Barva

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
MousemanCZ
Příspěvky: 1
Registrován: 05 dub 2019, 07:49

Barva

Nový příspěvek od MousemanCZ »

Dravím,
chtěl bych se zeptat jaké barevné kombinace se dělali na MT-10.
Potřebuji to vědět kvůli veteránským papírům.
Děkuji za info.
jericho-3

Re: Barva

Nový příspěvek od jericho-3 »

Zdravím, chtěl bych se připojit , zda někdo neví, jaký druh barvy používali sověti na M 72 v poválečných dobách, předpokládám že syntetiku . Akrylát nechci ani vidět , budu stříkat právě syntetikou, a tak mne to zajímá..díky
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva

Nový příspěvek od bobanbob »

jericho-3

Re: Barva

Nový příspěvek od jericho-3 »

Ano, díky ale to jsou novodobé barvy , šlo mi o složení těch původních..Ale už to realizuji, takže je to o.k.
Uživatelský avatar
arno77
Příspěvky: 453
Registrován: 01 kvě 2011, 20:27
Bydliště: Opavsko

Re: Barva

Nový příspěvek od arno77 »

jericho-3 » Ahoj, píše tam, že složení odpovídá původním barvám. Ale kdo ví.
Ještě dotaz. Nekoupil si náhodou teď na Aukru prsa na motor BMW?
M-72
Uživatelský avatar
bmw730
Příspěvky: 108
Registrován: 16 pro 2011, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva

Nový příspěvek od bmw730 »

jericho-3 píše:Ano, díky ale to jsou novodobé barvy , šlo mi o složení těch původních..Ale už to realizuji, takže je to o.k.
Je možné se podělit o podrobnosti? Taky to u M72 řeším..
M-72 r.52 side - černá
M-72 r.52 side - modrá s SPZ
M-72M r.56 side -písková
M-72M r.56 solo - černá civil
https://boxermoto.webnode.cz/
servis Jawa-ČZ
jericho-3

Re: Barva

Nový příspěvek od jericho-3 »

Šlo mi o to, že jsem nechtěl akrylát a to proto, že je křehký a na motorku se nehodí, utáhneš šroubek a kus barvy ti odpadne. Polemizoval jsem s lakýrníky, pátral jak jen bylo možné,proč např. barva Wehrmachu je nezničitelná, barvožer se jí ani nedotkne, a i při pískování má velkou odolnost.Vykopaná součástka má často ještě původní barvu. A sověti taky mají barvu držák, když je to origo.Slyšel jsem různé názory, pohledy - a nakonec mě bylo řečeno, že tehdy používali barvy, které měly všechny škodlivé komponenty, např. že ještě měly komponenty jedovaté -olovo apod. a proto ten synták tak drží..Tomu, že už tehdy používali práškovou metodu nanášení, jsem moc nevěřil..Takže moto solo jsem stříkl černou lesklou a pro M 72 mám připravenou matovku , obě syntetiku. Bohužel dlouho to schne.Nechci lesklou jako koule, chci aby zašla a když budu chtít, tak ji vyleštím...Barva je od firmy camuflage, jak tady avizoval kolega přede mnou..Akrylát na moto mám už asi 15 let a už prostě ne, ta barva je tak na dívání a ne do boje... :)
Jirka-hk
Příspěvky: 171
Registrován: 07 bře 2011, 10:17
Bydliště: Hradec Králové

Re: Barva

Nový příspěvek od Jirka-hk »

... loni jsem lakoval M72- válečnou, barvou od auradesign a dělalo se s tím dobře. Pěkně kryje,drží, akorát odstín, ruská nejsvětlejší zelená nebyla dost světlá, takže jsem jí podle vzorků dožlutil... jako základ ale používám dvousložkovou epoxydovou základovku. Drží podstatně líp než syntetika. Schnutí uretanizované syntetiky při stříkání s vhodným ředidlem je v pohodě- zaschlý je to za chvilku a vytvrdnutí do druhýho dne. Zologickou při stříkání venku jsem měl stejnou jako když dělám s akrylátem...
..šrámy se dobře opravují- zatírají štětečkem...
DNĚPR 11-1974, DNĚPR19-1993,3ks M72-????, a spousta dalších samohybných vejhyklů
jericho-3

Re: Barva

Nový příspěvek od jericho-3 »

Já měl ředidlo 6005 a schne to déle, druhý den to je živé..Tak prostě počkám, ale na rychlé skládání to není..
Uživatelský avatar
arno77
Příspěvky: 453
Registrován: 01 kvě 2011, 20:27
Bydliště: Opavsko

Re: Barva

Nový příspěvek od arno77 »

já také měl barvu od stejného dodavatele a použil ředidlo S 6005 jak udává výrobce a vůbec se barvě nechtělo schnout! :(
M-72
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva

Nový příspěvek od fapeko »

S touto barvou stříkám skoro pořád a schne v celku dobře. Dám první vrstvu , počkám až začne matovatět a potom na to druhou vrstvu. Za cca 4 hodky je odolná vůči prachu a za 24 hod. je už odolná na omak. Takto to nechám schnout cca 2-3 dny a potom skládám. Barva dozrává tzn. že první den ma určitý odstín a za týden zase jiný . Pozor před lakováním je třeba ji vždy pořádně rozmichat od spodu kde se usazuje matovadlo.
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
jericho-3

Re: Barva

Nový příspěvek od jericho-3 »

Mě mrzí, že jsem nepoužil matovku , leskne se to jako koule, což mě štve.Naštěstí synťák časem zmatovatí , když se nebude leštit. Kdysi jsem měl obdobu , matná barva byla dobře rozmýchána, ale leskla se, byl to akrylát .., ale život jej naučil stejně jako případné opravy sprayem a dostal správnou patinu.. ;)
Odpovědět