Začínám opravovat

Řešíte problém? Jak na to?
Pravidla fóra
Technické záležitosti Dněprů, Uralů, Káček a eMek.
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Ahojte dnes jsem si už byl pro nějaké díly na K750 a mám velkou prosbu. Byl by někdo tak hodný a nafotil mi detail centrálního stojánku na káčku. Potřebuji vidět jak je tam dole navařený ten plech na který se stojánek nasazuje a kam je uchycená pružina. Děkuji všem. Dal jsem tento dotaz i na FB, ale zatím nikdo neodpověděl. Pokusím se tu linkovat fotky toho co dělám, budete mít nějakou legraci. Jsem začátečník.
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Tak centrální stojánek nikdo nemá, to nevadí. Tak další rada, neznáte někoho kdo opravuje klikové hřídele? Nejlépe v rozumné vzdálenosti od Severních Čech, ale není podmínkou. Mám ohlou kliku a potřebovala by srovnat.
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od host »

Ohlá klika u káčka?? Spíš protočená, tam se ohnout na klice nemá co (max. ojnice...)!
Doporučuji oslovit uživatele fapeko a nejdřív prostudovat toto vlákno: https://www.uralforum.cz/viewtopic.php? ... o+se+tohle
Oprava (= taková, co něco vydrží) skládané kliky je obecně velký problém. Ev. více přes SZ.
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Ahoj děkuji za odkaz já tu nemohu nic najít. Měl jsi samozřejmě pravdu klika je trochu pootočená tak to by snad opravit šlo. Když jsem sháněl opravu té kliky tak jsem všude poptával, že je ohlá. Tohle by mělo být snadnější. Uvidím jestli se zadaří. Mám možná amatérský dotaz, ale proč ty čepy nejsou nějak zajištěný proti pootočení třeba dírkou se šroubem,nebo nějaký návarkem, který by šel odbrousit? Mám doma tři kliky a ta pootočená má nejmenší vůle na čepech a ojnicích tak bych jí chtěl použít znovu. Ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michal »

Zajištění šroubkem nebo návarkem fungovat nemůže. Ocel se nám zdá tvrdá, jenže pro síly, co tam působí je pružná a měká. Šroub by to střihlo okamžitě, výběžek by rozmáčkl, svár urval v přechodu. Vždyť i masivní klínek setrvačníku to po chvíli vymačká a střihne, pokud není utažen na kuželu.
Jediné, co tyhle síly udrží, je kontakt ve veliké ploše při tlaku brutálního přesahu, nebo v případě kužele utažení pořádným momentem, což je ve výsledku opět brutální přesah.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od host »

Michael píše:Když jsem sháněl opravu té kliky tak jsem všude poptával, že je ohlá. Tohle by mělo být snadnější.
Zřejmě jste dosud nepročítal ten odkaz, že?
Buďte ujištěn - toto opravdu NEBUDE snadnější! Jediná zaručená cesta je ta, kterou jsem Vám poradil. Jinak budou jenom lítat tisícíkoruny (Vaše) bez výsledku. Ale zato se stanete velmi zručným mechanikem, až budete po x-té dávat kompletní rozborku a sborku motoru, půjde Vám to i poslepu třeba na příkopě :mrgreen:
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Vlákno jsem opravdu nečetl, mám necelou jednu stránku a pozdě do noci jsem se hrabal v motorce a doloval kliku ven, nebo to byl spíše ježek v kleci. Řešení jste nenabídl, nebo jsem ho nepochopil. Koukal jsem i na nové kliky, ale bojím se že ta kvalita bude horší než mám. Děkuji všem.
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od host »

Právě že nabídl. Kontaktujte uživatele s nickem fapeko.
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Tak už jsem si přečetl celé vlákno a vlastně z něj vyplynulo, že oprava kliky jsou vyhozené peníze a koupě nové taky, repasovaná polská taky stojí za to. Takže si jí mohu zkusit srovnat a zavařit a v nejhorším případě bude jako nová :D
Udělal jsem nějaké fotky, za chvíli budu samá klikovka.
Obrázek
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Sehnal jsem stojánek co nikdo nikdy neviděl a nikdo ho na motorce nemá
Obrázek
Zvláštní šrouby viděl jsem hvězdičky, čtverečky trojúhelníčky ale co je sakra tohle?
Obrázek
Následek perfektně seřízených ventilů, nebo prostě super matroš
Obrázek
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Poznáte někdo jak je na tom čerpadlo?
Obrázek
Tohle je ta moje nešťastná klika, vůbec netuším jaká je potřeba síla pro její vrácení do původní polohy. Objednal jsem si takový ten budík s kuličkou a zkusím to nějak udělat a změřit. Na netu jsou obrázky jak se to měří.
Obrázek
Michael
Příspěvky: 64
Registrován: 28 srp 2018, 23:02
Bydliště: Louny

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michael »

Celkový pohled do mé dílny alias rozestavěná chodba v rozestavěném domě.
Obrázek
Abych vůbec něco mohl začít dělat tak tam musím navařit ten stojánek a někam ubytovat lodičku.
Obrázek
mušketýr
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2017, 12:35

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od mušketýr »

Budiž ti přáno.Musí se nechat, že se toho nebojíš.Snad ti nadšení vydrží i když tomu moc nevěřím.
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od host »

Kliku doma nesrovnáte. Tohle není dvoutakt, kde se dá v nouzi klika na jednoválec udělat doma ve svěráku. Pokud ji náhodou pootočíte, tak se bleskurychle vrátí zpět. Zavaření je prasečina nejhrubšího zrna a zničení kliky. Kromě toho, že se při vaření zase zkroutí je materiál s největší pravděpodobností nesvařitelný, jen posmrkatelný.
Být Vámi, dám to někomu,kdo tomu hoví, ať udělá motor. Ve finále ještě ušetříte, věřte...
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Začínám opravovat

Nový příspěvek od Michal »

To musí být stroj dovezený z Ukrajiny. Tam použijí svářečku, když nemají po ruce šroub, co by tam šel našroubovat nebo natlouct.
Co jsem potkával Dněpry při cestách po Ukrajině, přesně takovým způsobem je tam opravují všechny.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Odpovědět