cesty mimo silnice

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Me2d
Kontaktovat uživatele:

cesty mimo silnice

Nový příspěvek od Me2d »

Jen dotaz, jelikož dle zákona kde není zákaz se dá vjet... máte někdo zkušenost, zda by se dalo jet naší republikou po polních a lesních cestach? Alespon vetsinově? Byla by to vcelku zajímavá dovolená i s dětma třeba na týden či dva... :-)
Člověk něčím švihlej bejt musí, jinak by se z toho snad i zbláznil :-)
Stopl

Re: cesty mimo silnice

Nový příspěvek od Stopl »

Lesní zákon
§ 20
Zákaz některých činností v lesích
(1) V lesích je zakázáno
.....
g) jezdit a stát s motorovými vozidly,

Bohužel v tomto státě není příliš vůle dodržovat zákony a proto to vypadá jak vypadá... ;)
Me2d
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Me2d »

Ok to máš pravdu, pokud se bavíme o lese jako takovém, ale po lesní cestě na které není značka zákaz vjezdu se může jet, nemyslím tam blbnout, ale zkusit projet republiku mimo hlavní cesty( ne vždy to jde) ale zdá vůbec aspoň kousky. Zákony si proberu sám a zvládnu. 😉
Dněprák

Nový příspěvek od Dněprák »

S těma lesníma cestama to není tak jednoduché. Našel jsem zatím asi nejlépe zpracované toto téma. Je to sice obsáhlejší, ale najdeš tam vše a nemusíš nic hledat.
https://www.quadmania.cz/forum-detail/? ... kid=&pgr=1
Me2d
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Me2d »

Ano, v zákonech a nařízení mám vcelku pořádek, šlo mi fakt jen o to, zda tu někdo třeba jen zkoušel jet kus dovolené ve větší míře mimo státní silnice , nebo aspoň od III níž 😀 proč se všude začne hned moralizovat , proste jsem nejel a nevím a je odpověď. Na MDČR je vše napsáno vcelku jasne a ne ze někdo kopíruje články a zákony a třeba je ani sám nečetl. :-) tak ja to někdy pomalu zkusím
Dněprák

Nový příspěvek od Dněprák »

Nejde o moralizování, odkaz jsem tam dal proto, že dotyčný si to nevycucal s prstu a poměrně dobře odpověděl na otázky týkajíci se jízdy motorovými vozidly v lese.
Když jsem jel kolem republiky Dněprem, měl jsem v plánu některé úseky jet co neblíž hranicím s využitím lesních cest. Ale brzy jsem to vzdal. Ve většině případů byl vjezd do lesa z veřejných komunikací opatřen závorou , nebo značkou se zákazem vjezdu. Našel jsem pár vjezdů, kde zábrany žádné nebyly, ale stejně jsem měl pořád obavy, kde mě někdo nachytá.
Pokud víš kde se budeš pohybovat, je možné požádat vlastníky lesů, což je třeba i církev o povolení k vjezdu a stání
motorovými vozidly v lesích. Ta možnost zde je. Ale ne vždy jsou ochotni toto povolení udělit.
A pokud myslíš, že na MDČR je to vysvětleno nějak jinak a že to jde nějak jinak tak poraď jak to udělat jednodušeji. Ani já nemám patent na rozum a zatím se mi vždy vyplatilo o průjezdy požádat, než zbytečně dráždit.
A vždy, když jsem hledal trasu na vyjížďku a potkal jsem lesáka, pokud jsem mu ukázal povolení a vysvětlil o co vlastně v rámci vyjížďky jde, nikdy jsem neměl žádný problém. A v některých případech mi i poradili kde je to lepší, kam radši nejezdit.
Ale samozřejmě by bylo lepší, pokud bych mohl jezdit po lesích jak by se mi zachtělo, ale to by asi v těch lesích vypadalo časem dost špatně.
Me2d
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Me2d »

No vidíš to je pěkná odpoved... :-) 😀 je to složité a s autem po Evropě to děláme už 30 let, že se ptáme místních kudy můžeme a na místních policejních stanicích, nikde až na pár výjimek nebyl problem. Jde o to zda by to vůbec šlo naplánovat, nejlepší jsou asi mapy.cz a jejich turistické cesty, musí se plánovat pomocí jednotlivých bodů. Ale daleko jsem se nedostal... 😀
Stopl

Nový příspěvek od Stopl »

Omlouvám se,pokud jsem to napsal nevhodně a vyznělo to jako moralizování :) .Bydlím na vesnici a hlavně čtyřkolkáři mě v lese neskutečně se.ou.V houbařské sezóně zase jezdí do lesa někteří auty.Dlužno však podotknout,že největší škody dělají v lese lesáci (či dnes najaté firmy) těžkou technikou.U lesů jsem dělal a vím o čem píšu.
Pro zjednodušení - na vjezdu na lesní cestu nemusí být žádná cedule se zákazem vjezdu,platí zde Lesní zákon ;)
Me2d
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Me2d »

Vůbec ne, jen mě šlo o to zda to někdo zkusil, zákony dodrzuju a cítím, když mě nestrhne většina... :-)
Odpovědět