prodejce

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.
roman 41

prodejce

Nový příspěvek od roman 41 »

Zdravím,chci se zeptat,nemá někdo zkušenosti s tímto prodejcem?staví to české spz.děkuji.
https://motorky.bazos.cz/inzerat/913021 ... ETERAN.php
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

Re: prodejce

Nový příspěvek od SmokinUral »

Taky bych rád věděl. Pak taky existuje pár inzerátů vod nějakýho poláka, třeba tady: https://motorky.bazos.cz/inzerat/909921 ... terani.php
až ten inzerát umře, tek je tam takovejhle text:
Môžete ma kontaktovať na mail phukuszek@gmail.com - možné písať po česky, poľsky, anglicky, pripadne ma môže te kontaktovať na telefon/whats app/viber - +48 536 007 757 po poľsky, alebo prostredníctvom kolegu zo Slovenska telefon - +421 908 551 255 .
Jméno:Marcin
Telefon: +48536007757

Na pohled maj vobádvá docela hezký stroje, akorát sem měl vždycky rejži 1 až 4válec a boxerům z východu nepaněmájem ani kapku, i dyž sem čet tadyk na fóru to či ono.

Nebo si myslíte, že je lepší čumět na inzerce typu mobile.de?

Obecně se trochu bojim vehiklů, který maj eště azbuku na RZtách, že to je originál vod mužika, kerej tomu nejšpíš tolika péče nedá a umí divně improvizovat. Jenže takovejch bude asi nejvíc (i dyž ta RZ tam viset už nebude).

Nejradši bych k případnýmu výběru urala přizval nějakýho vodborníka tady vocaď, aby mi případně řek, jesli má koupě cenu, nebo poradil co a jak na místě. Já se znám... dycky sem nadrženej, že příde novej stroj, slinim měsíce u inzerce a pak du a koupim to. Skoro vždycky pak brečim, že sem koupil strašnej pekáč, vopravim, vodladim a prodám :-D Tak takhle už nechci, je to časopenězožroutskej přístup.

Nejdřív se teda musim zbavit svý starý škodovky, abych ulevil v garáži a cosi se mi tam vešlo.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: prodejce

Nový příspěvek od Michal »

Na mobile.de má smysl koukat, pokud chcete Ural vyrobený po roce 95.
Dněpry se v Německu snad nikdy neprodávaly, pokud ano, tak neúspěšně. Všechny Dněpry a staré stroje jsou tam stejné vraky dotažené z východu, jako u nás nebo v Polsku. Jen ceny v německé inzerci nereflektují značný rozdíl v kvalitě a spolehlivosti.
Pokud chcete novější Dněpr, ideální je najít stroj, co se u nás nebo v Evropě prodal nový, tedy exportní verze. Dnes už je to ale jako kupovat jednorožce.
U starších strojů si nevyberete, tam buďto koupíte vrak dotažený polákem a za rok si z něj postavíte trochu rozumný stroj, nebo za nemalé peníze stroj od někoho, kdo si ho už z vraku postavil.

Pokud máte zkušenosti jen s Jawama a rejžema, Dněpr i Ural vás řádně vyškolí. Koupě jakéhokoliv dílu je loterií, opravdu kvalitní je jen díl, co si vyrobíte. Ruce budete mít furt v motoru a zanedlouho vás to vyučí schopným mechanikem, co se nezalekne ničeho. Jsou to konstrukčně i technologicky jednoduché stroje, pochopíte je velmi rychle.

Pokud vás nebaví mít ruce v motoru, nemáte přístup k soustruhu a fréze, chcete hlavně jezdit se sajdou, pak doporučuji sledovat na mobile.de Uraly 750 (2001+). Prvních ročníky se sem tam objeví za 4000 eur, což je cena, na které se můžete přiblížit i s důkladnou renovací Káčka či Dněpra, pokud si spoustu věcí nemůžete udělat sám.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

Re: prodejce

Nový příspěvek od SmokinUral »

Tak teda koupit sráč a dát do kupy... 4000 éček se mi za stroj dávat nechce, jelikož se mi nikdy nestalo, že by koupě byla poslední investice :)
Nejsem strojař, takže díly (nemám zatim třeba vůbec představu jaký) budu muset nechávat vyrobit. Taky jsem generace, pro kterou azbuka je jenom divnej vobrázek, takže si moc nepočtu v dílenskejch příručkách. A že bych byl zdatnej elektrikář, to teda taky ne.
Ale nějaký motory už sem napůlil (samý starý 4t vzducháče), takže ruce v motoru mi baví (když to má teda smysl a výsledek). Je to jenom takový puzzle přece, navíc si sám výbrusy, šály, vodítka a tak taky neudělám, takže jsem spíš rozebírač a skládač :-D Toho se až tak nebojim, budu-li mít teda díl. Na vopravování mi baví, že se něco povede a člověk z toho pak má takovou svojí radost:) Kupuju si schválně starý auta (rozuměj třeba teďkonc feldu), že si na tom všecko člověk udělá. Pravda je, že ty mý opravy bejvaj převážně stylem vem starej-diagnostikuj že je to rozbitý-vyměň za novej/zrepasuj starej(nevyplácí se)-vrať. A garáž mám docela normálně vybavenou. Nojasně, nemám teda COčko a soustruh, nebylo to zatim třeba :-D
Co se tejče Uralu, nejsem zarytej veteránista, že bych musel mít kopii emky a bazíroval na tom, že třeba světlo je z káčka apod. Dokonce nejsem ani militarista, že bych prahnul na to dát kulas a na řepu esesáckej blembák.
Vod urála bych chtěl dobrodružný vejlety s fakanem do nějaký přírody(proto ne jawu - mělo by to zvládnout lehčí terénky), spávat někde pod širákem, dojet s tim na ryby apod. Dobrodružství může znamenat i vopravy defektu na cestě (pokud se něco takovýho dá řešit s těma ruskejma pekáčema), ale nemusí to bejt jako hlavní náplň činnosti :-D

Když teda sem se takhle rozkecal, viděl sem i takovejdle inzerát:
https://motorky.bazos.cz/inzerat/920186 ... -Dnepr.php
..až umře, tak to byl inzerát s textem:
Prodám všechny typy motoru k motocyklům modelového řadu Ural M 62 po M 67, modelový řad Dněpr K 750, K 650, MT9, MT10. Motory ve velice dobrém stavu, málo jeté, odborně ošetřené prodávám za 15000 Kč. Dat do motorky a ještě dlouho v klidu jezdit. Kompletní repas s výbrusem válců a výměnou klikové hřídeli 26000 Kč.
Motory k Uralu M72 do r. v. 55 a pote děláme na objednávku, cena dohodou.
Jméno: Dmitrij
Telefon: 728229763

Tak třeba s nim máte zkušenosti? Napadlo mně vzít vrak a fláknout tam nějakej hotovej motor. Tipuju, že se to penězma vyplatí?
krovak.xixao
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2015, 12:28

Re: prodejce

Nový příspěvek od krovak.xixao »

Z toho co psal Michal by to mělo být patrné, ale jen tak pro připomenutí - Dněpr nejsou puzzle jako Jawa nebo libovolná rejže nebo jiná motorka čí auto. I nové náhradní díly jsou nezřídka opravitelné zmetky (v horším i neopravitelné). Na Dněpru nefunguje přístup vezmu rozbitej díl, vyměním za novej a stylem puzzle to složím zase zpátky a jezdím. Konstrukce těch motocyklů je opravdu jednoduchá, ale těch záludností, se kterými se na jiných strojích snad nikdy nepotkáte je tam víc než dost. Právě proto se říká, že správně fungující Dněpr je odměnou velmi dobrému mechanikovi. Pokud budete mít dostatek trpělivosti a snesete od Dněpra nemalou dávku ponížení, hodně Vás to naučí. :-)
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: prodejce

Nový příspěvek od bobanbob »

Neboj se toho. Jawa to sice není .
Ale tak hrozný to taky není jestli tě baví se v něčem vrtat tak to je ideální stroj na hraní.
Když budeš opravovat svědomitě tak to bude v pohodě a co ošulíš to ti rus vrátí i s ůroky.
Já dělal komplet renovaci trvalo to dlouho někdy málo peněz jindy nebyl čas. Skoro všechno jsem si dělal sám.
Jediné co jsem si nechal udělat repase klikovky ..Hradecká Ahra . A pak taky výbrus mi dělal jeden starý pán.
nejdřív jsem mu dovezl válce aby si je proměřil a řekl o kolik minimálně je musí odbrousit. podle té míry jsem koupil u pana kučery sadu pístů i s doporučením jakou vůli má brusič udělat .A motor chodí bez problémů .

Teda nebýt fora nevím jestli by chodil . Místní chlapi mě daly spoustu užitečných rad .
Celkem vzato si myslím že ty rusi někteří páni moc dramatizují.
brzdy tlumiče rám a všechny ostatní věci jsou standart jako by jsi dělal jawu a elektrika taky .
Takže poctivě si pročti témata o repasi motoru a taky zadního převodu a ostatní je podle mého o standartní udržbě starého stroje.
snažil jsem se repasi svého stroje dělat opravdu poctivě . A stejně to pár jízd trvalo než jsem se vrátil domů s čistýma rukama.
A s tou výměnou kola to je prdel pokud ti odejde zadní na motorce . mě když se to stalo poprvé tak mě zachránilo že se mnou jeli 2 kamarádi na jawách. Sám bych to asi nedal.A to jsem ještě musel měnit ložiska i s rozpěrnýma válečkama z píchlého kola na rezervu i když " teoreticky ty kola měly být stejná" :D Holt rusák :D
karlos.miki
Příspěvky: 48
Registrován: 09 úno 2018, 21:59
Bydliště: Heřmaničky

Re: prodejce

Nový příspěvek od karlos.miki »

Zdravim,od pana Dimitrij z Ceskeho Krumlova,jsem v unoru kupoval K 750 m.Vozi motorky a nahradni dily z Ruska,vse ma proclene a jeste doda kontakty na dalsi prodejce dilu.Mam kontakt na pana co zarizuje veter.spz.Od prodejce Devals bych ja nekupoval,byl jsem se tam podivat,jsou to sroty a porad mi neco nutil.Diztak muzu zkusit Dimitrijho,ted byl v Rusku,mam u nej objednane solo K 750,povidal ze poveze kamion motorek,tak by se nechalo neco vybrat.
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

Re: prodejce

Nový příspěvek od SmokinUral »

Hmm, hmm, to zní teda slibně... Dal bys vědět, kdyby si tam pro něco jel? A případně mi poradil s výběrem? Registrovanej jsi koukám letos... z rusákem zkušenosti máš? Abysme tam pak necivěli jak jelita a nevěděli pořádně, na co koukat. By nás pak prodejce utah na vařenou nudli :)

V neposlední řadě, až se mi to zadře na klice hnedka po prvních 5ti minutách volnoběhu... nevíte o nějakym urálistovi z Prahy? :) Že bych se jako vetřel do přízně případně :-D

Jo jináč se musim kapku vomluvit, že automaticky všem tykám, ale myslim, že když jsou společný zájmy v relativně malý skupině, nemuseli bychom to tak dramatizovat, ačkoliv spousty zdejších členů může bejt starší třeba než já.. Jestli by se tim moch někdo cejtit uraženej, nechť se vohradí ;)
karlos.miki
Příspěvky: 48
Registrován: 09 úno 2018, 21:59
Bydliště: Heřmaničky

Re: prodejce

Nový příspěvek od karlos.miki »

Zdravim,az pro neco pojedu dam vedet.Mam prvni Kacko,zkusenosti moc nemam.Vse co potrebuji tak najdu na foru,a pokud jsi trochu zrucny tak si poradis.Zatim jsem vse zvladl,jen motor jsem jeste nezkousel.
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

Re: prodejce

Nový příspěvek od SmokinUral »

karlos.miki píše:jen motor jsem jeste nezkousel.
Tak jestli se Ti to za rok nevysypalo a jezdíš, tak to je v podstatě bezúdržbovka :-D

No... a kdybyste náhodou někdo věděl vo něčem co by stálo za hřích (nemyslim tu pani z trafiky), dejte mi prosim echo. Asi by se mi líbilo káčko nejvíc, ale je to jedno. Záleží na stavu/prověřenosti :)
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

Re: prodejce

Nový příspěvek od SmokinUral »

Co si myslíte o tomhle stroji? Prej sou tam nový písty, jezdí, elektrikuje.... Poslal jsem ještě upřesňující dotazy, ale takhle na první pohled? Ten člověk (prodejce) bude asi Ukrajinec, tj nebude to asi překoupená věc Polákem.

https://motorky.bazos.cz/inzerat/926724 ... -k-750.php
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: prodejce

Nový příspěvek od fapeko »

Toto je klasický kočkopes z UA a nemá to nic společného z K 750 . Někdo prostě vzal motor z káčka a nabastlil ho do dněpřího rámu .Cena je taky hrozná když to nemá EU papíry .Kde jsou ty doby kdy se to prodávalo za 15000kč. Taky mne udivuje jak mohl někdo dát nové pisty do vydřených válců :roll:
http://www.kolyaska.pl/modele.html
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

Re: prodejce

Nový příspěvek od SmokinUral »

achjo... tak díky :roll:
Mimochodem... k-750 je tak či tak dněpr z KMZ, no ne? Čili K-čkovej motor v dněpřim rámu.. to by bejt tak jako mělo? :)
A nějakej tip na cosi normálního, fáze shánění je pořád aktuální...
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: prodejce

Nový příspěvek od host »

SmokinUral píše:achjo... tak díky :roll:
Mimochodem... k-750 je tak či tak dněpr z KMZ, no ne? Čili K-čkovej motor v dněpřim rámu..
Není! Viz odkaz na polské stránky od uživatele fapeko.
Rozdílů, i na první pohled neviditelných, je nepočítaně. Např. samotným rámem počínaje a detaily, jako nepatrně rozdílný průměr a provedení brzdových bubnů konče.
Ať koupíte, co koupíte, počítejte s tím, že pro dosažení aspoň bazální spolehlivosti, bude nutná celková rozborka (+ oprava) a sborka v podstatě všeho, co na motorce je. Je v celku jedno, jestli stroj přijede přímo z Ukrajiny/Ruska, nebo to vezme oklikou přes PLR :mrgreen: .
Osobně doporučuji nákup (levného, pokud možno ale kompletního) vraku, který Vás k tomu uvedenému svým stavem přímo donutí, a tedy bude mírnou zárukou, že se potom aspoň trochu svezete. Ale záleží, co od motorky čekáte - technicky, vizuálně, papírově, provozním režimem ve Vaši režii atd.
Doporučuji souběžně s hledáním velmi pečlivě pročíst tyto stránky, zejména "technické" sekce.
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: prodejce

Nový příspěvek od fapeko »

Pozor některé motorky se nacházeji v UA !! Proto se vždy ptejte na jakém území jsou k odběru + celní doklady z PL
https://www.olx.pl/motoryzacja/motocykl ... -%2CK-750/
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Odpovědět