Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 633
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Dněprák »

Příznivci jízdy v terénu.
Oprášili jsme se Zdeňkem dřívější nápad a to, uspořádat setkání příznivců ježdění v terénu.
Na pořádaných srazech se sice v terénu jezdí, ale pouze část vyjížďky a navíc nesmí být tak náročná vzhledem k tomu, že tam jsou i děti.
Představa je taková, že by se jednalo o celodenní ježdění v prostoru pro offroad na Babinách a v přilehlém terénu.
Protože jsou termíny, kdy se na Babinách nesmí jezdit, připadaly by v úvahu tyto časové úseky. Druhá polovina dubna, první polovina května a konec září, začátek října. A ještě by se musely vzít v úvahu probíhající srazy v tomto období.
Nabízejí se dvě varianty průběhu akce.
A) V pátek se sejít na Babinách a víkend strávit na tomto místě. Spaní ve stanech, případně v autech. Stravu by zabezpečil Evžen( večeře v pátek a v sobotu) guláš, polévka, klobásy.
Pátek večer a sobota - přežití pod přístřešky, oheň, kytara.
Počasí neovlivníme, ale může být lépe, než někdy v srpnu,
Víkendový pronájem prostoru - 500 Kč na motocykl.
To by byla ta méně komfortní varianta.
B) Základna by byla U Trumpetky a v sobotu by se na Babiny dojelo. Po jízdách by byl
večer na Trumpetce, jak jste zvyklí ze srazu.
To je ta komfortnější varianta.
Vím, že aktivita na fóru není nijak závratná, ale zkuste se přemoci a napsat, jestli to
má vůbec cenu dělat , nebo nápad zase uložit k ledu.
Nejedná se o další sraz, protože nepředpokládám, že by účast byla nějak veliká.
Jak by to mohlo vypadat, ale méně náročné se můžete podívat na
https://www.wildhogsbabiny.cz/?utm_sour ... z-12869386
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Ahoj Ivane,
můj názor je, že to je od tebe hezký počin, nicméně pro mne (a asi i ostatní šumaváky) vcelku nezajímavá akce. Proč?
1. Protože když mám chuť si zajezdit v terénu, tak v okolí mám dostatek možností se vyřádit. Výhoda domácího offroadu je, že když to rozštípu, tak je jednodušší doprava domů, můžu to umýt a podle chuti i opravit. Když je to 200km od základny, tak je to už trochu problém, který musím řešit károu za autem.
2. Ježdění po omezeném prostoru a zkoušení co dokáže motocykl, již mám za sebou a jsem si vědom toho co dokáže stroj i já.
3. Jízda v brodech a hlubokých loužích vyžaduje minimálně výměnu olejových náplní a čištění brzdových bubnů, což mne nebaví, proto se hlubší vodě raději vyhýbám.
4. Co se mi líbí, je offroad u Pavla, kde si jezdím po okolí, vybírám si cestu, poznávám krásu přírody a střídám náročnější a pohodové úseky. Bohužel mi už několik let časově nevychází se akce zúčastnit. Snad mi to příští rok vyjde.
Závěr: Pro mne je tento chválihodný počin bohužel nezajímavý.
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 633
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Dněprák »

Ahoj Jirko,
dík za názor i když jsi mě nepotěšil a ani já tě nepotěším. Ale ne, dělám si legraci. Tvé argumenty mají logiku, ale ....
1. Možná nemá každý v okolí možnosti využít nějaký terén, protože tam třeba není, nebo to nejde kvůli zákazům. Možnost poškození je v podstatě i na běžném srazu při vyjížďce v terénu. A dnes již hodně lidí využívá k přesunu na sraz přívěs.(včetně mě)
2.Asi by ani nešlo o to, dokázat si co zvládne stroj i jezdec, ale jen si zajezdit v terénu a přilehlém okolí Babin.
3.Té vody a bláta by bylo možná tolik, jako na některých srazech, které se momentálně pořádají. Ale máš pravdu, určité nepříznivé následky mohou vzniknout. Pro zajímavost jsem si půjčil foto od Mototrempů ze srazu teď u Pavla.
19-zahajovaci-oficialni-brod.jpg
4.U Pavla jsem již také dlouho nebyl, ale jezdil jsem tam podle toho jak naplánoval.

Závěr : Záměrem bylo, sejít se s pár lidmi na tak trochu jiném srazu, než je zvykem.
A je mi jasné, že jich asi nebudou nějaké závratné počty.(pokud vůbec budou) A že asi většina lidí bude sdílet Tvůj názor.
Ale zkusil jsem to.
Uživatelský avatar
venca43
Příspěvky: 25
Registrován: 14 říj 2011, 20:34
Bydliště: plzeň-sever

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od venca43 »

Mně se ten nápad líbí , rád se zúčastním. Myslím , že alespoň takový nultý ročník by za pokus stál , a pak se uvidí.
Ural Ranger 2019
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 633
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Dněprák »

Tak to je dobrý, už jsme tři. Nebudeme tam se Zdeňkem sami dva.
Uživatelský avatar
Me2d
Příspěvky: 154
Registrován: 23 led 2011, 08:10
Bydliště: Praha východ - Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Me2d »

Mě se to líbí a to z důvodu, že ten terén je tzv umělý, zrovna pro mě je to asi jako cvičiště abych pak i na srazech mohl jet a byl vycviceny, neznám bažiny, ale pokud je to podobné jako v Milovicích, tak bych jel.
Člověk něčím švihlej bejt musí, jinak by se z toho snad i zbláznil :-)
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 633
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Dněprák »

Tak jak jsem předpokládal, žádná velká odezva se nekonala. Tři příspěvky. Ale před zveřejněním článku jsem mluvil s několika účastníky srazů a ti by se akce klidně zúčastnili a nijak ji nezatracovali. Myslím, že minimálně 10 lidí by se akce zúčastnilo, což by byl takový malý srázek.
Takže jak píše Venca a Me2d proč to nevyzkoušet.
Uživatelský avatar
venca43
Příspěvky: 25
Registrován: 14 říj 2011, 20:34
Bydliště: plzeň-sever

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od venca43 »

Kdy kdy kdy 😀?
Ural Ranger 2019
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 633
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Dněprák »

Jak už jsem psal, termínů může být několik. Buď víkend před závody, které se pořádají vždy na konci dubna a na konci září. Nebo víkend po těchto závodech. Já osobně bych byl pro víkend po závodech, protože budou všechny trasy vyježděné a bude více možností kde jezdit.
A z hlediska období rozhodnout jestli na jaře nebo na podzim. Byly roky, kdy bylo teplo v dubnu a v květnu a někdy v tom období padal sníh. Ale to samé může být i v podzimním termínu. Příklad letos, kdy je krásný teplý podzim.
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od zdeněk »

Ahoj,
co se týká termínu nové akce příznivců legální offroad jízdy na motorkách v terénu tak mě je to vcelku jedno jestli bude akce na jaře nebo až na babí léto. Počasí je stéle více vrtkavější :mrgreen: Jsem každopádně zastáncem varianty B a klidně oželím hýčkání na Trumpetce. Evžen se určitě dobře postará o naše pupíky :mrgreen: Budu rád pokud se akce offroad jízdy podaří uskutečnit (nultý ročník) :mrgreen:
Těším se Zdeněk :D
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 633
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Dněprák »

Ahoj,
uvidíme, zda se ještě vyjádří případní zájemci o účast a potom se rozhodneme .
Uživatelský avatar
venca43
Příspěvky: 25
Registrován: 14 říj 2011, 20:34
Bydliště: plzeň-sever

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od venca43 »

Já jsem pro variantu A. Podle popisu Zdeněk myslel taky A?
Tedy celý víkend na Babinách. Týden po závodech. A osobně jsem spíše pro jarní termín ale nijak zvlášť na tom netrvám, rád přijedu i v září.
Každopádně doufám , že se akce uskuteční , těším se.
Ural Ranger 2019
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od zdeněk »

No jasně že A :oops: , člověk aby všechno kontroloval 10x :mrgreen:
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Michal »

Jsem také pro A.
Trumperka má sice kryté posezení pro případ deště, ale zase tam člověk musí spát ve výběhu s husama. Pokud bude i točené pivo, nic nám na Babinách chybět nebude.
Na jaře je větší pravděpodobnost dobrého = mokrého počasí. Pokud bude zase rok jako letos, bude tam na podzim vyprahlá step, kde budeme mít bahno jen v jedné louži na příděl.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 633
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Dněprák »

Michale, na Babinách budeme mít také přístřešky proti dešti. Takže znepříjemnit nám to může pouze velká zima. Ale zase bude oheň, tak se ohřejeme.
Točené pivo bude také.
A máš pravdu, že v jarním termínu je větší šance na bláto.
Naposledy upravil(a) Dněprák dne 13 bře 2024, 14:44, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět