Ten years on the road

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Uživatelský avatar
Lasky
Příspěvky: 103
Registrován: 04 pro 2011, 18:53
Bydliště: Lišov u Č.B.

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Lasky »

Michal píše:
Jednou v životě chci dojet po ose na Bajkal a ještě kousek dál, ale to už chce minimálně 3 měsíce, pokud člověk chce po cestě vidět i něco jiného, než jen hlavní silnici a benzínky.
Hele koukám,že ty máš stejnej sen jako já. Já o tomhle už sním dlouho,ale všichni kámoši kterým jsem o tom řekl mi pověděli,že jsem magor a nechápou proč tam chci jet.Tedy jeden by jel,ale jako spolujezdec,jelikož na motorce sám ani nejezdí.
To je taky jeden z důvodů,proč tolik řeším abych měl opravdu spolehlivou motorku. Bude to určitě ještě několik let trvat,než se na takovou cestu dopracuju. Jak jsem tak zjistil,mnohem větší problém než na to sehnat peníze je právě urvat alespoň 3měsíce času, všeho tu nechat a jet. To alespoň u mě je v dohledný době nemyslitelný. Já mám problém najít si tejden volna na Rumunsko.
Přemejšleli jsme,že by právě kvůli času bylo mohlo bejt dobrý,tam dojet po ose,projet cestu podél Bajkalsko amurský magistrály a zpátky vlakem do Moskvy. Vlak to zvládne za tejden a svým způsobem by to byl taky zajímavej zážitek.
Ideální stav by samozřejmě byl dojet až do Magadanu,ale..... Plánování konkrétní trasy si nechám až budu vědět kdy opravdu pojedu.
Už delší dobu sleduju informace od lidí,kteří tam byli v poslední době a hrabe mi z toho čím dál víc.
Viděl jsem video dvou Angičanů a ti plavali lodí 3dni dolů po Leně. Taky docela zajímavý.
Nedávno tam byla parta kluků z Brna autem a psali,že po cestě kostí už se do Magadanu dojet nedá. Je tam postavená nová cesta jinudy a stará už je v některých úsecích nesjízdná. Teď tam jedou zrovna 2 Poláci,posílali video a říkali to samý.
Doufám,že než se rozhoupu já,tak ze Sibiře nebude běžná turistická atrakce.
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od veverka »

Mě spíš než dojet na Bajkal láká ta oblast "za" a "nad" Bajkalem. Bajkal mi připadá profláknutej, neříkám že je to hračka a zvládne to kde kdo, ale jezdí tam dost lidí. Zvládnout to s Uralem by bylo samozřejmě jiný kafe. Ale začetla jsem se do knížek Pavlíny Brzákové, která jezdí na Sibiř za původními obyvateli, například do oblasti kolem města (nebo osady...) Vanavara, a to beru jako výzvu :) Jenže tam už to s motorkou asi nepůjde, tam by se dalo dojet maximálně po vodě nebo vzduchem. A našinec nezvyklej na komáry by tam s těma nenažranejma bestiema měl asi problém. Ale můj sen je, že se jednou seberu a zmizím na tři měsíce v Rusku. A kdyby třeba jednou prodloužili platnost víza, tak i na dýl :)
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
Lasky
Příspěvky: 103
Registrován: 04 pro 2011, 18:53
Bydliště: Lišov u Č.B.

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Lasky »

Mě osobně taky nejvíc láká oblast severně a západně od Magadanu. Mám ovšem obavu,že kromě cesty vedoucí podél Bajkalsko amurský magistrály a silnice M56 - "Kolyma highway" vedoucí z Tyndy do Magadanu tam není nic jinýho průjezdný.Mám na mysli v tom smyslu jet pořád dál.Co vím tak pokud se někdo pokusil kdekoliv z těhle cest sjet,že se napojí zas jinde,tak po nějakej době prostě skončili a museli se vracet. Většina těch odlehlých osad je přístupných jen po řece,nebo letadlem.
Do tohoho městečka Vanavara se dá dostat jedině letecky z Krasnoyarsku.

Jinak děkuji Veverce za tip na čtení. Ještě jsem od ní nikdy nic nečetl.Já čtu rád ale nečtu zas úplně všechno.Profesoři literatury ze mě nikdy neměli radost,jelikož to co oni považovali za dobré dílo,mě zpravidla vůbec nebavilo a to co jsem četl rád já mohlo zase způsobit infarkt nejednomu vzdělanci. Nicméně i já mám pocit,že trh s knížkama je zavalen brakem a vybrat si něco bez doporučení je dost těžký. A jelikož v mém okolí jsem jedinej exot,kterej čte knížky a ne Blesk,tak se mi tipy schánějí trochu hůř.
Objednal jsem si od Pavlíny Brzákové knížku Modřínová duše, tak uvidím jaká bude. Když se mi bude líbit,tak zkusím i další.
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od veverka »

Už jsme trochu mimo téma.. Modřínová duše byla prní, co jsem od ní četla, narazila jsem na ni náhodou v knihovně. Je to ale myslím jedinej cestopis, co napsala. Ostatní knížky jsou spíš sebrané příběhy Evenků, čte se to taky pěkně, ale jsou to "staré časy" a člověku je spíš líto, že tyhle původní pastevce sobů tam už nepotká.
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
Stopl
Příspěvky: 119
Registrován: 04 úno 2011, 11:21

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Stopl »

Hubert už zase skáče přes kaluže :

...My next destination will be India, certainly a new universe for me.
Traveling as a lifestyle on my sidecar still fit me very well, selling everything to go the road was the right decision for me.
I hope to see you [again] soon one of these days somewhere on the road !!!
Dneprstein
Příspěvky: 612
Registrován: 21 led 2011, 12:28

Re: Ten years on the road

Nový příspěvek od Dneprstein »

Jojo, sleduju pečlivě. Jsem rád, že už je fit a jede...
Odpovědět