Krátká víkendová projížďka

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od zdeněk »

Přikládám taky letní foto :mrgreen:
P1110089.1JPG.jpg
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od Němec »

tak jsem neodolal a pomalu po dvou měsících odstávky kupodivu po chvíli přemlouvání nastartoval a s necelým milimetrem vzorku přivítal první slušnější neprosolenou nadílku..ten sníh je stejně věc :)
Ural Ranger 2008, 22tis km
Uživatelský avatar
čurda
Příspěvky: 18
Registrován: 01 zář 2012, 21:52
Bydliště: Třebovětice

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od čurda »

taky sem si byl zajezdit
Přílohy
zima1.jpeg
zima 2.jpg
zima 3.jpg
zima 5.jpg
Uživatelský avatar
Stopl
Příspěvky: 119
Registrován: 04 úno 2011, 11:21

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od Stopl »

Extrém sraz jsem musel,bohužel,oželet,tak alespoň sobotní projížďka :D
http://stopl.rajce.idnes.cz/zima_2012-2013
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Taky jsem to byl ráno projet, zajímalo mě, jak to bude se startem, nechal jsem to přes noc schválně venku na mrazu. Nakonec úplně v pohodě. ;)
Přílohy
Zima (1).jpg
Zima (2).jpg
Don't give in without the fight!
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od veverka »

Pár fotek z víkendu :-)

Obrázek

Je libo motosáňking? Za Uralem nic moc, od drapáku lítá sníh a krtince :mrgreen:
Obrázek

Hnízdo v sajdě :-) Zdeňku, díky, kabátek opravdu hřeje :-)
Obrázek
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od zdeněk »

…provětrání stroje a vlastních údů :mrgreen:
Naposledy upravil(a) zdeněk dne 01 říj 2016, 09:16, celkem upraveno 1 x.
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od Němec »

zdeněk píše:…provětrání stroje a vlastních údů :mrgreen:

http://zdenek800.rajce.idnes.cz/Vikend_ ... olusky.jpg
krásný počasí. na mladoboleslavsku řádila obleva, takže tu máme prd a už vyhlížím jaro :)
Ural Ranger 2008, 22tis km
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od zdeněk »

Němec píše:
zdeněk píše:…provětrání stroje a vlastních údů :mrgreen:

http://zdenek800.rajce.idnes.cz/Vikend_ ... olusky.jpg
krásný počasí. na mladoboleslavsku řádila obleva, takže tu máme prd a už vyhlížím jaro :)
Tady v Ústí to taky vypadá na jaro :D Za sněhem musím na kopečky :mrgreen:
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

tmp Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od serpico-3 »

Já jsem zase projížděl vedlejší cesty,/mám propadlou STK/ zapomenuté vesničky, luhy, háje, kde nebyl zákaz vjezdu a někdy jsem si připadal, že jsem na světě sám jen se svojí sajdou. Bylo ideální počasí, foukal větřík, motor se dobře chladil, měl dost kyslíku, no prostě pohádka. Motorka jela až neuvěřitelně, přitom byla zaprášená a špinavá jako kdybych přijel z Ukrajiny ke konci války. Až si to nezasloužím, neboť kontroluji jen sem tam olej/ani ho nežere/odtrh a hlavně jen dofukuji kola..Je to ten správný nenáročný stroj ideální pro tyhle cesty a když jsem viděl, jak to mastí od přehrady/když jsem sjížděl dolů, byl to takový sešup, že vypadnout mi kvalt vůbec bych to neubrzdil/motorka visela na motoru a já dokonce i neustále zrychloval..No skvělě jsem si to užil, jak už dávno ne...Konstruktéři v 30. letech ,mají můj obdiv, co již tehdy dokázali, proti těm dnešním "sračkám".. Motor si tak vyzpěvoval, že jsem si říkal...motorka se vstřikováním mi nesmí do baráku... :D
Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 630
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Orientační soutěž historických vozidel Soběslav

Nový příspěvek od Dněprák »

Jirka-hk píše:NE!serpico-3.: Co to má společnýho s tématem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
na takovéto srdeční výlevy si založ vlastní téma...



To admin.:(prosím přesunout do popelnice)
Myslím, že na popelnici to není. Je to prostě popsaný zážitek z jízdy. A to do tohoto bloku patří, akorát to mělo mít samostatné téma, ne v tématu Orientační soutěž historických vozdel.
Uživatelský avatar
Stopl
Příspěvky: 119
Registrován: 04 úno 2011, 11:21

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od Stopl »

Závěr sezóny v Olomouci:
http://stopl.rajce.idnes.cz/Zaver_motor ... _Olomouci/
Uraly a Dněpry samozřejmě jedou dál :D
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od serpico-3 »

Mě taky mrzí, že jsem se odvážil vstoupit do cizího tématu. Ale Jirka si dobře chrání svá práva a jakékoliv narušení nesnese..Zarazil jsem se, ale když jsem viděl to, co má Jírka na sajdě, ani jsem se nedivil.. :)
Honza Wanderer -tvoje emka je dle mého gusta, takhle má vypadat, žádné píčoviny, dobrá barva a je vidět, že je v boji.. :D
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od serpico-3 »

Tak jsem dnes testoval kamarádovo voňavku BMW 60/2 z roku 1964. Stroj je v perfektním stavu až neskutečně, těžko najít chybu. Jelikož mám sajdové návyky, zezačátku jsem jel dost nejistě, bál jsem se stroj sklopit, musel jsem si zvyknout na jinou polohu zadní brzdy /málo místo pod sání od karburátorů, které mne tlačilo na nohu/a řazení bez dvoupáky. Převodovka fungovala perfektně, měl jsem pouze plátěné invazkecky a jak šel najít neutrál, je až zázrak.Jinak jsem si zezačátku říkal, že obsah ničím nenahradíš, a že moje 750ccm má větší spodek, /jelikož jsme jeli samé zatáčky směrem Šumava a já měl okolo 100 km/h pocit/mimochodem tachometr byl velice optimistický/že motor již končí, protože moto má provedení pro Policii větší nádrž a ta poloprázdná vydávala nelibé zvuky, ale pak jsem zjistil, že nejedu naplno, že plyn pokračuje dál/asi dvakrát dokola/a pak teprve začal tanec..Postupně jsem si zvykal a když jsme se přes Strakonice vraceli /kolega a majitel vodil Moto Guzzi 1200 ccm California/už jsem byl nadšen, jak motorka jela. Vodit motorku lepší a vyježděnější řidič, než jsem já, mnoho novějších strojů by zaplakalo..Sice jen 32 HP, ale poctivých..Tím chci říci, že ani naše stroje nejsou žádná ořezávátka, bez sajdy a v dobrém stavu.Ale třeba ve vracečkách jsem měl největší problémy, jelikož jsem se bál jet po uchu a asi jsem neodhadl rychlost, zdálo se mi, že se mi motorka propadá..A to se ani nebudu chlubit, že jelikož pro sajdkáristu je boční stojánek nesmyslný doplněk, tak jsem jel zapomněl zasunout / vůbec není vidět pod levým válcem-a mimochodem ani nohou zasunout, když řidič sedí/tak jsem sklopil motorku doleva a zastavilo se mi srdce hrůzou , když jsem uslyšel rachot a poskočení zadního kola, jak jsem o něj chytl..Protože zalehnout a tento krásný stroj poškodit bych asi nepřežil a jeho majitel by asi přišel o spánek...Jsem rád, že jsem si ho vyzkoušel a užil si neskutečnou tuhost a jistotu předku díky jeho vahadlové vidlici a ocenil kvalitu 49 let starého motocyklu. Už chápu, proč je tak ceněn. Prostě nemá to chybu. :D
Doufám, že jsem nikoho neurazil..
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká víkendová projížďka

Nový příspěvek od Němec »

tak tohle sedí do puntíku :)
Obrázek
Ural Ranger 2008, 22tis km
Odpovědět