Taková nepovedená vyjížďka

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Znáte to přátelé, je sobota dopoledne, po dlouhé době vysvitne sluníčko a kamarád vám zavolá zda nebude nějaká projížďka. No bude! Urychleně dodělat nejnutnější a hurá ven. Do toho mi volá Pepa, co dělám, že by zajel konzultovat dněpří mušky. Když slyšel o projížďce, posmutněl a zavěsil, aby po pěti minutách zavolal: "Jedu na XT solo, jestli sis myslel, že vy si budete jezdit a já budu mít ruce od šmíru, tak jsi na omylu!" Co dodat? Začalo to opravdu nevinně, zkoumali jsme neprobádané cesty a louky. Jednu takovou loužičku jsem silně podcenil. Najíždím na ní a doufám že led je pevný. Nebyl! Dněpřík se propadá ledem, sajda zůstává na ledu, na ní statečný kulometčík a já zbabělý řidič do půl stehen ve vodě volím ústup na břeh. Ohlížím se zpět, vidím umělý ostrůvek ze sajdy a na něm svého statečného kulometčíka. Následuje uvazování lan, vytvoření tažné flotily čtyřkolek a ledoborec Dněpr se dává do pohybu. Oživování Dněpra bylo vcelku napínavé - vylít přebytečnou vodu z válců, sání, karburátorů a dokonce i zapalování (tam natekla dírkou na kabely). No a jak víme - Dněpr šlápneš a jedeš. Po cestě domů jsme zdolali ještě dva brody. První neúspěšně. Nebyl sice tak hluboký jako loužička, ale i tak to bylo na Dněpříka příliš. Posledním asi 20cm jsme si spravili chuť před návratem domů. A závěr? S ohledem na vzdálenější účastníky brod s největší pravděpodobností do vyjížďky na Šumavském srazu nezařadím a dnes naplním heslo "Hodina jízdy = 10 hodin údržby" bo to musím dosušit a promazat, aby se mi Dněpřík do jara nerozpadl. :lol: Jo a zkoumání brodů radši odložím na teplejší období :D .
Malý záznam z této akce najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=KkN2GXmnmgw
Jirka
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 631
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Dněprák »

Ahoj kluci.
Jste borci a máte tam docela dobrou základnu šílenců. Už teď se těším na Šumavu 2011.
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Němec »

hezkej vláček :)
Ural Ranger 2008, 22tis km
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od veverka »

Jak umýt Dněpra a zbavit motor karbonu :mrgreen: Ale není na koupání ještě trochu zima?
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

No určitě je lepší koupání v létě. Teď snad mám Dněpříka dokonale umytého od soli z cesty do Brtnice a zpět. Nicméně tento způsob mytí není dokonalý a moc ho nedoporučuji, bo jsem to stejně byl nucen celé dnes umýt wapkou. Už stojí v teplíčku v dílně a suší se. Bude následovat jarní údržba, u které si každý rok nadávám do pitomců a sám sebe přesvědčuji, že to je naposledy. Jenže pak přijde zimní sezona a co vám budu vyprávět, však to znáte. :lol:
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od zdeněk »

....ledoborec, ano to je to správné pojmenování :D . Akorát bych nepředpokládal, že budeš pokoušet ještě ten brod :D
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Michal »

Krásná práce :-)
Když vidím, co na nás na šumavský sraz chystáte, musím rychle sehnat pixlu se vzducháčem z nějakého traktoru a včas ji přidělat jako sání někam vedle nádrže :-) Požadovaná brodivost minimálně metr.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

No ten druhý brod byl už ze setrvačnosti :D , když už jsem byl do půlky stehen mokrý. Jo a ty se neboj Michale, něco pro vás vymyslíme, ale bude se to nechat projet bez pohonu sajdy a speciálních úprav brodivosti. Tohle byl jen takový úlet, to byste mne asi ukamenovali za takovou vyjížďku alias paroplavbu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od veverka »

No zrovna Michal by asi nekamenoval, je to docela extremista :mrgreen: Bahno a brody bude docela příjemná změna proti trial krosu na posázavskym kamení, teda alespoň já se v bahně nebojím, že poletím ze sajdy rychle, daleko a hluboko :? :D
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Jak je libo, chtěli jste to! Bude i bahno a voda, ale jen pro odvážné dobrovolníky. Je mi jasné, že spousta lidí nechce zkoušet co si ten jeho stroj nechá líbit a bylo by škoda někoho odradit. Budeme se snažit to udělat tak, aby většina odjížděla s pocitem uspokojení, takže od každého trochu. A dost! Víc už neprozradím, to už byste věděli moc a nebylo by to žádné překvapení. Můj cíl je aby nikdo nelitoval, že se našeho srazu účastnil. :P
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2011, 17:30
Bydliště: Nový Hradec Králové

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Ivo »

Video hezké... Ale nevím, zda bych to svému mazlíkovi udělal :)
Ural Ranger 750
M-72-je a bude ;)
Bylo: K-750, Dněpr- MT13,Mt-16,MT-11,Ural 650 solo,Ural M66
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od veverka »

http://www.youtube.com/watch?v=VjI0mlMu3Qs

Po čase asi 1:00, taky mysleli, že to projedou :D
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Hezké, ale vůbec jim nezávidím tu debahnizaci. Proto mám vždy radši zimu a sníh. Vyblbnutí skoro stejné, jen to čištění stroje i oblečení je poněkud jednodušší. Jednou jsme jeli s Lukášem motocrossovou trať, bylo sucho, tak pohoda. Když jsme vjeli rychleji na roletky, rozkývalo nás to tak, že jsem se modlil abychom to ustáli a rychle jsem ubíral. Následoval výjezd na lavici, tam nám Dněpřík utíkal doprava :D a následoval úsek asi 15m bahna. V dobré víře to zdolat silou jsme to rozjeli asi na 50km/h, ale bahno bylo mocnější. Vletěli jsme tam, jako Sputnik na oběžnou dráhu, Dněpřík se propadl a já s kulometčíkem jsme zavláli nad Dněprem jako rudý prapor nad Kremlem. Po vyproštění ze spárů bahna jsme si dali ještě jedno kolečko. Doma jsem to omyl wapkou, ale po uschnutí tam bylo bahno stále. Nakonec jsem celého mazlíka oblejzal s hadrem a drhl ho. Od té doby netoužím po jílovém bahně a zkoušíme průchodnost raději v zimě. Ale super luxusní byla jízda na pláži na setkání v Píšťanech u Ivana Varchola. Ta pláž s jemným pískem je něco mezi sněhem a bahnem a mytí pohoda. Vřele všem tento sraz doporučuji i letos. Kde jinde si můžete vyzkoušet jízdu s Dněprem po pláži?
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 631
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Dněprák »

Je sice ještě čas, ale už teď můžete počítat s jízdou na písečné pláži v Píšťanech. Budou ale i jiná překvapení.
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Taková nepovedená vyjížďka

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Už se těším, jako bych to viděl - soutěž o to kdo vyjede nejdále od vody do toho kopce po pláži :mrgreen: .
Odpovědět