Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Od 1. 1. 2014 vstoupil v platnost nový zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem.
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-229#p16

Dle tohoto zákona a dalšího vyjádření policie, co jsem četl, je motocykl s lafetou kulometu bezpečnostním materiálem. Takže v okamžiku, kdy si na sajdu namontujete kus trubky s přírubama, které koupíte normálně v e-shopu, máte problém s dalším zákonem. Bezpečnostním materiálem se např. stalo i obojživelné KDF a to jen pouze, protože má lodní šroub. :roll:

Jestli se vám to zdá padlé na hlavu a jestli s tím chcete něco dělat, máte možnost podepsat tuto petici.
http://www.petice24.com/proti_zakonu_22 ... materialem
Don't give in without the fight!
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Naši politici mají asi už přeplněné trenky, jinak by to nemohli schválit. Začíná to být stejné nebo horší než dříve :( . Samozřejmě jsem podepsal.
Drapalik13
Příspěvky: 13
Registrován: 27 led 2011, 20:25

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od Drapalik13 »

Taky jsem podepsal.
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od hipik634-750 »

takze kus trubky, do ktery by se dal strcit kulomet nebo jina trubka je bezpecnostni material ??? trosku na hlavu, ne.
evidentne moje lafeta bude pod povrchem sajdy, aby nebyla videt, grr.
nastesti budou mit nekery lidi vyrazne vic problemu, nez ja potencionalne, tak snad tam placnou nejakou novelku nebo MD vyda nejakou vyhlasku
-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
Mirek
Příspěvky: 40
Registrován: 21 čer 2012, 09:11

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od Mirek »

Zdař Bůh. Právě jsem se dozvěděl že vchází do života další z paskvilů naších zákonodárců a to zák.229/2013 o nakládání s bezpečnostním materiálem. V tomto zák. se praví, mimo jiné i to že motocykl s postranním vozíkem kde je lafeta na zbraň se stává bezpečnostním materiálem podléhající zvláštnímu režimu. Hrozí zabavení a i sešrotování.
Asi se začínají bát a vědí proč.
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od hipik634-750 »

no je tam prechodne 6 mesicni obdobi, bud to nejak stihnou vyresit nebo budem vsichni mít místo lafety drzak na vlajku. Nevite nekdo jaky je rozdil mezi "lafetou" a "trubkou" v nasem pripade. Muai mit lafeta nejake presne rozmery ?Co je lafeta z hlediska zakona. pokud je lafeta napr. ze dvou dilu napr trubka v sajde jako dil 1 a prizpusobeni pro dektareva jako druhy dil. lze pak jako lafetu vnimat jen dil 1 ?
-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od Davy »

hipiku, lafeta je to co ti zbude kdyz si odmyslis zbran jako celek a motorku se sajdou jako celek. Roura s prirubou to neni, na to kulomet neposadis a krome toho to muze bejt drzak na hledacek. Krome toho ty budes mit porad jen maketu, dokonce ani ne repliku.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Tady nejde jen o to, jestli trubka je replika, maketa nebo skutečná trubka. Snažte se na to podívat v širším kontextu. Netýká se to jen ruských motorek, ale veškeré vojenské techniky, včetně jeepů apod. Dneska zakážou trubku na sajdě a příště třeba rezervní kanystr nebo co já vím ještě. Důležité je zavčas se ozvat a nenechat si všechno líbit.
Don't give in without the fight!
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od Davy »

To je pravda. Ale petici se nic nevyresi, takovejch je mraky. Kluby vojensky historie by se mely dohodnout, urcit nejaky zastupce a resit to normalnim jednanim s ministerstvem obrany, nebo vnitra. Stejne jako to resily veteransky kluby kdyz se zavedlo ekovypalny. Primarne to brat ze ten zakon je nedotazenej a upozornit na chyby, ne hned bojovat proti. Ta petice stejne spadne pod stul, minimalne proto ze ji podepise zanedbatelnej pocet lidi.
Mimochodem, kanystr na sajde, pokud ma motorka bily papiry, nebo v zelenejch neni na fotce, tam nema co delat uz ted. Nehomologovanej doplnek, pojistovna by si na tom v pripade nehody smlsla.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
stepky
Příspěvky: 135
Registrován: 02 srp 2011, 04:28

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od stepky »

Ahoj,

lafety byli už dříve brány jako bezpečnostní materiál, na tom není nic nového, v lednu 2013 jsem to řešil na PČR (viz. můj příspěvek z 18. ledna 2013).

Pěkný článke je zde http://www.oldcarrangers.cz/.

Stepky
http://stepky.rajce.idnes.cz/dnepr
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od bobanbob »

Doufám že to neplatí pro stroje na veteránskejch?
mám je ted rozjednaný jen dám chlapoj fotky přihlášku a 3000.Kč a veteránský mě doveze domů.
rozhodně mám v plánu fotit stroj v plné polní včetně kulometu.
doufám že kvůly tomu nebudou nějaké oplejtačky:
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od hipik634-750 »

no prave ze to vypada, ze se to zatim tyka i veteranskejch ...
-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
kunak
Příspěvky: 32
Registrován: 22 dub 2013, 11:08

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od kunak »

nazdar ve spolek, není v tom zákoně náhodou uvedeno, že se jedná a vojenská vozidla? já mam v dokladech motocykl s postranním vozíkem, nikoliv vojenské vozidlo.
Včera jsem měl kolečko telefonátů po min. vnitra i obrany ohledně tohohle zákona.
A podotýkám NIKDO mi nedokázal říct kam spadá moje Mka.
Mám normální značky ne veterány a držák na lafetu DP(kus trubky v sajdě), moto bylo kdysi v majetku vojenské správy.
Odpověď min. vnitra - krajské ředitelství PČR: pokud chcete mít jistotu, napište si žádost, vyfoťte a doneste na krajské ředitelství PČR, my to pošleme na min. obrany kde se na to podívá soudní znalec a řekne jestli tak či tak.
Odpověď min. obrany: zákon vznikl na popud min. vnitra tudíž spadá pod ně, my to neřešíme, budeme řešit pouze pokud budeme dotázáni min. vnitra.
NIKDO nic neví, ani ti co ten zákon vytvořili k nasranosti nás všech co dělají válkařinu a mají vozidla k ukázkám, reegmentu nebo jen tak pro sebe, zkratka mají úchylku na zelenou barvu svého vozidla a chtějí ho mít tak jak sloužilo v armádě a ne vočesaný a tupý a řekněme si to na rovinu vykastrovaný.
Dostávají peníze z našich dani, tak at se k tomu postaví čelem někdo kdo má hlavu na správném miste a ne u pr......
Takže je potřeba prudit a prudit :-)
Na min. obrany jsem se dostal na jednoho chlapika, ktery se mi snazil opravdu pomoct, za to mu VELKE diky(mysleno opravdu uprimne), bohuzel ani on neuspel.
no to je asi vse a zase jsem se nas..... :-)
preji pěkný víkend a hodně smradu ze spalenyho benzinu za masinou :-)
Kuňák
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Takže jak ke mně chodí informace o boji se systémem, tak to vypadá, že vznikne nové sdružení na hájení práv těch, co nakládají s bezpečnostním materiálem se snahou o novou novelu. Byť ten zákon je zprasek, tak se jím musíme řídit. Toto nové sdružení bude úzce spolupracovat se sdružením na hájení práv majitelů střelných zbraní LEX, který má za sebou už dlouholetou činnost a zásluhy na znění zbrojního zákona, takový jaký je. To, že vůbec můžete nakoupit zavařeného Děktarjeva na občanku a dát si ho na sajdu je i jejich zásluha. Pokud vám není jedno, jak se nás politici snaží držet u huby a stále víc znepříjemňovat život, apeloval bych na vás, abyste rozšířili řady členů LEX. Možná si myslíte, že zbraň nemáte, tak se vás to netýká, ale LEX hájí i další práva občanů (na obranu atd.). Vedení Lexu potřebuje co nejširší členskou základnu, momentálně je nás cca 300 tis. Členství obnáší roční poplatek 300,-Kč, což si myslím za těch 8 litrů benzínu stojí.

Více zde:

http://www.gunlex.cz/
Don't give in without the fight!
kunak
Příspěvky: 32
Registrován: 22 dub 2013, 11:08

Re: Zbraně a vojenské doplňky na ruských strojích

Nový příspěvek od kunak »

přesně jak říká Honza, také jsem členem Lexu.
A čím nás bude víc tím líp, aspoň si konečně šašci uvědomí, že nejsme telata.
Odpovědět