Zdravím všechny a prosím o pomoc

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
crosar1
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2016, 22:48
Bydliště: Nová Paka ,Štikov 25
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od crosar1 »

P6260520.JPG
Zdravímm všechny ,jsem tu novej a hledám někoho kdo mě poradí co jsem si to koupil :?: .
Udál jsem si radost a pořídil jsem si dněpra(snad), ale štítek to nemá a jediný o něm vím že to je 750ccm,6v a nemá to náhon na sajdu .Ani nevím jestli to má zpátečk ,protože je zatím nepojzdnej. Chtěl bych provést renovaci ale nevím ani co je to za typ :( .
Tak bych chtěl poprosit Vás profící prosííííím.
Přílohy
P6260521.JPG
P6260522.JPG
P6260523.JPG
P6260524.JPG
P6260525.JPG
Boldrik-1945
Příspěvky: 122
Registrován: 06 črc 2015, 12:02
Bydliště: Kardašova Řečice

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Boldrik-1945 »

Čau draku,vypadá to na K 750,převodovka bez zpátečky,a ta zadní kyvka se mě zdá nějaká čudná na 4té fotce je nějaká navařovaná.Jo a bez kardanu a diferáku ti to fakt nepojede :lol: .Na koupě dílů doporučuju fapeka.
Yamaha virago xv 750
Čz 175-standart 25B r.v.1938
K-750 r.v.1960
crosar1
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2016, 22:48
Bydliště: Nová Paka ,Štikov 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od crosar1 »

Dík moc kardan a diferák mám . Nevíš ještě prosím tě co to muže být za rok +-?
Boldrik-1945
Příspěvky: 122
Registrován: 06 črc 2015, 12:02
Bydliště: Kardašova Řečice

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Boldrik-1945 »

u rusáků nikdy nevíš,archiv neexistuje,ale převodovka je myslím z emky a rok asi tak 1958-62
Yamaha virago xv 750
Čz 175-standart 25B r.v.1938
K-750 r.v.1960
crosar1
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2016, 22:48
Bydliště: Nová Paka ,Štikov 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od crosar1 »

díkas boldrik jsi zlatej člověk upřímnej
crosar1
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2016, 22:48
Bydliště: Nová Paka ,Štikov 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od crosar1 »

Chtěl bych renovaci ale mooc se mě líbí vojenská verze ! Myslíte že by to šlo? Nebo jinak jak bych tam dostal zpátečku_?
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od fapeko »

Nevím proč se ptáš když je tady skoro vše už napsáno stačí jen číst a číst
http://uralforum.cz/viewtopic.php?f=8&t ... t=kardanka
http://uralforum.cz/viewtopic.php?f=4&t ... A1m#p15703
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
venca43
Příspěvky: 25
Registrován: 14 říj 2011, 20:34
Bydliště: plzeň-sever

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od venca43 »

Protože vo tom ví úplný nic ,že jo. A pár témat ,kde se znalý trumfujou co tam patří víc a co míň je někomu co ten motocykl vidí poprví u sebe před barákem podle mě úplně na nic. Někdo si na foru stěžoval jak je mrtvý ,myslím,že odpovědi typu pročti si forum a neotravuj to tu moc neoživý.
Ural Ranger 2019
Uživatelský avatar
Benďa
Příspěvky: 144
Registrován: 18 bře 2012, 08:11

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Benďa »

Zato s milionem duplicitních témat fórum brutálně ožije ;-) Osobně si myslím (a u mě to tak proběhlo) že by si naopak každý zájemce o koupi těchhle strojů měl nejdřív celé fórum pořádně pročíst aby věděl do čeho jde ;-) Koupit něco a pak se tady ptát co to vlastně mám mi přijde postavené na hlavu. A když už nic jiného tak jsou tu stokrát omílané stránky Kolyaska.pl kde je i pro totálního laika přehledné seřazení jednotlivých typů ;-)
M72 1952
K-750 1959
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od fapeko »

Chlapi ,snad vidíte že Michal je velmi benevolentní a můžeme si tady psát co chceme ,ale v rámci zachování nějaké posloupnosti témat a duplicity by jsme měli sami dodržovat nějaké pravidla a to se týče hlavně nováčků.Jsou tady věčně omílané témata jako :jaký olej,co je to za typ,kde seženu tohle , kardanka ,atd. a pokud se daný člověk vyjádři už jednou k otázce ve vlákně a za týden založí jiný uživatel to samé vlákno se stejnou otázku ,tak osobně ja za sebe nebudu znova odpovídat co už je před pár dny odpovězeno.No a potom následně vzniká na foru totální chaos v duplicitních tématech.
Ano chápu každý jednou začinál ,ale pokud si jdu něco kupovat ,tak si prvně o tom něco nastuduji abych byl v obraze a nenaletěl nějakému podvodníkovi co chce za šrotovní káčko 40 litru.
Kdybych pořád tyhle motorky neopravoval a neměl odezvu od kluku co měli velké oči při koupi a koupili předražený šrot tak tohle tady nepíši.Potom ti kluci jsou neštastní ,že ty opravy stojí tolik peněz a jak jsem psal výše prvně studovat a potom kupovat
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
crosar1
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2016, 22:48
Bydliště: Nová Paka ,Štikov 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od crosar1 »

venca43 píše:Protože vo tom ví úplný nic ,že jo. A pár témat ,kde se znalý trumfujou co tam patří víc a co míň je někomu co ten motocykl vidí poprví u sebe před barákem podle mě úplně na nic. Někdo si na foru stěžoval jak je mrtvý ,myslím,že odpovědi typu pročti si forum a neotravuj to tu moc neoživý.




Dík moc za snahu ale asi budu muset číst a číst a hledat a učit se být samostatný'!
pettter
Příspěvky: 19
Registrován: 18 zář 2015, 21:25
Bydliště: Martin

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od pettter »

Fapeko má pravdu v tom, že "borci" čo vedia a nie je ich veľa, sú unavení odpoveďami ktoré už toľko krát písali na stále rovnaké otázky. Borci sú už frustrovaný a nervózny (bo neni čas) a dopytujúci nováčikovia pociťujú prítomnosť arogancie voči nim ...

Možno by nebolo od veci, že by to niekto z borcov čo vedia spísal manuál pre kúpu motocykla Ural/Dnepr. Nemyslím že jeden borec napíše všetko. Stačil by článok od jedného znalého borca na tému napr.: "prevodovky", s pár obrázkami a vysvetlením čo je to za prevodovka z akej doby a kde by sa to malo, či nemalo nachádzať...
Druhý znalý borec by dal tému motory, tretí oleje a palivo, ďalší rámy, sajtky, svetlá...
Bol by to skrátka súbor článkov do ktorých by nik nemohol zasahovať, len autor. Mohli by tam byť odvolávky typu: "doporučujem olej M6AD, ale Jouza_7 s Mišom_divným doporučujú olej M8AD" a podobne ...
Tie články by mohli byť hneď v úvodnej stránke fóra, alebo v sekcii pre nováčikov.

Chápem aj nechuť znalých čosi také napísať, lebo sa namiesto pochvaly za snahu a chuť pomôcť na ich hlavy zosypú komentáre neskutočne hlbokých myšlienok a anylýz... skrátka idiotov, čo si leštia egá. Žiaľ aj oni sú súčasťou demokracie...
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Michal »

Pravidla fóra, které každý při registraci odsouhlasil, říkají:
Jediným pravidlem je slušnost a vstřícnost. Nebuďte hrubí ani na ty méně bystré, co se ptají hloupě, nebo na něco, co zde bylo již 50x zodpovězeno. Obsah fóra nebude až na extrémní případy cenzurován. ...

Provozovatel je natolik časově zaneprázdněn, že zanedbává údržbu fóra i svých motorek a nemá ani čas vytknout Fapekovi zbytečně arogantní tón u něj tak častý. :-)

Že je zde tolik takovýchto dotazů, je tím, že si tolik lidí koupí stroj o němž nic neví, protože se jim prostě líbí. A také protože většina prodávaných strojů jsou bastlíky dotažené polskými překupníky, které původní majitelé složili z čehokoliv co se jim líbilo, nebo prostě jen zrovna bylo po ruce.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
pettter
Příspěvky: 19
Registrován: 18 zář 2015, 21:25
Bydliště: Martin

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od pettter »

Michal píše:... protože většina prodávaných strojů jsou bastlíky dotažené polskými překupníky...
No tak tým poliakom nakop riť tým, že napíšeš doporučenia pre kupujúcich o tom na čo si majú dať pozor...
A nemusí to byť kompletná príručka. Skús časť v ktorej si doma. Ak si doma v blatníkoch, napíš o blatníkoch. Ak si doma v kombinácii motor/prevodovka/motocykel napíš o tom... Neosieraj admina, či iných prispievateľov.
Iný napíše ďalší diel a postupne tu vznikne niečo také ako "http://wildsovietboxer.lh.pl/index_pliki/Page337.htm", či "http://www.kolyaska.pl". Vzájomným osieraním si z tohoto fóra urobíme klub idiotov a nie milovníkov týchto motoriek.

Synergia je oveľa väčším prínosom pre všetky zúčastnené strany na probléme ako antagonismus...
crosar1
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2016, 22:48
Bydliště: Nová Paka ,Štikov 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od crosar1 »

Michal píše:Pravidla fóra, které každý při registraci odsouhlasil, říkají:
Jediným pravidlem je slušnost a vstřícnost. Nebuďte hrubí ani na ty méně bystré, co se ptají hloupě, nebo na něco, co zde bylo již 50x zodpovězeno. Obsah fóra nebude až na extrémní případy cenzurován. ...

Provozovatel je natolik časově zaneprázdněn, že zanedbává údržbu fóra i svých motorek a nemá ani čas vytknout Fapekovi zbytečně arogantní tón u něj tak častý. :-)

Že je zde tolik takovýchto dotazů, je tím, že si tolik lidí koupí stroj o němž nic neví, protože se jim prostě líbí. A také protože většina prodávaných strojů jsou bastlíky dotažené polskými překupníky, které původní majitelé složili z čehokoliv co se jim líbilo, nebo prostě jen zrovna bylo po ruce.
Omlouvám se pokorně panu fapekovi ! Je skvělej!
Odpovědět