Tažné zařízení

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Tažné zařízení

Nový příspěvek od Peterson »

Trošku jsem pokročil ve výrobě tažného zařízení na mém Uralu.
Nechtěl jsem, aby zařízení škodilo v terénu a snižovalo světlou výšku (jak se to úspěšně daří originálnímu tažnému zařízení z Irbitu), tak jsem ho vedl horem. Bude to vyžadovat úpravu oje vozíku... Další fotky přidám časem, až zas bude vidět pokrok.

O jakém řešení jste uvažovali, zrealizovali nebo jen viděli vy?
P1040607_resize.jpg
P1040605_resize.jpg
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Tažné zařízení

Nový příspěvek od Michal »

Do terénu s přívěsem asi moc jet nejde. Já bych to řešil asi tak, že bych co největší část tažného udělal jednoduše odmontovatelnou. Například na 2 šrouby. Neodmontovávací část tažného bych pak řešil s požadavkem na co nejmenší, pokud možno žádné omezení průjezdností terénem a co nejmenší přidanou hmotnost.

Chválím krásné a bytelné provedení.

Ty chňapky na košťata na lodičce jsou předpokládám na lopatu :-)
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Tažné zařízení

Nový příspěvek od Peterson »

Tažný bude přimontovaný čtyřmi U-třmeny M10.
Vozík využiju párkrát do roka, takže to budu sundavat celý. Navíc mám k BMW připojenou uralskou sajdu, takže tažný bude použitelný i na BMW. Převážnou dobu bude tažný na BMW, pač s ním nebude problém tahat vozík. Tam je výkonu na rozdávání... :lol:

Chňapky na košťata tam přidělal původní majitel v SRN. Nikterak mi nepřekážejí, takže si jich nevšímám a prostě tam jsou.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Tažné zařízení

Nový příspěvek od Michal »

To je také šikovné. Asi bych ještě uvažoval, zda zásuvku na elektriku vozíku nepřidělat přímo na motorku. Sice by musela být na obou motorkách, ale zase by to zjednodušilo sundávání tažného. Kabely vozíků bývají dostatečně dlouhé.

Ty chňapky také mohly být na francouzskou hůl. I to se bohužel někdy hodí.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
N-o-r-a
Příspěvky: 10
Registrován: 07 říj 2014, 10:54

Re: Tažné zařízení

Nový příspěvek od N-o-r-a »

Ať nezakládám nové téma, jak je to s tažným na Ural? Je potřeba ho mít zapsáno v TP? Případně jak ho zapsat?
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Tažné zařízení

Nový příspěvek od Michal »

Zapsané být musí, zapisuje se stejným způsobem jako tažné na auto. Tedy nějaký typový list od výrobce tažného pro konkrétní typ vozidla a buďto potvrzení o odborné montáži nebo potvrzení z STK. Nedělal jsem to, někdo to může upřesnit.

Samo domo tažné je proto nezapsatelné. Existuje tažné schválené pro Ural 750, je v prodeji za vysokou cenu u autorizovaných dealerů značky.

Já mám samodomo tažné na tahání přívěsu kolem domu nezapsané, nemám tam ani zásuvku. Policajtům zatím při kontrole nevadí, ale samozřejmě mě nesmí chytit s přívěsem. Na STK ho raději sundávám.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Odpovědět