motor SV 750 a karburátory K-302

Řešíte problém? Jak na to?
Pravidla fóra
Technické záležitosti Dněprů, Uralů, Káček a eMek.
eugen
Příspěvky: 1
Registrován: 08 zář 2021, 20:05

motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od eugen »

Zdravím,

dostal jsem se k seřízení tohoto motoru s těmito karburátory. Ale moc info ohledně nastavení těchto karburátorů jsem nenašel.
Šlo nastartovat pouze na sytič a pokud se jenom trochu vypínal tak motor zdechl. Otáčky šli jenom trochu nahoru a pak se dusilo. chytl po dvou dnech na první šlápnutí. Jehla byla na 3zářezu o spodu. Šroub bohatosti směsi cca 2,5 otáčky od dotáhnuté polohy.

Jde mi o to jak má být výchozí nastavení pro start se sytičem kde má být zářez jehly a o kolik povolit šroub bohatosti směsi. A jestli šoupátka mají být úplně dole a potom je max přizvedávat volnoběžným šroubem, a pak to doladit.

Dále při testu odešla samovolně cívka pouze při zasunutím spínači, praskla a vytekl olej. Takže musím sehnat novou.

Mohl by mi prosím někdo pomoci, děkuji
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od host »

Už jsem to sem minimálně jednou psal. 11 z 10 oppozitčiků doporučuje - K302 vezměte a co největším obloukem hodně daleko zahoďte. Je to totiž neseřiditelná parodie na karburátor. Osobně jsem zahodil dvoje - jedny trosky, co jsem koupil s motocyklem a následně nově zakoupené "funglofky" (repliky?). Jestli chcete karburátorový problém jednou provždy a nejdokonaleji vyřešit, kupte toto:
https://www.bohemiamoto.cz/Karburator-R ... -d2519.htm
Sice Čína, ale jde o velmi kvalitní kopie originálních Graetzinů K37 ze 30. let. Opakované zkušenosti dokazují, že jde asi o nejlepší a maximálně spolehlivý seřiditelný karburátor na SV motor. Prohledejte fórum, máte-li zájem, najdete toho na toto téma (karburátory) hodně... Najdete i video uživatele "fapeko", jak tyto karburátory osadit na motor a seřídit.
I když - jestli motor běží jenom se zavřeným přívodem vzduchu ("sytič"?), bude velmi pravděpodobně i problém s přisáváním falešného vzduchu. Což nemění nic na tom, co píšu výše. PZ28 jednou (správně) nasadíte, jednou (dobře) seřídíte a jezdíte.
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od bobanbob »

host píše: 09 zář 2021, 05:29 Už jsem to sem minimálně jednou psal. 11 z 10 oppozitčiků doporučuje - K302 vezměte a co největším obloukem hodně daleko zahoďte. Je to totiž neseřiditelná parodie na karburátor. Osobně jsem zahodil dvoje - jedny trosky, co jsem koupil s motocyklem a následně nově zakoupené "funglofky" (repliky?). Jestli chcete karburátorový problém jednou provždy a nejdokonaleji vyřešit, kupte toto:
https://www.bohemiamoto.cz/Karburator-R ... -d2519.htm
Sice Čína, ale jde o velmi kvalitní kopie originálních Graetzinů K37 ze 30. let. Opakované zkušenosti dokazují, že jde asi o nejlepší a maximálně spolehlivý seřiditelný karburátor na SV motor. Prohledejte fórum, máte-li zájem, najdete toho na toto téma (karburátory) hodně... Najdete i video uživatele "fapeko", jak tyto karburátory osadit na motor a seřídit.
I když - jestli motor běží jenom se zavřeným přívodem vzduchu ("sytič"?), bude velmi pravděpodobně i problém s přisáváním falešného vzduchu. Což nemění nic na tom, co píšu výše. PZ28 jednou (správně) nasadíte, jednou (dobře) seřídíte a jezdíte.


přesně jak píše host. stejné zkušenosti . sice jsem ty k 302 nevyhodil ale mám 3 páry v šupleti. Kupte karbce pz 28 k tomu bezkontakt zapalko .
A s opozita bude bez problému chytací stroj co má bezproblémový volnoběh k tomu pěkně táhnoucí s rozumnou spotřebou. taky jsem chtěl mít originál stroj . a hovno na hovno zbytečně jsem se trápil.
Uživatelský avatar
bmw730
Příspěvky: 108
Registrován: 16 pro 2011, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od bmw730 »

Souhlas, pokud to má fungovat - koupit karburátory a seřídit podle návodu od fapeka...
Jinak to prostě pořádně nepojede. Vyzkoušeno...
M-72 r.52 side - černá
M-72 r.52 side - modrá s SPZ
M-72M r.56 side -písková
M-72M r.56 solo - černá civil
https://boxermoto.webnode.cz/
servis Jawa-ČZ
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od fapeko »

Já jsem skončil po letech zase u prvních Čínských klonu K37 od fa. Deni s označením PZ28 za cca 3500kč/pár , protože jsou opravdu kvalitní a nejsou s něma takové problémy jako od ostatních výrobcu PZ28 z Číny . Stačí vrtnout hlavni trysku na průměr 0,95/0,98 a vše chodí jak má .Potom si pohlídam barvu svíčky při jízdě na tmavě šedou až černou a vesele můžu vyrazit do světa
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Návštěvník

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od Návštěvník »

Původní originály nic nenahradí, také jsem zpět u K 37 a to jen proto, že mi ta Babišova sračka v benzinu zasrává karboše..K 37 je jednoduchý a jediný správný..
kambucha
Příspěvky: 34
Registrován: 06 lis 2014, 16:00
Bydliště: na jihu pod Javořicí

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od kambucha »

Čau Fapeko a ostatní, shodou okolností řeším poprvé problém s krmením káči. Nějak se začalo nechtít motoru do otáček. Zkontroloval jsem jestli se nenula aretace bezkontaktu od fapeka....bez chyby. Pak jsem rozebral a naházel karburátory do ultrazvuku a vyměnil benzín a svíčky. Dorazy obou karbeců sinchronizovaný. To se trochu zlepšilo a pořád to nejni ono. Shodil jsem hlavy abych se přesvědčil jestli už nejni nějakej problém třeba s kroužkama (rejhy ve válci atd.) a taky nic. Jaký problémy dělaj ty levný čínský karbeci co mám? Doteď jsem na nich nalítal bez problémů 10 000 léto zima. Jinak ještě jednou fapeko dík za tip na vejfuky.
... piva a mašin už fakt plnou garáž
kambucha
Příspěvky: 34
Registrován: 06 lis 2014, 16:00
Bydliště: na jihu pod Javořicí

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od kambucha »

Ještě...mohl byste mi prosím někdo vysvětlit jakou funkci a jak se seřizuje ten šroub s šestihrannou maticí pod hrdlem vzduchu? Děkuji
... piva a mašin už fakt plnou garáž
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od host »

To je jen záslepka vzduchového kanálku. Nic se tím neseřizuje.
Na seřízení jsou k dispozici toliko dva prvky - doraz šoupátka a regulační šroub přídavného vzduchu. Plus velikost hlavní trysky.
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od host »

Zde je celkem velmi podrobný přehled rozdílů i detailů konstrukce jednotlivých variant karburátorů pro tyto vergle:
https://drive.google.com/file/d/1T3XACS ... sp=sharing
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
kambucha
Příspěvky: 34
Registrován: 06 lis 2014, 16:00
Bydliště: na jihu pod Javořicí

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od kambucha »

Díky, ten obsah typů a rozdílů je teda vyčerpávající. Pečlivě si to projdu. Jenom jeden malej dotaz. Teď si nejsem jistej
(zítra ověřím) ale ta matička toho šroubu je radiálně 3x provrtaná a ten šroub byl myslím dutej... proč to? Ten otvor má teda
bejt prostě natěsno zaslepenej? Jo a jaký problémy mají tedy ty levný čínský PZ28, že se tady zatracujou?
... piva a mašin už fakt plnou garáž
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: motor SV 750 a karburátory K-302

Nový příspěvek od host »

Ten šroubek musí být vrtaný, protože skrz něj karburátor tím kanálkem saje. Proč je to řešeno zrovna takhle a není tam jen volná díra či nějaké sítko, to nevím. Stajně tak nevím, co je za problémy s různými výrobci PZ28. Já je koupil zcela náhodně, ani nevím, kdo je přesně vyrobil. Po osazení na moto šly na první dobrou...
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Odpovědět