Polské Dynamo "C"

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.

Polské Dynamo "C"

Nový příspěvekod kambucha » 12 srp 2018, 13:27

... piva a mašin už fakt plnou garáž
kambucha

Re: Polské Dynamo "C"

Nový příspěvekod kambucha » 12 srp 2018, 13:45

Jelikož mám smetenej komutátor na rotoru (mám origo 6V dynamo) tak řeším co s tím. Jestli jen vyměnit rotor za novej, nebo to celý vyměnit za něco 12ti voltovýho? Rozhodně tam nechci roubovat nějaký harakiri vedle motoru...
... piva a mašin už fakt plnou garáž
kambucha

Nový příspěvekod jericho-3 » 15 srp 2018, 16:13

Koupil bych dynamo někde na burze, prodávají i jen celé nové kotvy. Mám to mnoho let ,/ je pravda, že kotvu mám nově navinutou u nás/ v předním světle mám žárovku 25W a při jízdě se světly mi houkačka i krásně houká, takže plně postačuje...Proč pořád něco předělávat i když samozřejmě 12 V z Polska také bude fungovat, ale origo je origo a za pár šupů.. ;)
jericho-3

Nový příspěvekod lovuzdar » 16 srp 2018, 06:46

Už jsem o dynamu psal zde: https://uralforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=2255
Co jsem napsal, to platí. Mám na dynamu (spíše mu můžeme říkat alternátor) najeto hodně přes tisíc Km a můžu konstatovat, že se jedná o zcela bezproblémové zařízení s nabušeným výkonem 130W! Velká přednost je v tom, že je alternátor umístěn v původním těle starého dynama a tudíž nenarušuje originalitu stroje.
https://drive.google.com/open?id=19xQ2E ... oyMb4KyeJt
Pokud máte alternátor v kombinaci s elektronickým zapalováním, tak je to ideální stav. Silná jiskra, lepší startování, atd... Dále si můžete dát do paraboly halogenku BA20D o síle 50W a zjistíte, že Emka dokonce perfektně svítí! ;o)
Spíše jsem měl problémy s dobíjením, regulátorem a podobně. Po instalaci nového ,,dynamo C" mám po problémech a nemám strach vyrazit na delší cesty, což už se nejednou stalo. Závěrem dodám, že je výhodnější si zboží objednat přes nějakého známého poláka. Mě se to tak podařilo, ušetřil jsem na poštovném i na bankovních poplatcích. Pokud o novém dynamu uvažujete, tak nemějte strach a jděte do toho! Na dlouhou dobu si vyřešíte problémy s elektrikou a o to jde! ;o)
lovuzdar

Nový příspěvekod jarda_na » 15 čer 2020, 20:26

..něco k dynamu, tedy alternátoru, zeptám se kdo má ještě zkušenosti?
Mé zkušenosti s podobným typ B na motocyklu BMW. Kmity na magnetech rozvibrují rozvodové kola na tolik, že je to nejhlučnější součástka na motocyklu :-((( ....a to za nemalé peníze.
Vyrobené je asi kvalitně a vzhled OK!

Váš názor, nebo jestli by pomohlo jiné kolečko?
Díky J.
jarda_na

Zpět na Úpravy, zlepšováky, vychytávky, příslušenství