Černá kronika:Smrt v sedle

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Černá kronika:Smrt v sedle

Nový příspěvek od Jarda »

http://tn.nova.cz/zpravy/doprava/smrt-m ... -dite.html
Tak tohle sem dávám nerad,nehod motorkářů je spousta,ale já jsem si myslel,že se nás,sajdkáristů,tohle netýká,opak je pravdou.I my si musíme uvědomit,jak jsme strašně zranitelní a nehráněni žádnou deformační zonou a to,že naše stroje nedosahují žádné závratné rychlosti,neznamená,že se nemůže nic stát,celkem dobře chápu,jak se tahle nehoda stala,pokud by vjel v té samé rychlosti do druhé zatáčky,pravděpodobně by to skončilo v horším případě vylámanými dráty v kole.... :cry: :| :cry:
Dneprstein
Příspěvky: 612
Registrován: 21 led 2011, 12:28

Re: Černá kronika:Smrt v sedle

Nový příspěvek od Dneprstein »

Safra... :(
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Černá kronika:Smrt v sedle

Nový příspěvek od veverka »

Právě že v sajdě jsme ohroženější než kde jinde... Auto má deformační zóny, na solo motorce se dá hodně krizovek zachránit, ale když se někam valí sajda, moc s tím už dělat nejde. A nejde jen o chybu sajdkáristy, ale zejména o blbost ostatních účastníků provozu. Je to smutný, ale je to věc, kterou musíme vzít na vědomí.
Kamaráda po mnoha a mnoha kilometrech na sajdě sejmul jinej motorkář. Borec s měsíc starým řidičákem, na Hornetu, se nevešel na silnici, kam by se s přehledem vešla snad ještě jedna sajda a trefil přímo kamaráda - jawka rozebraná na součástky, kamarád šrouby v noze a spolujezdkyně v sajdě potlučeniny a otřes mozku. S tou sajdou neměl kam uhnout, už tak jel kolem sajdy v příkopě a nestačilo to.
белка
"hydroveverka"
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: Černá kronika:Smrt v sedle

Nový příspěvek od Jarda »

tady v tomto případě bohužel byl na vině nejspíš sajdkárista,myslím v té reportáži,nebo někde v diskuzi,už nevím,někdo říkal,že nikomu není znám důvod,proč řidič sajdkáry vyjel do proti směru,když jel v koloně motorek a ty jely vpravo,jenže pokud si někdo všiml vzadu stojících motorek,tak to byly sola a s těmi se ta zatáčka dala klopit a vybrat,takže pokud jim se sajdou chtěl stíhat,lehce ho to vyneslo,když jsem se učil s Dněprem /neříkám,že s tím umím/,tak se mi stejná situace stala,ale na louce nebo vlastně na takové cestě-silnici připomínající jen tvarem,zkoušel jsem,jak rychle se dá projet pravá zatáčka a přesně takhle mě to vyneslo...
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá kronika:Smrt v sedle

Nový příspěvek od bobanbob »

njn to je pech ..

ke konci videa je vidět na cestě čára .. ten típek jel ve smiku a pak se mu to heftlo , a šup do protisměru .
at je mu země lehká ..
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Černá kronika:Smrt v sedle

Nový příspěvek od veverka »

Jardo, ono jet v koloně solo motorek se sajdou je taky hodně zrádný, zvlášť když ještě jako řidič strídáš solo/side... Sama sem si to nedávno vyzkoušela, jedeš, koukáš na motorku před sebou, v zatáčce motorka naklopí a autopilot zahájí stejnej manévr jako na solu - na side to znamená pangejt nebo protisměr, podle toho ve který zatáčce se to stane.. To je taky jedna z věcí, na kterou je potřeba dávat bacha.
белка
"hydroveverka"
Dneprstein
Příspěvky: 612
Registrován: 21 led 2011, 12:28

Re: Černá kronika:Smrt v sedle

Nový příspěvek od Dneprstein »

Navíc se sajdou se v pravý zatáčce prakticky nedá přibrzdit, aniž by se to nenarovnalo a nezačlo tě to vynášet ven. Ona ta sajda začne motorku předbíhat a je vymalováno. A pokud to víc zlomíš, tak se to postaví na dvě (to v lepšim případě) a je vymalováno jakbysmet...
hombre33
Příspěvky: 9
Registrován: 02 čer 2011, 22:04

Re: Černá kronika:Smrt v sedle

Nový příspěvek od hombre33 »

jo jo, bych moh vyprávět! v 80ti sem trefil sloup veřejnýho osvětlení presně mezi motorku a sajdu, byla to 350tka s velorexem, ale k použití z toho zbylo asi jen zadní kolo a kolo ze sajdy. ani nevim jak sem se z toho dostal, měl sem "jen zlomený prsty na pravej noze a naraženou prdel" byla to moje chyba, jak jinak... ale na sajdu sem nezanevřel, je to něco extra...i když sem od tý doby žádnou neměl...
Odpovědět