M72 1952 ČSA

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.

M72 1952 ČSA

Nový příspěvekod udernik » 03 říj 2019, 19:19

Zdarvím všechny milovníky těchto jedinečných strojů. Po docela nezralé úvaze a pouze srdcem jsem dnes učilil životní rozhodnutí a posunul jsem se od boxera rv. 2015 k boxeru z roku 1952. Neznalost mi byla pravděpodobně podporou, protože stroj, který jsem zakoupil jistě mnozí z Vás budou považovat za kousek nehezký. A pravda, v mnoha aspektech to tak určitě je. Pořídil jsem stroj, který stál posledních 14 let v malém soukromém muzeu, kde ho kdysy jeho majitel odstavil.

Co mě na stroji zaujalo byl jeho pravděpodobný původ. Zkřížené meče na rámu a motoru mě utvrdili v tom, že se nejedná o stroj poskládaný z několika motocyklů ze zahraničí, ale že jeho historie je jasně spjata s naší domovinou. Co mě však mate, je rok přejímky rámu, kde je uvedeno A1 meče 50. Motor a dodávka však měla probíhat v roce 1952. Najde se tu někdo, kdo toto dokáže vysvětlit? Výrobní číslo rámu je 45892, číslo motoru je 48057.Bohužel výrobní štítek se na rámu nenachází.

Pokud by se tu našel někdo, kdo by měl navíc mně chybějící díly (koncovky výfuků, kohout nádrže atd.) budu moc rád za pomoc/nabídky.

https://udernik.rajce.idnes.cz/M72_-_1952/#

Ať vám stroje jezdí!
Jirka
udernik

Re: M72 1952 ČSA

Nový příspěvekod fapeko » 05 říj 2019, 10:28

Dobrý den, gratuluji ke koupi stroje.Čísla na rámu a motoru jsou OK akorát ,že někdo dal do rámu z roku 50 motor z 52 . Ja bych to asi neřešil a nechal tak.
V čem vidím větší problém ,že ta motorka je dost velká skládanka z "něčeho" . Přední blatník vůbec rozměrově ,radiusy atd. nepasuje na tuto motorku (převařený perák?).Celé přední světlo taky z něčeho +držáky světla upravované,Zadní světla asi perák. Zadni sedlo NSU,Ariel ??
Řiditka kompletně taky z ??.Kolena výfuků jsou ,taky nějaké samodomo a vubec napasují designově .Klakson JAWA?
Ten zadní blatník je nějaký "čudný"
Pokud to budete chtít dát do původního stavu , tak si připravte 25-30 tis.
Puvodní majitel z toho Slovenska ji prodával velmi dlouho a ze začátku za ni chtěl 150tis.
Přeji mnoho zdaru
Dněpr moto servis Ostrava
Prodej náhradních dílů a opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
fapeko

Zpět na Začátečníci a noví příznivci