Spěchá - koupě Dněpra MT 10 rv 1982 se sidecar ano či ne?

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.
PlzenDn
Příspěvky: 2
Registrován: 16 čer 2019, 20:55

Spěchá - koupě Dněpra MT 10 rv 1982 se sidecar ano či ne?

Nový příspěvek od PlzenDn »

Ahoj,
přemýšlím o koupi zmíněného motocyklu. Jezdil jsem na fichtlu, mám CZ 250 a jsem zvyklý se v tom hrabat, ale po přečtení diskuse mám trochu strach. Dnepry se mi líbí, chci jezdit občas rekreačně... Na běžné výlety mám GSo, ale zase v tom nechci jen ležet a aby mi to padalo cestou každých 30km. Moto mám vyhlídle pěkně, po repasy, už 10 let jezdene v ČR. Jediné co nemá je náhon sajdy, je to velká věda dodělat? Případně slabší a silnější stránky motorky.

Dekuji za odpověď poměrně to specha
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Spěchá - koupě Dněpra MT 10 rv 1982 se sidecar ano či ne

Nový příspěvek od Michal »

Pokud chcete sajdu s pohonem sajdového kola, tak ji s ním už kupte. Předělat to není vůbec levné, je potřeba jiný hlavní převod, zadní vidlice, náhon sajdy a zejména jiný rám sajdy včetně vidlice s příslušenstvím - tedy až na plechovou lodičku jiná sajda.
Je to stroj pro lidi co spí s nářadím pod polštářem. Aby vás to pravidelně spolehlivě dovezlo někam dál a zpět, musíte umět mnohem víc, než bylo potřeba na Jawy. Pokud koupíte stroj v průměrném stavu (většina na trhu), budete opravovat každých těch 30km než to vychytáte. Dobrý stav je ale vždy jen dočasný. Jestli je nabízený stroj dobrý nebo průměrný, nikdo nepozná aniž by ho měl rozložený do šroubku.
K rozhodnutí, zda Dněpra koupit, nebo ne, je potřeba zodpovědět si otázku, zda chcete posunout své schopnosti mechanika o hodně dál.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Odpovědět