Dotazy na K750M

Řešíte problém? Jak na to?
Pravidla fóra
Technické záležitosti Dněprů, Uralů, Káček a eMek.
Honza_K750
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2018, 13:22

Dotazy na K750M

Nový příspěvek od Honza_K750 »

Zdravím. Nedávno jsem se stal majtelem k750m v poměrně špatném stavu. Alespoň myslím, že je to k750m :) . Teď řeším, jak co opravit. Otevřel jsem zadní převodovku a zjistil jsem, že ten, kdo to skládal neřešil vymezení vůlí a hručka má zuby zeslabené na polovinu. Unašeč je uložen na bronzových šálách, které mají vůli circa milimetr. Chybí bronzová podložka mezi unašečem a futrem. Mám několik otázek.
1) Co jsem prohlížel katalogy, myslím, že by u této motorky už měly být válečky místo bronzových šál. Jak poznám, že tam mohu dát válečky? Co je lepší? Bronzové šály nebo válečky?
2)Nikde jsem neviděl prodávat bronzovou podložku mezi unašeč a futro. Mohu místo něj dát ocelové vymezovací podložky?
3)Přemýšlím, jakou barvou ho nastříkat. Líbila by se mi světle modrá? Dělali se v takové barvě?
4)Jaké díly mají být v jaké povrchvé úpravě? Domnívám se, že je to následovně:
chrom: kluzáky předních vidlic, řidítka, držáky řidítek, držáky páček, rámeček světlometu, výfuky a krytky na uložení kyvky.
zinek(náhrada za kadmium): šrouby, osy, matky na přední vidlici, kardanová hřídel, dráty v kolech a několik dalších drbností.
barva: rámy, nádrž, blatníky, loďka, kryty na tlumičích, ráfky, řadící páky, nakopávačkaa stojánek.
Napsal jsem něco špatně?
5) Brzdové klíče mají vůli v díře přes 0,5mm. Je to potřeba řešit?

Děkuji za odpovědi.
Odpovědět