Rychlopal

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.
Zuchnoff
Příspěvky: 111
Registrován: 31 led 2013, 09:35
Bydliště: Zlín

Rychlopal

Nový příspěvek od Zuchnoff »

Měním řidítka na klasický rozměr 22mm a rychlopal který tahá dvě lanka řetízkem není, má to tu někdo vyřešené, ať nevymýšlím vymyšlené.Dik.
Rusko není stát,to je životní styl.
Zuchnoff
Příspěvky: 111
Registrován: 31 led 2013, 09:35
Bydliště: Zlín

Re: Rychlopal

Nový příspěvek od Zuchnoff »

Nikdo z vás nemá dvaadvacítky řidítka,to není možné :shock:
Rusko není stát,to je životní styl.
mirda

Re: Rychlopal

Nový příspěvek od mirda »

A co nechat ten původní a vůli vymezit vložkou.Slabostěnou trubkou,nebo jen stočeným plechem.Navíc pokud budou dále použity původní přepínače, tak se to bude muset taky takhle nějak řešit.
Zuchnoff
Příspěvky: 111
Registrován: 31 led 2013, 09:35
Bydliště: Zlín

Re: Rychlopal

Nový příspěvek od Zuchnoff »

O tom jsem taky uvažoval,ale je to takové amatérské a navíc ten originál není ani moc hezký a ani moc dobrý, takový je rozhrkany.BMW to má řešené nějakým mezikusem,kdysi jsem měl GS1100,ale na tom jsem jenom jezdil a v ničem jsem se nerypal tak ani nevím jak to přesně vypadá,budu se muset u někoho podívat jak to pracuje.
Rusko není stát,to je životní styl.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Rychlopal

Nový příspěvek od Michal »

Ural 750 s 22mm řidítky i OHV BMW mají rozdělovač pod nádrží.
Je to trubka s posuvným válečkem uvnitř. Ve válečku jsou 3 závrty na lanka z boku nařízlý. Podobný rozdělovač lanek je i na novějších Jawách s oilmasterem.
Origo Uralí plastový rozdělovač má sklony k povyskočení konce lanka ze závrtu, když se kvůli nějaké manipulaci lanko zcela uvolní. Než zaskočí zpět, jeden válec má přidaný plyn. Nestává se to až tak často.
Jawí hliníkový rozdělovač má sklony ke kousání, protože ten váleček je kratší než je jeho průměr.
S rozdělovačem BMW nemám žádnou osobní zkušenost.

Pokud použiješ rozdělovač z uralu, budeš muset upravit konce lanek pro karburátory, origo lanka jsou pro rovnotlakké karburátory (ovládaná je kladka, ne šoupě). Podobné to bude se všemi rozdělovači.
Není to nic, co by sis nevyrobil za hodinu na soustruhu. Lanka budeš mít každopádně atypická.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Zuchnoff
Příspěvky: 111
Registrován: 31 led 2013, 09:35
Bydliště: Zlín

Re: Rychlopal

Nový příspěvek od Zuchnoff »

Asi mám slabou fantazii,nemohl bys sem hodit foto nebo náčrt? Prosím prosím
Rusko není stát,to je životní styl.
Odpovědět