zadní tlumiče pérování

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od jarda_na »

zeptám se? renovujete je? viděl jsem vložený nový upravený tlumič F126 do původního těla
vypadá to fakt dobře ;)
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od fapeko »

Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od jarda_na »

fapeko píše:Jediné co se dá na ně koupit je tohle http://allegro.pl/dniepr-ural-k-750-amo ... 54818.html
Nebo ještě tohle http://uralforum.cz/viewtopic.php?f=13&t=1128
Když, bych měl brát cenu těsnění a nové pístky, asi i vydřené vnitřky a nebo nový tlumič maluch(350-450Kč)
, vím ;) nějaká práce. Ale bude to nové :) asi to zkusím ;)
vraťa
Příspěvky: 14
Registrován: 19 říj 2011, 21:40

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od vraťa »

jarda_na píše:zeptám se? renovujete je? viděl jsem vložený nový upravený tlumič F126 do původního těla
vypadá to fakt dobře ;)

Udělal jsem to loni na sajdu a zatím dobrý. Už asi půl roku je mám připravený i na motorku, ale zatim nebyl čas je tam dát.
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od jarda_na »

vraťa píše:
jarda_na píše:zeptám se? renovujete je? viděl jsem vložený nový upravený tlumič F126 do původního těla
vypadá to fakt dobře ;)

Udělal jsem to loni na sajdu a zatím dobrý. Už asi půl roku je mám připravený i na motorku, ale zatim nebyl čas je tam dát.
Ještě se zeptám? Jak jsou zajištěný v původním tlumiči? Heftlý C-očkem? Nebo skříplý původní matkou?
vraťa
Příspěvky: 14
Registrován: 19 říj 2011, 21:40

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od vraťa »

Mam to stažený původní matkou, ale na těch tlumičích mám udělanej středící kroužek, protože ty co jsem koupil jsou slabší a v původním obalu měli vakl. Hlavně musíš na těch novejch tlumičích zkrátit tyčku a vyříznout novej závit.
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od jarda_na »

vraťa píše:Mam to stažený původní matkou, ale na těch tlumičích mám udělanej středící kroužek, protože ty co jsem koupil jsou slabší a v původním obalu měli vakl. Hlavně musíš na těch novejch tlumičích zkrátit tyčku a vyříznout novej závit.
Dobrá, na tom netu jsou delpfi, průměr zatím nevím, dnes jsem rozedral jeden - hroznej šrot :lol:
ty nové tlumiče mají také tyčku 12mm?
Uživatelský avatar
matbiker
Příspěvky: 97
Registrován: 30 srp 2011, 13:08
Bydliště: Pozděchov

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od matbiker »

Dělal jsem to místo těch šrotů z uralzentrale. Koupil jsem ty Delphi po cca 700,-a je to úplná tlumicí slast. Na tom polském popisu je to zespod heftlé COčkem.
Asi MT09.
Nemůžeš? Přitvrď si a nastup!!
Uživatelský avatar
Lucasbiker
Příspěvky: 20
Registrován: 14 zář 2013, 21:31
Bydliště: Říčany (Středočeský kraj)

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od Lucasbiker »

Ahoj, já je renovuji, byli v háji pístky a středové tyčky, ty jsem nechal vyrobit nové (pístky z duralu viz odkaz v první odpovědi a tyčky z nerezu), cena sice dosti vysoká pokud nemáš doma soustruh(Mě to vyšlo na 400,-kč za 3 tyčky a pístky za 200,-/kus), ale už to bude na věky a navíc nemusím nic bastlit. Pružiny se dají koupit nové, já ty svoje jen asi lehce podložím podložkami, jelikož je samozřejmě každá jinak dlouhá. Pružiny nechám pozinkovat, koupím nové těsnění a je pokoj.
K-750 (1969) Советский мотоцикл с коляской назван Коля
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od jarda_na »

Lucasbiker píše:Ahoj, já je renovuji, byli v háji pístky a středové tyčky, ty jsem nechal vyrobit nové (pístky z duralu viz odkaz v první odpovědi a tyčky z nerezu), cena sice dosti vysoká pokud nemáš doma soustruh(Mě to vyšlo na 400,-kč za 3 tyčky a pístky za 200,-/kus), ale už to bude na věky a navíc nemusím nic bastlit. Pružiny se dají koupit nové, já ty svoje jen asi lehce podložím podložkami, jelikož je samozřejmě každá jinak dlouhá. Pružiny nechám pozinkovat, koupím nové těsnění a je pokoj.
Tak já rozdělával další :oops: závit(M41-42) stržený! zátka nešla vyšroubovat, vršek trubky zaklepenej, aby střeva nevyjela, hroznej porod :roll: , tyčka nahoře tak výkyv 1cm!
nechávám na posuzení - renovovat/nabastlit autotlumič
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od jarda_na »

matbiker píše:Dělal jsem to místo těch šrotů z uralzentrale. Koupil jsem ty Delphi po cca 700,-a je to úplná tlumicí slast. Na tom polském popisu je to zespod heftlé COčkem.
Tak vnitřní průměr 41mm, hloubka na tlumič 160mm (-18mm závit)
Nevím rozměry tlumiče Fiat 126, nemáte ho někdo na ponku? ;)
Jirka-hk
Příspěvky: 171
Registrován: 07 bře 2011, 10:17
Bydliště: Hradec Králové

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od Jirka-hk »

Vzhledem k tomu, že original tlumiče i po renovaci se budou chovat jako vzpěry pro kolo, tak doporučuji zbastlit...
Já je páchal ze škodováckejch (š100, š120atd.). Tělo tlumiče škodovácký, z původního tlumiče jsem ořezal, co mi chybělo, pístnice se zkrátila a upravil závit. uvnitř se odebraly tlumící podložky... tak trochu lidová tvořivost, ale 100% funkční, jenže to jsem ještě netušil, jak elegantně se dají použít z malucha....
Bastlení zdar!!!!
DNĚPR 11-1974, DNĚPR19-1993,3ks M72-????, a spousta dalších samohybných vejhyklů
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od jarda_na »

Jirka-hk píše:Vzhledem k tomu, že original tlumiče i po renovaci se budou chovat jako vzpěry pro kolo, tak doporučuji zbastlit...
Já je páchal ze škodováckejch (š100, š120atd.). Tělo tlumiče škodovácký, z původního tlumiče jsem ořezal, co mi chybělo, pístnice se zkrátila a upravil závit. uvnitř se odebraly tlumící podložky... tak trochu lidová tvořivost, ale 100% funkční, jenže to jsem ještě netušil, jak elegantně se dají použít z malucha....
Bastlení zdar!!!!
tak trochu díky za malou podporu :lol: , když si vemu, že co ty ruský díly vydržej :o budu asi bastlit :lol:
Uživatelský avatar
jarda_na
Příspěvky: 201
Registrován: 22 říj 2013, 18:42
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od jarda_na »

Tak mám tlumiče v cajku, KYB premium 370 za ks(fiat 126p zadní) vytočit matky M42x1, dotáhnout, dole heftnout Cočkem, zkrátit tyčku(M12x1,5) Pořád si myslím že renovovat ruské nemá cenu.
aladin
Příspěvky: 7
Registrován: 08 dub 2014, 12:43

Re: zadní tlumiče pérování

Nový příspěvek od aladin »

Ahoj, zkusím sem dát dotaz. Jaké patří tlumiče na Káčko. Mám celozakrytý, vnitřní průměr 32mm. Samozřejmě na kaši. Oprava tlumičema fiat asi není možná. Co s tím?
Odpovědět