Polské díly

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.
Nový
Příspěvky: 2
Registrován: 14 črc 2018, 19:20

Polské díly

Nový příspěvek od Nový »

Zdravím, řeším dilema, má někdo zkušenosti s díly z Polska, konkrétně s hlavním převodem talíř + hruška, jezdíte s tím někdo, jaké jsou kvality, kolik vydrží? Zdá se mi u nich dost nízká cena na ALEMOTOR, proti tomu co se dá koupit u nás a díly na ZETOR a AVII co se u nás prodávali moc kvalitní nebyly, nechtěl bych to po roce kuchat a měnit celé znovu.
Děkuji
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Polské díly

Nový příspěvek od fapeko »

Dobrý den, poláci nevyrábějí skoro nic jsou to jen překupníci. Díly jsou bud origo rus , nebo novodobá ukrajina , nebo china .tak či tak vše to stojí za ho... .Pokud je díl ještě zalitý vazelinou a zabalený do toho jejich papíru , tak ta kvalita je ještě na ruské poměry slušná a jedná se o díl z bývalé CCCP
Hruška.jpg
Hruška.jpg (40.55 KiB) Zobrazeno 5176 x
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Zuchnoff
Příspěvky: 111
Registrován: 31 led 2013, 09:35
Bydliště: Zlín

Re: Polské díly

Nový příspěvek od Zuchnoff »

Já kupuji díly v Polsku a na Ukrajině a zatím jsem neměl žádný problém.Jednou jsem koupil díly u pana Kučery, konkrétně benzínový kohout,ten tekl kolem hřídelky a náhon na tachometr,na něm se zlomil ten unašeč do šneku v převodovce ani né po jednom kilometrů.Tak jsem tam vrátil staré origo díly z Ruska a oba fungují.Tim nechci říct, že za to může pan Kučera,on je nevyrábí on je taky někde kupuje a pak prodává.Tak že je to loterie ať to koupíš od kohokoliv záleží jaké máš štěstí.
Rusko není stát,to je životní styl.
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Polské díly

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Já bych si dovolil do toho vstoupit. Zapomněl jsi podotknout, že pan Kučera řeší reklamace. Když jsem u něho cokoli kupoval, tak mi vždy popravdě řekl v jaké kvalitě daný díl je a já jsem se mohl svobodně rozhodnout zda koupit, či nikoli. Pokud by se vyskytl nějaký problém, tak daný díl mohu reklamovat (narozdíl od nákupu v Polsku) a pokud je mi známo, tak Pavel se k reklamacím vždy stavěl čelem. Osobně jsem nakupoval u Pavla i v Polsku. S díly od Pavla jsem nikdy neměl problém, což se nedá říci o dílech z Polska. Pavel díly kontroluje a prodává pouze ty, které vyhovují. Toť moje zkušenost.
Jirka
Zuchnoff
Příspěvky: 111
Registrován: 31 led 2013, 09:35
Bydliště: Zlín

Re: Polské díly

Nový příspěvek od Zuchnoff »

Nezapomněl jsem podotknout , že pan Kučera řeší reklamace,to řeší každý slušný obchodník a pan Kučera mezi ně určitě patří.Já jsem ani nereklamoval ty dvě věci ,stály pár korun a nemínil jsem k vůli tomu pana Kučeru vůbec obtěžovat.Ale musím se zastat i Poláků,oni taky vyřizují reklamace a jak je v Polsku všechno levnější než u nás tak jsou tam samozřejmě levnější i díly na motorky.
Rusko není stát,to je životní styl.
Maarty 82
Příspěvky: 57
Registrován: 29 črc 2017, 09:09
Bydliště: Plzeňsko

Re: Polské díly

Nový příspěvek od Maarty 82 »

Už jste někdo kupoval v Polsku blatníky na M72 ? Konkrétně zadní? Dík
Nový
Příspěvky: 2
Registrován: 14 črc 2018, 19:20

Re: Polské díly

Nový příspěvek od Nový »

Zdravím a díky za názory, teď už si budu muset vybrat sám :idea: :roll: .
Mám ale ještě pár dalších dotazů. Ten můj maslostroj je z roku 1960 a určitě to postupem času majitelé opravovali a zdokonalovali, takže na tom bude určitě spousta novějších dílů. Chtěl bych to uvést do co nejpůvodnější podoby, takže se ptám, jaké na něj tehdy montovali výfuky, rybiny nebo doutníky, měl dělený zadní blatník, jaký typ karburátorů, ploché nebo kulaté šoupátka, přední vidlice teleskopická nebo vahadlová, zadní tlumiče byly stavitelné,brzdové bubny s otvory pro maznice nebo jsou tam ještě nějaké další tři otvory, asi odvětrávací nebo tam byly úplně hladké bubny jen s dírou pro osu a špice?
Děkuji za co možná nejpodrobnější popis, teda pokud někdo zná historii a nebo má lepší materiály než mám já (nemám skoro nic a honím vše na netu, ještě že ho máme :D ).
Odpovědět