Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Dněprák

Re: Offroad Ural - Dněpr na Babinách

Nový příspěvek od Dněprák »

mapy (35).png
mapy (36).png
Přátelé,
milovníci jízd mimo asfalt je načase oživit toto téma.
Nejprve termín : 12.4. - 14.4.2024. Později to nejde, protože 19.4 - 21.4. jsou Pavelkové a potom je tam offroad aut. Potom už to zase nejde, protože živočichové žijící na Babinách musí mít klid.
Vzhledem k tomu, že můžeme využít i přilehlé okolí, tak pokud by jsme jeli jen obvod tohoto prostoru, je to necelých 5 km. Pokud ale využijeme všechny cesty, ale i volný terén, není problém připravit trasu klidně 30 km. A to už je docela dobrá porce, když budeme brát, že některé úseky se pojedou krokem. Něco se může jet dvakrát. Nebude to žádný závod.
Vzhledem k tomu, že nás nebude tlačit nijak čas, je možné některý úsek jet i několikrát, což se při klasické vyjížďce nedá. Takže takový zdokonalovací víkend.
Jak psal Michal, lepší bude ten termín jarní, protože čím větší teplo, tím větší sucho. A je pravda, že nejlepší je to když je mokro, než když se jezdí po ztvrdlých vyjetých kolejích.
Nejpravděpodobnější varianta je ta, že bude všechno na Babinách. To co si uvaříme, to bude. Stejně mám takový pocit, že už dost lidí na srazech využívá vlastní proviant.
Na oběd si můžeme zajet, protože nás asi nebude tolik, jako při klasickém srazu a tím pádem není nutná nějaká rezervace.
Spaní bude buď ve stanech, nebo v autech a bude postaven přístřešek, případně několik přístřešků v kterých se dá přespat.
Se Zdeňkem jsme již domluveni na tom, že připravíme trasu kudy pojedeme. I když
pokud se nám bude líbit nějaká díra, nebo něco, kam by se dalo zajet není to problém. A to je zase výhoda oproti klasické vyjížďce, kdy do volného terénu nemůžeme.
Takže, tak to bude vypadat. Takový čundrácký víkend na Uralech a Dněprech, jak pro začátečníky, tak i pro ostřílené zkušené borce.
Kdyby měl někdo nějaký nápad, tak sem s ním.
Akce proběhne za každého počasí a s jakýmkoliv počtem účastníků.
Naposledy upravil(a) Dněprák dne 18 úno 2024, 19:10, celkem upraveno 1 x.
Pavel Kučera
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

👍 Ivane určitě zajímavá akce, je potřeba to podpořit!

Ne každý to dává jezdit kdekoliv, i u nás už začíná být v lese husto, takže to chápu.
Na našem minulém podzimním srazu mě zastavil kolonu pán na příjezdové veřejné cestě s tím, že tudy neprojedeme a namířil na mě lopatu, (zrovna kopali brambory). Asi zhlédl Gandfalfa, jak chce na můstku v dolech Morie hůlkou zastavit Balroga :lol:.
Tak jsme jej objeli a krásný výjezd lesem jsme stejně dali, ta cesta fakt není jeho.

Předpokládám, že cílem takové akce není to tam rozštípat a rozvěsit na borovice, ale právě se f klidu zdokonalit a v bezpečí a za pomoci kolektivu projet i místa, kam by se člověk třeba raději sám ani nepouštěl.

Za mě je to zajímavé po vlastní ose právě tím, že bych se mohl sklouznout pár km v duchu brutální reklamní Ural kampaně "Dojeď - projeď - vrať se!".
Takže termín 12. - 14.4.2024 si zapisuji, ale jak to bude, to rozhodne náhoda ...
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Dněprák

Ahoj Pavle,
dík za podporu této akce.
A jak píšeš, cílem není motocykl rozštípat, eventuálně rozvěsit na borovice, ale vyzkoušet si různý terén, projetí různých překážek, třeba i opakovaně. Protože, když se něco nepovede na vyjížďce, už nemáš možnost to zkusit znova.
zdeněk
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od zdeněk »

…za mě je to úplně ideální legální místo kde si užít až extrémní terén. Asi 3x jsem uvázl (1x prasečí kaliště) a uvažoval o záchranném vrtulníku :shock: Jak píše Pavel, že na něj mířil zemědělec lopatou tak já jdu o štok vejš kdy na mě mířil myslivec dlouhou zbraní a tak jsem otočil Burala a zmizel v lese :mrgreen:

Obrázek
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Viki
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Viki »

Jj s myslivcema mám taky pár výživnejch zážitků a netýká se to rozhodně ježdění s mašinou po lese, kde by jeden ještě byl schopen pochopit že jsou právem nasraný. Občas se mezi nima opravdu najdou vylízanci, kteří si zřejmě neuvedomují co dokáže natropit střela vypálená z kulovnice ráže .308W
No nicméně pokud se mi podaří zprovoznit stroj, tak se chystám dorazit :)
Ural 750 "Ranger"
Jawa 353 + PAV
ČZ 487 - armádní verze
Jawa 555 vrakůvka :)
Dněprák

Tak doufám, že stroj bude zprovozněn a objevíte se v plné kondici na Babinách.
Odpovědět