9. MOTOSETKÁNÍ URAL - DNĚPR ČECHY - Lounky

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: 9. MOTOSETKÁNÍ URAL - DNĚPR ČECHY - Lounky

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Tak díky Frantovi Buřvalů jsem zase o něco chytřejší :lol: . Za naše trable může spojení Polsko-Čína. Je to jednoduché, měl jsem osazené ventily koupené v Polsku. Byly zabalené v krabičce s nápisy v azbuce, tak mne ani nenapadlo, že by nebyly ruské (údajně je vyrábí Čína a Poláci to přeprodávají). A teď do podstatné - jak poznáte kvalitní od nekvalitních.
1. Již namontované ventily: Nekvalitní během provozu zmenšují vůli. To je jasný pokyn STOP vyměnit! (My jsme 2x zvětšovali vůli a pak měnili hlavu, píst a válec - takže pozor).
2. Nenamontované ventily: Kvalitní výfukový ventil NENÍ MAGNETICKÝ !!! Ten můj samozřejmě byl :cry: Prošel jsem v dílně staré ventily a originální staré výfukové ventily magnet ignorují. Sací vetily magnetické jsou.
:oops:
Píši to zde jako varování všem, aby neopakovali naší chybu. Jen se hrozím, kolik takových časovaných bomb tady asi všichni máme. Nicméně kontrola pro klid duše je jednoduchá, sundat hlavy, vzít magnet a je jasno.
Přeji všem hodně kilometrů bez poruch.
Jirka
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 631
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: 9. MOTOSETKÁNÍ URAL - DNĚPR ČECHY - Lounky

Nový příspěvek od Dněprák »

Jirko, díky za info a varování. No vidíš to, Čína. A já myslel, že stroje ze Šumavy jsou alergické na litoměřické ovzduší. Možná by stálo za to dát info i do rubriky o technických problémech, protože ne každý chodí na cestování.
Honzis
Příspěvky: 6
Registrován: 03 čer 2015, 14:49
Bydliště: Děčín

Re: 9. MOTOSETKÁNÍ URAL - DNĚPR ČECHY - Lounky

Nový příspěvek od Honzis »

Též děkuji a chválím Ivana za letošní sraz,jako vždy dobře připravený.Sice tentokrát jsme byli jen na sobotu a bylo to na 1. .....Dněpr Ural nezastaví vedro ani mráz,
těšíme se na 10 tý sraz. všechny zdraví Honzis
Odpovědět