Polské Dynamo "C"

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.
kambucha
Příspěvky: 34
Registrován: 06 lis 2014, 16:00
Bydliště: na jihu pod Javořicí

Polské Dynamo "C"

Nový příspěvek od kambucha »

... piva a mašin už fakt plnou garáž
kambucha
Příspěvky: 34
Registrován: 06 lis 2014, 16:00
Bydliště: na jihu pod Javořicí

Re: Polské Dynamo "C"

Nový příspěvek od kambucha »

Jelikož mám smetenej komutátor na rotoru (mám origo 6V dynamo) tak řeším co s tím. Jestli jen vyměnit rotor za novej, nebo to celý vyměnit za něco 12ti voltovýho? Rozhodně tam nechci roubovat nějaký harakiri vedle motoru...
... piva a mašin už fakt plnou garáž
jericho-3

Re: Polské Dynamo "C"

Nový příspěvek od jericho-3 »

Koupil bych dynamo někde na burze, prodávají i jen celé nové kotvy. Mám to mnoho let ,/ je pravda, že kotvu mám nově navinutou u nás/ v předním světle mám žárovku 25W a při jízdě se světly mi houkačka i krásně houká, takže plně postačuje...Proč pořád něco předělávat i když samozřejmě 12 V z Polska také bude fungovat, ale origo je origo a za pár šupů.. ;)
lovuzdar
Příspěvky: 3
Registrován: 13 úno 2017, 08:36

Re: Polské Dynamo "C"

Nový příspěvek od lovuzdar »

Už jsem o dynamu psal zde: https://uralforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=2255
Co jsem napsal, to platí. Mám na dynamu (spíše mu můžeme říkat alternátor) najeto hodně přes tisíc Km a můžu konstatovat, že se jedná o zcela bezproblémové zařízení s nabušeným výkonem 130W! Velká přednost je v tom, že je alternátor umístěn v původním těle starého dynama a tudíž nenarušuje originalitu stroje.
https://drive.google.com/open?id=19xQ2E ... oyMb4KyeJt
Pokud máte alternátor v kombinaci s elektronickým zapalováním, tak je to ideální stav. Silná jiskra, lepší startování, atd... Dále si můžete dát do paraboly halogenku BA20D o síle 50W a zjistíte, že Emka dokonce perfektně svítí! ;o)
Spíše jsem měl problémy s dobíjením, regulátorem a podobně. Po instalaci nového ,,dynamo C" mám po problémech a nemám strach vyrazit na delší cesty, což už se nejednou stalo. Závěrem dodám, že je výhodnější si zboží objednat přes nějakého známého poláka. Mě se to tak podařilo, ušetřil jsem na poštovném i na bankovních poplatcích. Pokud o novém dynamu uvažujete, tak nemějte strach a jděte do toho! Na dlouhou dobu si vyřešíte problémy s elektrikou a o to jde! ;o)
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Polské Dynamo "C"

Nový příspěvek od jarda_na »

..něco k dynamu, tedy alternátoru, zeptám se kdo má ještě zkušenosti?
Mé zkušenosti s podobným typ B na motocyklu BMW. Kmity na magnetech rozvibrují rozvodové kola na tolik, že je to nejhlučnější součástka na motocyklu :-((( ....a to za nemalé peníze.
Vyrobené je asi kvalitně a vzhled OK!

Váš názor, nebo jestli by pomohlo jiné kolečko?
Díky J.
fuente
Příspěvky: 2
Registrován: 22 srp 2016, 07:52

Re: Polské Dynamo "C"

Nový příspěvek od fuente »

Ahoj,
stal jsem se majitelem K750 a samozřejmě nedobíjí.
Připadá mi "Dynamo C" jako zajímavá alternativa. Jsou s ním nějaké další zkušenosti? Má ho ještě někdo jiný než lovuzdar?
Díky
bullminotaur
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2024, 19:23

Re: Polské Dynamo "C"

Nový příspěvek od bullminotaur »

Ahoj,
ja používam 150 wattovú verziu na svojom k750 od 2019. Odvtedy mám najazdených už pár tisíc kilometrov, kratšie a tiež dlhšie, viacdňové túry bez problémov. Spoľahlivo dobíja aj na nízkych otáčkach. Dokonca odvtedy batériu motorky môžem používať aj ako powerbank. Pokiaľ netrváš na originalite- síce sa podobá originálu- je to skvelá alternatíva.
Odpovědět