Spojka z Moskviče, talířovka z Filcky

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.
Uživatelský avatar
krmec
Příspěvky: 66
Registrován: 18 srp 2013, 14:42
Bydliště: Zbraslav

Re: Spojka z Moskviče, talířovka z Filcky

Nový příspěvek od krmec »

Čau pánové...
Konečně mně dohnala úprava spojky. Po 35000km setrvačník na šrot. Proto jsem se odhodlal k úpravě podle Michala. Při té příležitosti jsem se rozhodl, vyměnit svorníky válců, které jsem si nechal vyrobyt o 1cm delší závit, z důvodu krátkého závitu do bloku motoru. Chtěl bych poděkovat Zděnkovy Pavelkovy za přeříznutí setrvačníku strojem který dělá řezy o tloušťce 0.3mm.Přikládám pár fotek.
http://uralzbraslav.rajce.idnes.cz/Spojka_ural/
Projel jsem ji a tato úprava má smysl, přesně jak to popisuje Michal. :D
Ural Ranger Urban Camo .Dněpr MT10
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Spojka z Moskviče, talířovka z Filcky

Nový příspěvek od Michal »

Přidám další zkušenost z provozu: U jednoho druhu Moskvičích lamel se pružinky můžou proklepat o hranu plechu. Prasklá pružinka se může vzpříčit a pošrotovat trochu skříň a její zbytky setrvačník, protože v Uralu a Dněpru na spodku není prostor, kde by mohla zůstat ležet. Auto má volný prostor ve skříni, motor BMW Rxx má na spodku velký otvor, kudy mohou "přebytečné" díly opustit skříň.

Stará lamela. Zbylé pružinky jsem pootočil, aby bylo vidět poškození. Tato lamela má najeto zhruba 20.000km mého "šetrného" zacházení.
proklepané pružinky
proklepané pružinky
Lamela druhého, u nás běžnějšího typu, by tento problém mít nemusela díky vhodnějšímu vedení pružinek.
jiný typ lamely
jiný typ lamely
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 270
Registrován: 15 led 2011, 00:50
Bydliště: klec u třeboně

Re: Spojka z Moskviče, talířovka z Filcky

Nový příspěvek od Míra »

Koukám, že ste můj prvotní prasečinec dovedli takřka k dokonalisto, pěkná práce :) palec nahoru :)
Dněpr 11 solo/side
Odpovědět