Zdravím všechny a prosím o pomoc

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
Uživatelský avatar
Parek
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2014, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Parek »

Já nevim, já jsem vždycky fóra bral jako skupinku nadšenců, která ráda poradí. pokud se nechceš vyjadřovat tak se nevyjadřuj pokud ano, ano. Chápu že spoustu lidí duplicita štve, na druhou stranu to oživuje fórum. Vždycky jsem to bral prostě jako skupinku nadšenců dělající to samé. nechápu tyto zbytečné výlevy
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od bobanbob »

nadšenci tady jsou všichni :D
jinak by to se starejma dněprama a uralama ani nešlo . třeba já si přeju vrátit se aspon jednou domu z vyjíždky s čistejma rukama :D ne že by to bylo tak hrozný v mém případě to jsou drobnosti související z doladováním po renovaci :D
jednou tu někdo napsal že to chce velkou garáž soustruh a frézu.
garáž mám soustruh jsem konečně koupil před tejdnem už mi chybý jen ta fréza :D
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od serpico-3 »

Parek, musíš být trpělivý, to víš jsi v Česku, tam je komunikace složitá, samé ego, musíš opatrně aby jsi se někoho nedotkl, nedejbože neurazil. Opatrně našlapuj, zjisti si, kdo je tady ten nejchytřejší, kdo udává ton a kdo má smysl pro humor. A na toho nasměruj své otázky, ale moc se nerozpovídej, nebo se někteří nafouknou, že jim bereš nit. No a pak to půjde, musí si zvyknout, že jsou i jíní, kteří ty motorky mají taky rádi..Mnoho štěstí.. ;)
Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 104
Registrován: 07 zář 2011, 18:53
Bydliště: Poříčí nad Sázavou

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od petr »

Jestli Ti mohu poradit, přijeď na některý sraz a sám uvidíš a setkáš se se skvělými lidmi a lecos se od nich zajímavého dozvíš a získáš odpovědi na otázky. Když budeš mít čas a chuť můžeš dorazit klidně autem např. NA SETKÁNÍ NA HOMOLCE v termínu : 5-7.8.2016 nebo do Litoměřic :-)
Fort
Příspěvky: 168
Registrován: 31 led 2014, 22:23
Bydliště: Písek

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Fort »

Přesně tak, na srazu se setkáš s lidmi, kteří jezdí - tzn. jezdí jim to. To je velký rozdíl od borců za klávesnicema.
A to jsme pořád relativně šikovní Češi. Kdybys četl německá fóra, tak to si představ třeba průnik množiny Jedličkova ústavu s Bohnicema a parlamentem. Zkrátka, přijeď se podívat.
Jura_eMka
Příspěvky: 39
Registrován: 27 kvě 2011, 21:46
Bydliště: u Hradce Králové

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Jura_eMka »

for crossar1 + all
já eMku pořizoval, protože se mě prostě líbila a řadu informací získával až když už byla doma, v ruských strojích se zorientovával postupně dnes mě věci které jsem v začátcích zjiš´toval připadají jasné. Souhlas též s Bobanbobem - dovybavení dílny - soustruh už taky mám. U Jaw a Číz to bylo jiné, díly se sehnaly, vyměnily, zde se musí vyrábět, improvizovat. Crossar1 klidně se ozvi pokud bys měl dotaz jsem cca 15 km od tebe.
eMka - čekal jsem na ni 17 let... no a je doma bratříček spodový K 750 i vrchový Ural se k nám nastěhoval, i IŽ už tady taky bydlí.....
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Jarda »

Pokud jde o to nářadí,nemyslím si,že je soustruh nutnost,je to drahá sranda-nebo se pletu?Schválně by mě zajímalo,kolik kvalitní soustruh pro drobné domácí použití stojí.Je tu spousta odborníků,kteří ti ten díl za úplatu vyrobí,navíc vědí jak na to,kde vzít jaký materiál atd.Podle mě je důležité umět ten díl namontovat tam,kde je ho třeba,řekl bych,že i ze sovětského stroje se dá udělat pojízdná motorka,která ti nakonec přinese víc zážitků dobrých než špatných.
Uživatelský avatar
bobanbob
Příspěvky: 251
Registrován: 28 led 2011, 23:09
Bydliště: Okres Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od bobanbob »

že je potřeba soustruh byla nadsázka .
ale já měl štětí tak jsem koupil za 5000.kč ve vedlejší vesnici na doma celkem solidní KART EMU 200.
na to moje dloubání v zimě stačí
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Davy »

Jarda píše:Schválně by mě zajímalo,kolik kvalitní soustruh pro drobné domácí použití stojí.
Já mam momentálně Kameníčka a dostal jsem ho za odvoz. Na věci typu přetočení bubnu, stočení paken, různý podložky, distanční vložky atp. bohatě stačí. Na drobnosti Promu 400, ta mě stála 20 000,-, byla eště v záruce.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od hipik634-750 »

no pokud mas soustruh nekde u znamyho souseda, tak ho doma nepotrebujes :) ale spousta ruznych prilozek a trubicek se flexou fakt blbe upravuje ...
-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Zdravím všechny a prosím o pomoc

Nový příspěvek od Michal »

Soustruh, nebo alespoň přístup k němu, potřebuješ i pro "moderní" Ural 750, pokud chceš napravit drobné konstrukční nedostatky, které ti kazí radost.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Odpovědět