m-72

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.
bern

m-72

Nový příspěvek od bern »

Ahoj
tady budu vypadat spíš asi jako barbar, ale chci přestavovat m 72 na bmw r 71 na kvh, podařilo se mi sehnat původní papíry v depozitu a sháním motorku bez nich, vlastně jen rám motor, kola a převodovku, zbytek je stejně odlišný, odkud je nejlepší takový verk dovést?

Dik
Uživatelský avatar
arno77
Příspěvky: 453
Registrován: 01 kvě 2011, 20:27
Bydliště: Opavsko

Re: m-72

Nový příspěvek od arno77 »

Ahoj,
no k té tvojí přestavbě. Měl jsem v úmyslu udělat stejnou věc. Proto jsem si taky emku pořizoval, že ji předělám na R71, ale o tom už píšu tady: http://www.uralforum.cz/viewtopic.php?f=4&t=339
jinak zrovna jeden stroj se draží na aukru.
Píšeš rám, motor, převodovku a kola. To sháníš ruské a ostatní bude jakoby německé, nebo replikové?
To se i v případě replik připrav na pořádnou raketu peněz. Na kvh jezdí více či méně upravené emky jakoby R71. Znám jednoho kluka co dělá němce a zrovinka dělá tu stejnou věc jako se ty chystáš udělat teď. Ale v tomto případě je asi nejlepší sehnat celou emku a ne díly, opačně by to vyšlo na balík a na strašně dlouhou dobu. Ostatní věci, které jakoby nesháníš až tak odlišné jak píšeš nejsou, nadruhou stranu ten motor, převodovka, kola a rám jsou stejně svým způsobem jiné než R71 ;) Záleží ale kolik chceš investovat, ono si člověk až pak dá otázku má-li to vůbec cenu dělat moc důsledně, protože pokud bys to dělal fakt poctivě, tak se výsledná cena může rovnat téměř ceně nálezového BMW a přitom bys měl jen bastl. Vím o čem mluvím, proto u mě nakonec zvítězil rus :D
M-72
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: m-72

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Přesně tak, nakonec to bude bastl z ruskejch dílů, ale sedět na tom bude husto drsnej esesák či paragán. Na jakémkoliv srazu veteránů, to stejně, kdo do toho trochu vidí, pozná. Na akcích KVH taktéž. A s těma penězma to bude přesně jak píše Arno. Jojo, taky jsem tak uvažoval. Dneska jsem rád, že jsem jsem se rozhodl správně, mám ruskou motorku, tak jak má být a čas jsem strávil třeba výzkumem správného zeleného odstímu.
Jestli si chceš hrát na němce, tak si kup německou motorku. A jestli nemáš na BMW prachy, tak si kup třeba dvoutakt DKW. Jestli chceš stavět repliku, tak se pusť do tanku, těch je málo. Jezdím na akce KVH už nějakej rok a ruská motorka se stále více považuje za nouzovku. Dokonce jsem byl svědkem, jak byl jeden drsný "esesman" před diváky ztrapněn moderátorem, rýpavými dotazy, proč jezdí na ruském stroji. O to víc se mi líbí, když někdo na akci přijede na komplet německé motorce, štětcem přimalováno kořistní označení a jede na tom v ruské uniformě. To teprave zatvrzelým němcům teče voda ze zubů. :lol:
Don't give in without the fight!
Uživatelský avatar
Patton469
Příspěvky: 36
Registrován: 30 pro 2011, 16:46
Bydliště: Ústecky kraj

Re: m-72

Nový příspěvek od Patton469 »

Taky jsem chtěl předělat Emku na BMW, a dopadlo to tak, že mám ruskou motorku a jezdím na ní jako na kořistný.
M-72
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: m-72

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Přesně. Pokud to není přestříkáno na tříbarevnou kamufláž a na nádrži není BMW, tak to může být kořistní stroj. Na východní frontě, běžná praxe. Stejně tak i civilní stroje.
Don't give in without the fight!
KOVROVEC5
Příspěvky: 107
Registrován: 04 čer 2012, 11:12

Re: m-72

Nový příspěvek od KOVROVEC5 »

Ahoj,připojuji se k názorům kolegů.
Nedoporučuji se pouštět do bastlení BMW z emky.Shodných dílů je opravdu nepatrně,když se tím člověk začne podrobně zaobírat tak zjistí že skoro nic.Jedině snad z opravdu válečné produkce,ale taková emka je dnes prakticky nesehnatelná,určitě je vzácnější než BMW.
Taková přestavba vyjde opravdu na dost peněz(pokud má alespoň trochu vypadat) a zaujme jenom laiky co to neznají,těm ale stačí postavit jakýkoliv boxer motocykl se side s tím správným znakem na nádrži.Ti co se otyto motocykly zajímají to stejně poznají a dají to najevo.
Ani člověk sám z toho nemá potom (třeba až za pár let)ten správný pocit když ví že má něco co nikdy neexistovalo.
Proto můj názor - buď si udělat emku tak jak má být (shánět co možná nejstarší model),nebo ještě něco našetřit a pustit se do opravdového BMW.
Michal
Odpovědět