopii porazili kapitalistické stroje? To musíte mávat prapory ?
Zajímalo by mě jak jsi došel k fašistické kopii. Ty moji motorku znáš? Mám snad repliku nebo na ni vozím hákové kříže? Opět jediný kdo do toho tahá politiku jsi ty. A ano, udělalo mi radost porazit pár moderních strojů za stejných podmínek na veteránu, který má o kolečko víc. Stejně jako mi udělá radost když to nastartuje a dojede kam potřebuji bez poruchy. Opět zmiňuješ prapor. Opět ti vadí něco co pro mě znamená vlajku, rok výroby motorky a zemi ve které byla vyrobena. Opět vidíš rudě a máš pouze svůj názor na věc aniž by jsi tam byl. zajímalo by mě co by jsi řikal na team v depu, který měl býlé stavební helmy a samolepky v azbuce mechanik, zpátečka a další. A samo na ni měli tu naší ruskou hvězdu s nápisem SPECPAZ a IMZ-M72

Dále píšeš...
Nechte politiku politikou a věnujte se technice, ta jde napříč vším svinstvem, kterého jsou lidé schopni..
Opět připomínám, že jediný kdo do toho zatáhl politiku jsi byl ty díky vlajce.

Dále píšeš...
Ještě tak emku, ale ural nebo dněpr v sérii s jeho vzhledem a kulatými budíky si nikdo již nesplete..
Věř tomu, že jsem s eMkou stál na Karlštejně celý den v pěší zóně, když jsem kamarádovi pomáhal makat na jeho budoucí kavárně. Nevím kolik tam projde lidí, ale podle mne stovky za den. Každý u té motorky zastavil a koukal i když v tu chvíli neměla vlajku. Tak to asi z pohoršení nebylo. A bylo hezké poslouchat jak každý tvrdil BMW. Tedy až na pár vyjímek typu starý Harlej nebo Indian. Jen JEDEN člověk se zeptal jestli je to eMka nebo BMW.
Opět důvod proč tam ta vlajka byla. Všem to bylo jasné a nikdo se neptal. Nikdo do toho politiku netahal. Je to prostě vlajka a definici chápu jako to vytáhl Stepky z wikipedie.

Pohoršuje tě třeba i čínská vlajka pokud znáš problematiku Tibetu nebo jiné vlajky, které jsou stále stejné?

Takže nechme politiku politikou a nehjledejme ji tam kde není a pojďme raději řešit problémy našich miláčků...a neserte se do mě, když mě neznáte :D
Naposledy upravil(a) Vici dne 12 čer 2014, 18:44, celkem upraveno 1 x.
M-72, 1952
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od Davy »

Stepky, ono to neni tak cernobily. Uz to tu jednou probehlo. Je to vlajka statu ktery ktery byl postaven na zlocinne ideologii, ta vlajka do urcite miry symbolizuje tu ideologii jako takovou. Stejne jako vlajka s hakovym krizem. Ten cervenej hadr za to nemuze, ta ruda hvezda taky ne. Stejne jako za to nemuze treba hakovej kriz. Ale rozumnej clovek by mel pouziti techhle symbolu velice peclive zvazit s ohledem na obeti rezimu ktere symbolizujou.
Ja treba sovetskou a ceskoslovenskou vlajecku mam doma v dilne. Kdyz jsem byl malej, tak to pro mne byl v podstate neco jako symbol jara, kdyz se objevily v oknech. Tak jsem si je z nostalgie schoval. Tu sovetskou bych ale ven nikdy nevyvesil. Stydel bych se.
Je tezky rict co je spravne. Co clovek to nazor. Ja bych radsi kazdymu zvlast vysvetloval ze to baworak neni, nez vozit tuhle vlajku.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Ach jo, tak jsem po dlouhé době zavítal na fórum a co nevidím? Ta zcela zcestná diskuze pokračuje zaplaťpánbůh už v popelnici. Copak každý režim za sebou nemá potoky krve? Vadila by někomu americká vlajka na vojenském Jeepu? Nám asi ne, protože nás osvobodili ale proto aby nás mohli osvobodit museli nejspíše někoho přemoci a i zabít. Pochybuji že jakýkoli nepřítel se vzdá při čtení pohádek Boženy Němcové. Takže americká vlajka je v pohodě pro nás, ale co na ní říkají třeba Japonci, pro které to byli protivníci a to už nemluvím co na to původní obyvatelé Ameriky indiáni. Je pro ně také tak pozitivní? Každý národ má svá černá místa na které nemůže být hrdý, ale bez kterých by se svět ubíral jiným směrem. Je někdo přesvědčený, že válku by Rusové vyhráli kdyby vojáky přemlouvali a ne donucovali? Je to prostě tak ať se nám to líbí nebo ne a v době minulé se používaly prostředky k udržení moci na dnešní dobu nepřípustné. Každá doba i každý režim měl svá pozitiva i negativa, tak se prosím na historii zkuste dívat více komplexně.
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od serpico-3 »

Čekal jsem, kdy přijdou na přetřes indiáni a nemýlil jsem se, je to tady. Tenhle argument je jeden z nejsilnějších. ;)
Uživatelský avatar
stepky
Příspěvky: 135
Registrován: 02 srp 2011, 04:28

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od stepky »

navrhuji, zpět ke strojům :-)
http://stepky.rajce.idnes.cz/dnepr
Uživatelský avatar
máchal
Příspěvky: 28
Registrován: 11 lis 2011, 18:16

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od máchal »

Nedá mi to a musím se také zapojit. Nechápu, jak taková "kravina" dokáže rozohnit jinak přátelskou atmosféru tady na fóru... :( Možná, že pro ty kterým to vadí by bylo lepší místo Urala nebo Dněpra si koupit motocykl Harley! A proč? No protože je americký!!! A co je americké to je nejlepší!!! A pak s těmito světovými mírostrůjci můžete osvobozovat celý svět...(třeba Koreu, Vietnam, Irák,atd.)
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od Davy »

máchal píše:Nedá mi to a musím se také zapojit. Nechápu, jak taková "kravina" dokáže rozohnit jinak přátelskou atmosféru tady na fóru... :( Možná, že pro ty kterým to vadí by bylo lepší místo Urala nebo Dněpra si koupit motocykl Harley! A proč? No protože je americký!!! A co je americké to je nejlepší!!! A pak s těmito světovými mírostrůjci můžete osvobozovat celý svět...(třeba Koreu, Vietnam, Irák,atd.)
mlceti zlato
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od serpico-3 »

Máchale , máchale, nevím proč má být jiný názor považován za rozohnění. A tady přeci nejde o rozpory v kvalitě různých strojů. Konstruktéři v rusku stejně jako v americe kašlou na prapory, jejich mantinely jsou fyzikální zákony a jejich znalosti..Někdo holky, někdo vdolky. A polemika není nic špatného, jen v českých vodách se nesmíš dotknout východu a Sudet..Proč asi? Mimochodem jsi ještě zapomněl na Grenadu a Panamu..Howght
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od Davy »

Jirka-MT9 píše:Ach jo, tak jsem po dlouhé době zavítal na fórum a co nevidím? Ta zcela zcestná diskuze pokračuje zaplaťpánbůh už v popelnici. Copak každý režim za sebou nemá potoky krve? Vadila by někomu americká vlajka na vojenském Jeepu? Nám asi ne, protože nás osvobodili ale proto aby nás mohli osvobodit museli nejspíše někoho přemoci a i zabít. Pochybuji že jakýkoli nepřítel se vzdá při čtení pohádek Boženy Němcové. Takže americká vlajka je v pohodě pro nás, ale co na ní říkají třeba Japonci, pro které to byli protivníci a to už nemluvím co na to původní obyvatelé Ameriky indiáni. Je pro ně také tak pozitivní? Každý národ má svá černá místa na které nemůže být hrdý, ale bez kterých by se svět ubíral jiným směrem. Je někdo přesvědčený, že válku by Rusové vyhráli kdyby vojáky přemlouvali a ne donucovali? Je to prostě tak ať se nám to líbí nebo ne a v době minulé se používaly prostředky k udržení moci na dnešní dobu nepřípustné. Každá doba i každý režim měl svá pozitiva i negativa, tak se prosím na historii zkuste dívat více komplexně.
Jirko, nam by americka vlajka nevadila, maximalne si pomyslime cosi o americanech z Vysocan. Protoze jsme v Cechach. Takze nema smysl sem motat nejaky americky indiany, ani japonce. Jde o kontext. Kdyz pojedes s rudym praporem a prijde k tobe nejakej deda a rekne ti ze ty vojaci co mu v osmasedesatym zabili brachu mavali uplne stejnym, jak se budes cejtit? Podle me je to bezohlednost vuci tem lidem pro ktery ta vlajka symbolizovala omezovani svobody, nebo i horsi veci. A ty lidi jeste zijou a zrovna tady jich zije hodne. Chtelo by to trochu empatie, zkusit jinej uhel pohledu.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Ahoj Davy, vím že jsi pohodový kluk - znám tě ze srazů. Cením si toho, že dokážeš hájit svůj názor a rád si s tebou o tom budu povídat a diskutovat třeba u piva. Jakákoli vlajka a jakýkoli symbol se může někoho dotknout a vyvolat v něm špatné vzpomínky. Dokonce i to že vlastním sovětskou motorku mého strejdu rozohnilo a to byl jeden z důvodů proč jsem si ten prapor na motorku dal. Další důvod je ten, že hluboce nesouhlasím s naším chováním "od zdi ke zdi" . 40 let bylo vše nejlepší na východě, teď je to na opačné starně a vše co je opačné se tvrdě odsuzuje a spousta lidí to baští i s navijákem bez toho, aby použili zdravý selský rozum a hledali tu zlatou střední cestu. Ta recese s vlajkou možná někoho přesvědčí k používání vlastního mozku a vytvoření si vlastního uceleného názoru na věc. Každého v téhle republice se nějak dotklo přátelství na věčné časy, ale není už konečně čas se nad to všechno povznést a jít dál? Bydlím kousek od hranic s Německem a vím, že i tam žijí stejní lidé jako tady jen s trochu jinou mentalitou. Mám je nenávidět protože jejich dědové páchali neskutečná zvěrstva? Můžou tito lidé za to? Nesnažíme se všechny lidi házet do jednoho pytle podle národnosti, barvy pleti či jiných znaků? Jsou rusové či němci špatní jako celek? Podle mne ne. Vždy je problém v několika jednotlivcích a u nás je to úplně stejné. Zkus navštívit nějaký zahraniční výrobní závod který řídí ambiciozní čech a nasávej atmosféru. Ale dost, už mne to nebaví a NEBUDU už na toto téma diskutovat přes fórum. Kdo chce, ať se zastaví nebo klidně pokecáme na nějakém ze srazů osobně.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Politická diskuze na téma rudá vlajka

Nový příspěvek od Michal »

Jsou asi jen dvě témata, která spolehlivě diskutující rozhádají a kde diskuze k žádné shodě ani porozumění z principu nikdy nepovede. Těmi tématy jsou politika a náboženství. Správný názor v těchto oborech neexistuje, protože je vždy jen úhlem pohledu.
...A právě proto existuje Popelnice. Číst to a diskutovat je zcela dobrovolné.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Odpovědět