předstih u bezkontaktu

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.

Re: předstih u bezkontaktu

Nový příspěvekod krovak.xixao » 01 bře 2018, 17:36

Ahoj Bivoji,
myslím si, že vzhledem k tomu, že je snímač na vačce, nemůže Dněpr nějaké setiny milimetru poznat. Řekl bych, že vůle v ozubených kolech mezi klikovkou a vačkou bude způsobovat větší nepřesnost. :-)
Každopádně krásná práce. ;)

Lukáš Kopáček
krovak.xixao

Nový příspěvekod Fort » 01 bře 2018, 19:38

Ta naše setinová tolerance hrany okénka vůči poloměru zahnutí konce Dněprácké vačky byla samozřejmě cílená provokace naší milé komunity.

A Lukáši, motor s Tvým programem se chová jako elektromotor. Jako kdybych mu přidával reostatem.

Dovedu si představit, že již v roce 2020 budeš klukům extra programovat nějaké schůdky v průběhu, aby to občas střelilo zpátky nebo škobrtlo jako za starých časů.

Ale ty testy v mínus třinácti - to je výzva!
Fort

Nový příspěvekod jarda_na » 02 bře 2018, 14:32

Fort píše:Ta naše setinová tolerance hrany okénka vůči poloměru zahnutí konce Dněprácké vačky byla samozřejmě cílená provokace naší milé komunity.

A Lukáši, motor s Tvým programem se chová jako elektromotor. Jako kdybych mu přidával reostatem.

Dovedu si představit, že již v roce 2020 budeš klukům extra programovat nějaké schůdky v průběhu, aby to občas střelilo zpátky nebo škobrtlo jako za starých časů.

Ale ty testy v mínus třinácti - to je výzva!

Ahoj, tak abych se orientoval? Co jste upravili?
1. křivku předstihu přeprogramovali
2. vyrobili nový hrníček s jinou štěrbinou - šířku (začátek/konec - vůči horní úvrati, či předstihu?)
Díky za vysvětlení, Jarda
jarda_na

Nový příspěvekod krovak.xixao » 02 bře 2018, 14:51

Ahoj Jardo,
já jsem vytvořil program (několik programů), které regulují předstih. Bivoj vytvořil snímací hrníček, který není z bláta a je mnohem přesnější než originál.
Protože originál má okénko 2x větší než je požadovaný rozsah regulace, mám program pro origo hrníček i pro opravenou variantu. Na opravené variantě se udělalo okénko poloviční a tak, aby korespondovalo s rozsahem regulace.

Lukáš Kopáček
krovak.xixao

Nový příspěvekod Fort » 02 bře 2018, 15:22

No a pro normální smrtelníky (jako já) jsme hlavně z průměru hrníčku čtyřicet přešli na průměr třicet osm milimetrů, čímž jsme eliminovali škrtání hrníčku o odlitek.
Takže pro toho, kdo si ponechá původní program, je to z hlediska házejících vaček hlavní přínos.
Na základové destičce Hallovky jsem posunul frézičkou střed otáčení, abychom byli pořád na tečně.
Fort

Předchozí

Zpět na Úpravy, zlepšováky, vychytávky, příslušenství