prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.
matvel
Příspěvky: 22
Registrován: 19 lis 2016, 22:32

prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od matvel »

Dobrý den, mohl by mi nějaký místní znalec pomoci s identifikací údajně Dněpra MT11, ale matou mě tam ty víka na válcích, která vypadají že mají jiný tvar než na ostatních MT11, podle googlu jsou spíš na MT10-32 (podle nějakých ruských stránek). Další možností je, že to je poskládané z několika různých typů, což doufám nabude pravda, ale potřeboval bych vaší radu protože v typech Dněprů se moc nevyznám.
Díky
Přílohy
15139501_1317971031580510_1551037975_n.jpg
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od Michal »

Vypadá to na normální MT-11. Tyhle víka hlav se vyráběla velmi dlouho, dokonce i po roce 2000. Ty hranatější s 5 žebry jsou naopak pouze na starších MT-11/16 ačkoliv vypadají moderněji. To že jsou k vidění na novějších strojích je také tím, že si je tam dali lidé, kterým se prostě líbí víc. To je i můj případ.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
matvel
Příspěvky: 22
Registrován: 19 lis 2016, 22:32

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od matvel »

Michal píše:Vypadá to na normální MT-11. Tyhle víka hlav se vyráběla velmi dlouho, dokonce i po roce 2000. Ty hranatější s 5 žebry jsou naopak pouze na starších MT-11/16 ačkoliv vypadají moderněji. To že jsou k vidění na novějších strojích je také tím, že si je tam dali lidé, kterým se prostě líbí víc. To je i můj případ.

takže tendle model bude novější, a netušil by jste jak moc? jak dlouho bude muset čekat než mu bude 30 aby mohl jít na zelený spz, protože s přihlášenim přes ukrajinský papíry si moc nevěřim :D , ale jinak moc díky, tydle informace se moc dobře negůgleji :D
Uživatelský avatar
Benďa
Příspěvky: 144
Registrován: 18 bře 2012, 08:11

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od Benďa »

Ten motocykl bude tak starý jaký bude údaj na štítku ;-) Jen si nejsem jistý od kterého roku se dávali tyhle plastové filtry. Já jsem měl rok výroby 1986 a měl jem ten strší typ filtru ;-)
M72 1952
K-750 1959
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od fapeko »

Ano jak píše Benda.......
Motorky se vyráběli od roku 1983 do roku 2005 a bylo jich vyrobené dle moudré knihy 708792ks a postupem času byli modernizováne viz třeba ten plastový filtr .
Jo pokud máš pomačkaný zadní blatník jak je baterka a osa kyvné vidlice ,tak to je výrobní zmetek ze začátku 90 let kdy se jim vymačkala matrice na lisu v KMZ a nikdo nebyl schopen tu matrici opravit (nebyl čas :lol: ) .Takže všechny zadní blatníky ze začátku 90 let byly zmetky :D
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od Michal »

matvel píše: takže tendle model bude novější, a netušil by jste jak moc?
U těhle motorek si lidi běžně prohazují celé motory a převodovky, natož drobné díly jako víka hlav, světla, kola atd.
Jediný směrodatný je rám. Na něm je vzadu na levém držáku tlumiče číslo, které by se mělo shodovat s číslem vyraženým na štítku. Pokud sedí, je to typ a rok výroby natíštěný na štítku. Nicméně ta barva je mizerná a proto je často smýtá nebo sedřená - pak na štítku není nic jiného než číslo rámu, které je jediné vyražené. Pokud jsou vyraženy všechny údaje, štítek není původní a je otázka, zda mu věřit.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Dneprstein
Příspěvky: 612
Registrován: 21 led 2011, 12:28

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od Dneprstein »

Mam rok 93 a mam tam tyhle víka... Vyslechl jsem několik teorií, jak to s těmi víky je. - Že se podle nich dala poznat in-land a aus-land verze, že se podle nich dal poznat kompresní poměr motoru (klenuté, nebo špičaté písty), atd. Věřit se ale nedá ničemu...
matvel
Příspěvky: 22
Registrován: 19 lis 2016, 22:32

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od matvel »

takže kdybych to dával ne veteránský SPZ tak stačí pořešit těhle pár blbostí a nikdo nemá šanci poznat z jakýho roku to opravdu je? když se udělá štítek... Podle toho, co jsem zatim slyšel tam soudruzi ty výrobní čísla mlátili jak jim přišli razníky pod ruku, tak jestli to je pravda, tak se rok výroby nedá podle čísla poznat, mám pravdu?
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od Davy »

Ja mam doma tech vik hafo. Kdyz nejaky poskodim, tak je montuju podle nalady. Tim bych se fakt neridil.
Kdyz to budes chtit dat na vecka, tak pores veci ktery hodne mlatej do oci. To je hlavne ten plastovej airbox a mozna bys mel mit bubny s maznicema.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Nevím, ale na véčka bych to poslal jako MT11 rok 1984 a mělo by to klapnout.
matvel
Příspěvky: 22
Registrován: 19 lis 2016, 22:32

Re: prosím o identifikaci toho, co jsem přivezl

Nový příspěvek od matvel »

tak samozřejmě, že než to půjde na véčka, tak jí zrenovuju, ta amatérská zelená je děs, chci jí jako originál, ne v tomdle stavu
Odpovědět