vyber, rada a dalsi...

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Ahoj všem, dovolím si trošku oponovat. Pokud jsem to správně pochopil, tak párkovo stroj není dovezený z UK, ale pochází od majitele z tuzemska a jeví se jako provozuschopný bez větších problémů. Osobně bych se v tomto případě do toho také moc nehrabal a raději jezdil. Pokud nastanou problémy tak je potom řešit formou GO daného komponentu. Ne každého musí nutně bavit trávit dlouhé hodiny v dílně a na konci mít krásnou leštěnku. Jsme i takoví, kteří chtějí hlavně jezdit a blbnout. No a ta dílna je vlastně daň za to blbnutí. Takže pokud to jezdí a dělá vše co má, tak bych to fakt nechal a jezdil. Toť můj osobní názor, tak mne moc prosím nekamenujte :D .
Uživatelský avatar
Parek
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2014, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Parek »

Moto je od člověka z ČR avšak dovezené z polska. Majitel si ji přivezl, vyblbnul, zadřel motor ten vyměnil, uvedl do provozuschopného stavu a poslal dál. Vzhledek počtu motorek, které měl :-)

Jinak, moto je od toho aby jezdilo. Leštěnku nepotřebuju ani nechci, chci jezdit. Až přijde čas oprav, který je nevyhnutelný, budeme v garaži trávit nejednu plodnou chvilku :-)
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

:lol: vidím to také tak :lol:
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od fapeko »

Ne ne ,ja to vidim tak ,ze v červnu se pujde zase nekde projet a uz nedojede zpet ,no a potom bude mesic delat generalku a nastvane nas pozorovat jak si my vesele jezdime na srazy. :D
No a s toho plyne ponauceni ,az se te leto zepta co jsi delal v zime ?? :P
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od hipik634-750 »

doporucim ti to nastartovat a natocit to se zvukem, kdyz to bude v klidu, tak bych na to asi taky zatim nesahal. v nejhorsim dopadnes tak, ze nekde zustanes stat a nekdo bude v pohotovosti s docela velkym vozikem ...
-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
Uživatelský avatar
Parek
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2014, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Parek »

no hele, jestli to chces vedet uplne na tvrdo co jsem delal v zime, momentalne surfuju :D
Obrázek

Hipik: Zvuk je prave krasne cistej, motor drzel volnobeh i v -5 a naskocil nadrc... Jako ja to samozrejme prohlidnu a co bude potreba udelam. Ale vetsi nez nutzny zasahy bych neresil...
Uživatelský avatar
Parek
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2014, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Parek »

tak jen postup prace:-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Parek
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2014, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Parek »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Parek
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2014, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Parek »

Tak velky dik patri Bendikovi a Fapekovi za psychickou pomoc a rady:-) Dnepr dneska zavrcel, jezdi a pomalicku a polehoucku dosahujeme priporav k ceste:-)

Koho by to zajimalo a chtel by podporit:-)

Dekujeme:)
https://www.startovac.cz/projekty/jedem ... ovenskych/
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Michal »

Dovolím si malinko rejpnout. Ta akce mi připadá trochu zvláštní počin. Asi jsem moc konzervativní. Na delší cesty většinou volím stroj, který už dobře znám, poznám na něm že je něco špatně a opravím cokoliv i po slepu. Jet na něčem, co jsem zrovna koupil a složil to dohromady, asi bych byl trošku nervózní. Aby to nedopadlo jako ti týpci, co jeli na hranatých Jawách a zabalili to už snad v Maďarsku kvůli u Jawy běžné závadě.
Vím, že je teď moderní dělat na každý výlet sbírku, ale jezdí dnes ještě někdo na dovolenou za svoje?
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Fort
Příspěvky: 168
Registrován: 31 led 2014, 22:23
Bydliště: Písek

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Fort »

Já jsem si celé akce do včerejška nevšiml, protože podobné dotazy nadšených cestovatelů jsem si zařazoval do legračních spamů, ale vždy jsem měl samozřejmě z přírůstků radost.
Když jsem uviděl to propracované financování, tak se akce ihned představuje v úplně jiném světle.
Je vidět, že komerčně je perfektně zpracovaná a nejde zde tolik o to, koho autoři a na co ho posadí, ale peníze to vydělá, tak, či tak.
Chce to fotky a publicitu a tu akce získá už tím, že se nám aktéři budou prezentovat, pokud možno, jako co největší lamy. Poté bude dobrodružná už i případná cesta na hranice.
Je obrovský rozdíl v Know-how mezi tím, jezdit s Jawkou nebo Dněprem po okrese a nebo po dalekém Rusku, to znamená, že se ti tři montéři teoreticky musí vyznat potmě v relátku stejně jako v té své přiložené prezentaci na generování peněz.
Ale tady mi to to podezřele připomíná akci „Kup kozu a zachráníš černošskou rodinu“ nějaké dobře živené neziskovky. Také mne zaujala ta nelogická spousta děvčat, mezi dárci. To ukazuje na ten převažující komerční záměr.
Prostě mi připadá něco shnilého ve státě dánském. Tady nebude to, co nás zajímá u nás tady na fóru.
Uživatelský avatar
Parek
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2014, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Parek »

Rejpat klidne muzete, od toho je to forum.

Michal: To, ze to zabalime driv se klidne muze stat a s tim do toho klidne jdeme. Na tom neni nic spatnyho, naopak priznat si v okamziku, kdy je krize, ze nema smysl to pretahavat pres caru, je mnohem lepsi, nez se snazit neco dokazovat. Podobnou akci jsem jiz absolovoval, byt se starym Transitem mk1 a jen na rok do Spanelska, ale i tak jsem o tom autu vedel prd a ucil jsem se za pochodu, ale chapu a rozumim ti.

Fort: Jak mas pocit, ze se na ty akci chceme napakovat? Akce je pocin nas tri plus jedny neziskovky, ktera to vazne nema za ucelem vydelku, protoze na tomhle se opravdu vydelavat neda. Je to projekt vetsiho rozsahu a tohle je jeden ze zpusobu financovani. Autori jsme mi a ja Dnepra volil z Duvodu toho, ze se na Jawu neslozim a Dnepr je v mych financnich moznostech dostatecne velky. Kdybychom chteli delat komercni zamer, opravu si nezvolim tuhle cestu.

To jen tak pro upresneni. A chapu, ze te to nezajima. Ale nemluvil bych za vsechny, s par lidma z tohoto fora jsem jiz mluvil a rady a pokyny byly k nezaplaceni. Takze tak.
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Davy »

Taky bych se asi stydel si takhle vyzebravat penize na dovolenou. Ale zas na druhou stranu hloupej kdo dava, hloupejsi kdo nebere. :)
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
Benďa
Příspěvky: 144
Registrován: 18 bře 2012, 08:11

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Benďa »

Já těm klukům fandím, svět potřebuje podobné blázny abychom pak my ostatní mohli sledovat co všechno lze s těmahle mašinama dokázat.Já podobné cestopisy miluju tak za tím nehledám vychcanost ze strany hlavních aktérů. Je to asi poslední dobou zvyk, respektive špatná zkusenost všechno a všechny podezřívat z podvodu ale nikdo vás nenutí na akci přispívat ;-)
M72 1952
K-750 1959
Uživatelský avatar
Parek
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2014, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber, rada a dalsi...

Nový příspěvek od Parek »

Zrovna Bendovi patri velky dik, pac tolik nervu co se mnou ma kdyz mu denne petrkat pisu o radu....
Odpovědět