Jak to děláte?

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.

Jak to děláte?

Nový příspěvekod mušketýr » 28 dub 2019, 11:49

Vloni se mi na káčku zastavil motor. Byl po GO a patrně to dělal nějaký břídil a vydržel jen 3500km. Já to tak koupil a tak o tom kdo motor dělal nic nevím. Hodlám motor vyndat a nechat opravit. Nechci ho opravovat sám a raději to nechám zkušenějším. Vyndání motoru zvládnu ale chci se zeptat zda mám odpojovat sajdu. Jak to děláte vy? Je to s připojenou sajdou větší opruz nebo je to jedno? Mám si dát ne něco pozor? Mušketýr
mušketýr

Re: Jak to děláte?

Nový příspěvekod fapeko » 28 dub 2019, 12:45

Dobrý den, pokud ta sajda nemá náhon ,tak ji odpojte a budete mít více manipulačního prostoru kolem motorky .
Dněpr moto servis Ostrava
Prodej náhradních dílů a opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
fapeko

Nový příspěvekod bmw730 » 28 dub 2019, 16:08

mušketýr píše:Vloni se mi na káčku zastavil motor. Byl po GO a patrně to dělal nějaký břídil a vydržel jen 3500km. Já to tak koupil a tak o tom kdo motor dělal nic nevím. Hodlám motor vyndat a nechat opravit. Nechci ho opravovat sám a raději to nechám zkušenějším. Vyndání motoru zvládnu ale chci se zeptat zda mám odpojovat sajdu. Jak to děláte vy? Je to s připojenou sajdou větší opruz nebo je to jedno? Mám si dát ne něco pozor? Mušketýr

Z jaké příčiny se ten motor po GO zastavíl? Něco to snese i s totálně vyhoněným motorem, klikovka?
Já vyndaval motor i s připojenou side a nebyl problem, zadni kolo ven, převod i s kardanem, pak převodovka a motor...
M-72 r.52 side - černá
M-72 r.52 side - modrá s SPZ
M-72M r.56 side -písková
M-72M r.56 solo - černá civil
https://boxermoto.webnode.cz/
servis Jawa-ČZ
bmw730

Nový příspěvekod bobanbob » 28 dub 2019, 19:21

sundat nádrž postavit se rozkročmo nad motor trochu se ohnout uchopit motor za palice a je venku i s převodovkou side neside :D
bobanbob

Nový příspěvekod Michal » 28 dub 2019, 20:38

Jak už bylo řečeno stačí sundat nádrž a výfuky, motor je venku za 10 minut. Za dalších 10 minut je zpátky.
Pokud si motor nechcete dělat sám, tak jedině pokud u toho celou dobu budete a bude vám vysvětleno co, jak a proč se tam dělá. Budete to potřebovat. Tyhle stroje se opravují pořád. Pokud jste na tom najel 3500km bez oprav, tak je to na káčko ještě hodně.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Michal

Nový příspěvekod mušketýr » 28 dub 2019, 23:10

bmw730 píše:
mušketýr píše:Vloni se mi na káčku zastavil motor. Byl po GO a patrně to dělal nějaký břídil a vydržel jen 3500km. Já to tak koupil a tak o tom kdo motor dělal nic nevím. Hodlám motor vyndat a nechat opravit. Nechci ho opravovat sám a raději to nechám zkušenějším. Vyndání motoru zvládnu ale chci se zeptat zda mám odpojovat sajdu. Jak to děláte vy? Je to s připojenou sajdou větší opruz nebo je to jedno? Mám si dát ne něco pozor? Mušketýr

Z jaké příčiny se ten motor po GO zastavíl? Něco to snese i s totálně vyhoněným motorem, klikovka?
Já vyndaval motor i s připojenou side a nebyl problem, zadni kolo ven, převod i s kardanem, pak převodovka a motor...

Sem se poptal a prý když je motor na tvrdo tak je to klika a když po schladnutí jde aspoň trochu točit tak je to zadřený na pístech. Odpojil sem vše a levý válec povytáhl. Takže pokud pude totéž u pravého tak je to klika. Jo nestrašte mě že klika vydrží 3500km.
mušketýr

Nový příspěvekod mušketýr » 02 kvě 2019, 21:07

Tak motor je venku. Nikomu nedoporučuju odpojovat sajdu. Je to zbytečný. Motor jsem se pokusil vyndat sám ale holt už asi stárnu. šli kolem dva známý a tak sem je zneužil. Tak teď jen GO a sborka. M.:S
mušketýr

Zpět na Úpravy, zlepšováky, vychytávky, příslušenství