Další s K750

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.
loza
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2012, 21:31
Bydliště: Jižní Čechy

Další s K750

Nový příspěvek od loza »

Zdravím všechny zde na fóru. Také jsem neodolal a pořídil sem si K750 po které jsem dlouho koukal.
IMAG0445.jpg
Motorka vypadá poměrně ve slušném stavu, zatím jsem musel vyměnit uložení předního kola, kde chyběly vložky v brzdovém bubnu. Můžete mi poradit, zda to půjde v tomhle stavu přihlásit na veteránské značky? Motorka není nikde zrezlá a po nutné údržbě by mohla být relativně funkční, ale lak není originál. Případně, pokud podle fotky zjistíte něco, v čem by mohl být problém, budu rád za každou radu. Je to můj první čtyřtakt po několika dvoutaktech, tak se zatím s motorkou sbližuju.

díky

zdraví Lojza
drumbas
Příspěvky: 382
Registrován: 26 bře 2011, 11:38
Bydliště: okoli ostravy

Re: Další s K750

Nový příspěvek od drumbas »

s přihlašenim si myslim nebude problem
zaleži na tom kdo nebo jaky klub ti to bude dělat a jake budou mit naroky
co se tyče oryginality tak ty kola měly m 72
světlo je z pozdějši verze k 750
tobě tam patři světlo bez kšiltu
a pokud udělaš na to veterany a chceš do budoucna renovovat bude š mit problem protože v prukazu vozidla jsou fotky
jinač dobry
jak to jede a co jsi za to dal
loza
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2012, 21:31
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Další s K750

Nový příspěvek od loza »

Dal jsem za to 30tis, s pár náhradními díly a sadou těsnění na motor ( není to zrovna málo, ale když už to má člověk naložený na káře a na smlouvání já moc nejsem ). Motor bude potřeba přetěsnit, protože po jízdě - při zahřátí z toho teče olej. Co můžu posoudit, tak zvuk i pravidelnost chodu je dobrá, ale je to můj první čtyřtakt, tak to nedokážu moc posoudit a přiznám se, že se sajdou sem si netroufl jet moc rychle. Renovovat bych to do budoucna chtěl, ale asi až později, zatím bych to chtěl dát do kupy, aby to spolehlivě jezdilo. S těmi koly jsem právě dost hledal, jestli se první K750 dělaly s koly z m72 a co sem našel, tak spíš asi ne, ale docela se mi to s těmito koly líbí, tak bych to klidně nechal - jde jen o to, jestli to půjde přihlásit.
Uživatelský avatar
bert
Příspěvky: 63
Registrován: 28 bře 2011, 17:06
Bydliště: Jižní Morava

Re: Další s K750

Nový příspěvek od bert »

Gratuluji ke koupě, já za své Káčko taky dal 30 tak to neřeš. Dost lidí mě říkalo že přihlášení na veteránské značky je jen otázka peněz jako všeho dnes. Kola podle mě Káčka měla jen hliníkové disky. Jinak neměla by mít tvoje motorka ta starší Emková řidítka s páčkami s venku? ale asi to neřeš málo která moto je 100% originální.
K-750M
stavba M72
drumbas
Příspěvky: 382
Registrován: 26 bře 2011, 11:38
Bydliště: okoli ostravy

Re: Další s K750

Nový příspěvek od drumbas »

přihlašeni bude v poho
kdybi jsi nevěděl napiš sz a ja ti poradim
loza
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2012, 21:31
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Další s K750

Nový příspěvek od loza »

Díky za postřehy a nabídky na pomoc. Ty vnější páčky se pokusím nějak sehnat - líbily by se mi. Máte někdo zkušenost z provozu - jestli je v ovládání "normálními" a těmi vnějšími páčkami nějaký rozdíl?
Ležel jsem teď týden s nějakou chorobou, tak sem si hodně četl diskuse na fóru a zjistil sem dost zajímavých informací. Jinak do jara to chci dát dohromady a pokusím se to přihlásit. Dám pak vědět, jak jsem dopadl.
drumbas
Příspěvky: 382
Registrován: 26 bře 2011, 11:38
Bydliště: okoli ostravy

Re: Další s K750

Nový příspěvek od drumbas »

ty pačky naopak jsou lepši jen z estetiky jinač oproti normalnim jsem nic nezpozoroval
daji se sehnat cele řiditka i s pačkama
ono ty pačky by ti nepasovaly na stare řiditka protože jsou jine púruměrem a nemaji diry na spojku a brzdu
napiš tomu polakovy určitě doma ma ,darokloco@wp.pl
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Další s K750

Nový příspěvek od bobanbob »

Já je sehnal za 1200 Kč za komplet řidítka včetně páček.
Uživatelský avatar
arno77
Příspěvky: 453
Registrován: 01 kvě 2011, 20:27
Bydliště: Opavsko

Re: Další s K750

Nový příspěvek od arno77 »

bobanbob píše:Já je sehnal za 1200 Kč za komplet řidítka včetně páček.
tak tos udělal dost dobrý kauf ;)
M-72
špacír31
Příspěvky: 10
Registrován: 17 pro 2012, 19:21

Re: Další s K750

Nový příspěvek od špacír31 »

Ahoj,
jo za ty prachy Ti to docela závidím. S veteran-značkou neměj strach, to je úplně v pohodě. Je to fakt fešák. A originalitu doladíš časem.
Gratuluju
Uživatelský avatar
stepky
Příspěvky: 135
Registrován: 02 srp 2011, 04:28

Re: Další s K750

Nový příspěvek od stepky »

Ahoj Loza,

gratuluju k pěknýmu Kačku. Bydliště máš jížní čechy - kontretně? Ja jsem členem veretan klubu v Kaplici, kde jsem i přihlašoval svého Dněpra na veteránský papíry. Kdyby jsi potřeboval nějaké informace ohledně klubu a nebo přihlášení, tak napiš SZ.

Stepky
http://stepky.rajce.idnes.cz/dnepr
loza
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2012, 21:31
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Další s K750

Nový příspěvek od loza »

Ahoj, já bydlím u Tábora, tak to mám do Kaplice trochu z ruky - snad najdu něco blíž. Ale dík za nabídku - pokud budu mít problémy, tak se na někoho z vás určitě obrátím o radu. Nejdřív ale na motorce budu muset zapracovat - nemám vytápěnou dílnu, tak je to teď náročnější :).
Uživatelský avatar
Mira3.0.9
Příspěvky: 285
Registrován: 20 led 2011, 22:25
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Další s K750

Nový příspěvek od Mira3.0.9 »

ahoj.Ja taky bydlim kousek od Tábora.Mám kontakty na veteránsky klub v Soběslavi(tam jsem dělal testace já,dokonce i komasaři přijeli za mnou).Komisaři rozumní,když je vše ok.Můžu jen doporučit.Rád poradím i ukážu co bylo třeba.
Ural M66 rv.1972
bez hnané sajdy.
loza
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2012, 21:31
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Další s K750

Nový příspěvek od loza »

Ahoj, dík za všechny rady a nabídky pomoci. Nakonec jsem motorku rozebral a teď čekám až přijdou náhradní díly, abych to mohl skládat. Když jsem začal brousit, tak jsem zjistil, že motorka byla původně tmavě modrá, tak jí asi zkusím udělat v původní barvě. Řídítka s vnějšíma páčkama už sem sehnal i když za dvojnásobek co Bobanbob.

Pavle, dík, až to budu mít v kupě, tak se tě určitě optám na kontakty - Soběslav mám kousek. Nebyl si náhodou v létě na projížďce Vodice - Pojbuky? Podobnýho Urala jsem tam viděl. Já tam byl na Jawě.

Lojza
Uživatelský avatar
Mira3.0.9
Příspěvky: 285
Registrován: 20 led 2011, 22:25
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Další s K750

Nový příspěvek od Mira3.0.9 »

jasný to sem byl já.Jezdím pravidelne do Moravče ,Vodice letos prvně soběslav a čelkovic.Jinak jestli chces muzem se sejit a muzu ti poradit co a jak,predat kontakty na dily atd....
Ural M66 rv.1972
bez hnané sajdy.
Odpovědět