Baterie 6V 270 AH

Řešíte problém? Jak na to?
Pravidla fóra
Technické záležitosti Dněprů, Uralů, Káček a eMek.
zaja
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2014, 13:03

Baterie 6V 270 AH

Nový příspěvek od zaja »

Ahoj Všem,
mám tu možnost napájet dněpra K750 trakční baterií 6V 270Ah. Moje otázka zní, zda touhle baterkou nemůžu něco odpálit..baterku schoval do sajdy..Předem moc díky za odpovědi
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Baterie 6V 270 AH

Nový příspěvek od Michal »

Máte-li dobře fungující omezení proudu v regulátoru dynama, tak žádné poškození nehrozí. Pokud ale proudová regulace není seřízena správně, z dynama (na rozdíl od alternátoru) lze odebírat proud, který ho přetěžuje. A ten velký proud si umí vzít velká baterka, pokud není téměř zcela nabitá.
Nadměrný proud přehřívá dynamo. Zejména komutátor a vinutí. Doporučuji seřídit regulátor na zkušebním stavu, nebo alespoň změřit maximální proud do velké zátěže při odpojené baterce. Vzhledem ke "kvalitám" sovětských dynam v těchto strojích doporučuji seřídit na menší proud, než jmenovitý.

Jaký je účel použití takto velké a těžké baterky? Pokud nejezdíte nikam daleko, s takovou baterkou dynamo vůbec nepotřebujete, stačí každou noc po jízdě připojit nabíječku.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
zaja
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2014, 13:03

Re: Baterie 6V 270 AH

Nový příspěvek od zaja »

Moc díky za názor, jedná se mi o to, že současná baterie je po smrti. V práci mám těch 270Ah baterek spousty. Tak že bych toho využil.
Odpovědět