Pravý válec míň než levý.

Řešíte problém? Jak na to?
Pravidla fóra
Technické záležitosti Dněprů, Uralů, Káček a eMek.
sakal01
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2020, 21:42

Pravý válec míň než levý.

Nový příspěvek od sakal01 »

Ahoj. Pravý vyfuk mi kouří méně, než levý. I pravé koleno, je studenejsi, než levé. Dal jsem nové svíčky, kabely, fajfky. Dá se to někde poladit, nebo vybrus?

Díky
kudlin
Příspěvky: 35
Registrován: 06 říj 2018, 23:14
Bydliště: Uherský Brod

Re: Pravý válec míň než levý.

Nový příspěvek od kudlin »

Ahoj. Změřil bych první kompresi, pokud bude plus mínus taková jaká má být, šteloval bych karbec tak, aby to jelo, mělo za tepla volnoběh a dobrou barvu svíčky.
Jen pro celkový obraz:Já měl velkou kouřivost a málo teplé koleno způsobené úplně uvolněným voditkem výfukového ventilu. Olej byl cítit i z výfuků a svíčky odcházely po deseti kilometrech.
Tak ať se daří.
Dnepr 650 OHV
sakal01
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2020, 21:42

Re: Pravý válec míň než levý.

Nový příspěvek od sakal01 »

kudlin píše:Ahoj. Změřil bych první kompresi, pokud bude plus mínus taková jaká má být, šteloval bych karbec tak, aby to jelo, mělo za tepla volnoběh a dobrou barvu svíčky.
Jen pro celkový obraz:Já měl velkou kouřivost a málo teplé koleno způsobené úplně uvolněným voditkem výfukového ventilu. Olej byl cítit i z výfuků a svíčky odcházely po deseti kilometrech.
Tak ať se daří.
Díky!
lenoch
Příspěvky: 81
Registrován: 14 kvě 2017, 18:38
Bydliště: Kosmonosy

Re: Pravý válec míň než levý.

Nový příspěvek od lenoch »

Na teplotu vyfuku ma vliv nekolik parametru... zkoukni kompresi, pak predstihy a nakonec bych ladil bohatost smesi... teply vyfuk muze byt moc maly predstih nebo chuda smes
krovak.xixao
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2015, 12:28

Re: Pravý válec míň než levý.

Nový příspěvek od krovak.xixao »

Když to tak čtu, napadlo mě, že pokud je problém s předstihem, nechalo by se to zjistit tak, že otočíš o 180° ten hrníček na vačkovce (pokud máš elektronické zapalko). Pokud máš ještě kladívka tak zkus otočit ta. Jestli začneš mít horkej druhej vejfuk tak to bude tim, že ti pálí každý válec jinak, což je u těchto ruských strojů prakticky pravidlem, pokud to sám neopravíš. :-)
Odpovědět