čidlo stojanu

Pochlubte se svými zlepšováky. Nebo zde hledejte inspiraci.
Pravidla fóra
Pochlubte se svými úpravami, vychytávkami, doplňky. Diskutujte o úpravách, nad jejichž provedením si lámete hlavu.
Petr78
Příspěvky: 20
Registrován: 14 čer 2012, 14:21
Bydliště: Strakonice

čidlo stojanu

Nový příspěvek od Petr78 »

Ahoj, nemá někdo tušení jak u dněpra zapojit spínač bočního stojanu aby při zařazení rychlosti chcípnul motor. Jsem blbej, pořád na to zapomínám a dneska jsem si rozbil držku...
Днепр Соло
К-750 с коляской
ВАЗ 21044i
велик Украина)
Dneprstein
Příspěvky: 612
Registrován: 21 led 2011, 12:28

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od Dneprstein »

Obávám se, že jediný místo odkud bys to mohl vytáhnout je čidlo neutrálu. Na stojan pak druhé čidlo a oboje zřejmě propojit přes nějaké relátko, které zapalování odpojí... Osobně jsem to vyřešil kontrolkou napojenou na dveřní spínač (rozpínač) namontovaný ke stojanu. Motor to sice nechcípne, ale uprostřed přístrojovky svítí červené světýlko... Držku jsem si díky tomu rozbil taky. A motorku rozsekal ještě víc...
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od Michal »

Používám k tomu už nějaký ten rok univerzální (zadní) brzdový spínač od Lujze. Má táhlo přes pružinu a objímku na rám. Elektricky to mám zapojené následovně: Od drátu mezi kontrolkou neutrálu a jejím spínačem mám drát do tohoto brzdového spínače na stojánku. Z něj drát do bzučáku, nehož druhý konec je uzemněn.
Pokud je vyklopený stojánek, zařazený kvalt a zapnutý klíček, teče proud skrz kontrolku neutrálu a ten spínač do bzučáku. Bzučák má mnohem menší odběr než žárovka kontrolky, ten proud tu kontrolku ani nerozsvítí. Odpor žárovky vytvoří minimální napěťový úbytek.
Pokud je zařazen neutrál, spínač v převodovce ukostří drát od kontrolky a bzučák má tímpádem nulové napájecí napětí.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Pořiď si sajdu a žádnej boční stojan potřebovat nebudeš. :D Tyhle stroje bez sajdy to je stejně jen půl motorky. :D
Don't give in without the fight!
Petr78
Příspěvky: 20
Registrován: 14 čer 2012, 14:21
Bydliště: Strakonice

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od Petr78 »

Díkec za fundované rady, pokusím se aplikovat v praxi.
Днепр Соло
К-750 с коляской
ВАЗ 21044i
велик Украина)
Petr78
Příspěvky: 20
Registrován: 14 čer 2012, 14:21
Bydliště: Strakonice

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od Petr78 »

Honda Wanderer píše:Pořiď si sajdu a žádnej boční stojan potřebovat nebudeš. :D Tyhle stroje bez sajdy to je stejně jen půl motorky. :D
Ona i jízda na solu má své kouzlo, ale sajdu už taky plánuju pořídit :D
Днепр Соло
К-750 с коляской
ВАЗ 21044i
велик Украина)
franta54nm@mail.com

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od franta54nm@mail.com »

Dobrý večer.
Mám také Dněpr K750 solo ,a potřeboval bych boční stojan,ale nevím kde ho sehnat.
Nemohl by jste mi poslat fotky a nákres s rozměry?
Předem děkuji za ochotu Navrátil
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od Davy »

franta54nm@mail.com píše:Dobrý večer.
Mám také Dněpr K750 solo ,a potřeboval bych boční stojan,ale nevím kde ho sehnat.
Nemohl by jste mi poslat fotky a nákres s rozměry?
Předem děkuji za ochotu Navrátil
Káčko snad nikdy boční stojan nemělo. Takže prostě koupit nějakou harlejpacku v nejbližšim motoshopu a pod správnym úhlem navařit na rám, zhruba pod levej válec. Taky jsem to tak měl, když jsem motorku koupil. Tady je to trochu vidět http://davy-jawajizda.wz.cz/dnepr/dnepr_inzerat.jpg. Navařenej kus plocháče s dírou a dorazem a na tom bočák z nějakýho velkýho čopra. Dalo docela dost práce to upižlat :)
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Nechci dělat mudrce, ale myslím že v motohrobce jeden originál stojan mám. Alespoň si to myslím. Má to uchycení stejné jako jako na stupačky. Nechám ho opískovat a pak ho mohu poslat do světa, protože máme všichni sajdu.
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Boční stojan

Nový příspěvek od fapeko »

To já tam dal bočák ze starého rámu ze skutra 125 s tím, že jsem na rám nic nevařil ,ale vyrobil jsem si z 10 plocháču takový U profil a ten jsem strčil po vytažení distanční 12 mm podložky jak je přední svorník motoru mezi blok a rám motoru a následně na něj navařil ten bočák pod správným úhlem .
Výhodu to má ,že ho můžu kdykoliv sundat a také že je schovaný za výfukem a při zavřené poloze nejde skoro vidět
Lepší fotky nemám emča je na výstavě
Obrázek
Obrázek
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od Michal »

Davy píše:..... a pod správnym úhlem navařit na rám, zhruba pod levej válec. ...
Na origo sólovkách Dněpr (MT-19 a odvozené varianty) je stojan navařen pod středem válce a je to ŠPATNĚ!
Je to moc daleko od těžiště motorky a ta má pak sklony se přes stojan převracet, pokud je náklon jen trochu větší. Pokud pak přivážete na nosič nějakou větší bagáž, motorka letí k zemi při nejbližší příležitosti.
Stejně jako u Jawy 639, stojan jsem musel uříznout a navařit víc dozadu. Ideálně tak, aby se vyklopený stojan opíral o zem vedle těžiště motorky. U Dněpra tak ten stojan vychází přivařit zhruba pod zadní úchyt motoru.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od fapeko »

To uchycení k tomu rámu jsem udělal dle tohoto obrázku
http://www.oldtimergarage.eu/album/side_stand.html
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
lisakmoto

Re: čidlo stojanu

Nový příspěvek od lisakmoto »

Michal píše:Používám k tomu už nějaký ten rok univerzální (zadní) brzdový spínač od Lujze. Má táhlo přes pružinu a objímku na rám. Elektricky to mám zapojené následovně: Od drátu mezi kontrolkou neutrálu a jejím spínačem mám drát do tohoto brzdového spínače na stojánku. Z něj drát do bzučáku, nehož druhý konec je uzemněn.
Pokud je vyklopený stojánek, zařazený kvalt a zapnutý klíček, teče proud skrz kontrolku neutrálu a ten spínač do bzučáku. Bzučák má mnohem menší odběr než žárovka kontrolky, ten proud tu kontrolku ani nerozsvítí. Odpor žárovky vytvoří minimální napěťový úbytek.
Pokud je zařazen neutrál, spínač v převodovce ukostří drát od kontrolky a bzučák má tímpádem nulové napájecí napětí.
Odpovědět