Chromy-jaké díly

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
Jenda
Příspěvky: 67
Registrován: 15 črc 2015, 21:03

Chromy-jaké díly

Nový příspěvek od Jenda »

Mám dotaz na zkušené, jaké díly byly na sovětských motocyklech chromované? Myslím Tím civilní stroje? Řeším teď svoji renovaci MT-9.. tam byly chromované? řídítka, držáky páček, ovládání předstihu, osy kol, přední spodní trubky teleskopů, víčka kol, držák dynama a výfuky?
Uživatelský avatar
Lucasbiker
Příspěvky: 20
Registrován: 14 zář 2013, 21:31
Bydliště: Říčany (Středočeský kraj)

Re: Chromy-jaké díly

Nový příspěvek od Lucasbiker »

U mého Káčka to bylo tak jak píšeš, kromě víček kol(zinek) a držáků dynama(také zinek). Ovládání předstihu jsem řešil zrovna včera a došel jsem k názoru, že ten přepínač byl celý pouze leštěný, vypadá to pak jako chrom. Držáky řidítek jsem měl také v chromu.
K-750 (1969) Советский мотоцикл с коляской назван Коля
Jenda
Příspěvky: 67
Registrován: 15 črc 2015, 21:03

Re: Chromy-jaké díly

Nový příspěvek od Jenda »

Co se týká sdružené páčky (předstih,klakson,světla tlum-dál) na mé Mt-9 byla stoprocentně chromovaná. Viz foto. Je to místo pod přepínačem světel, kde se chrom zachoval.Obrázek
Uživatelský avatar
Lucasbiker
Příspěvky: 20
Registrován: 14 zář 2013, 21:31
Bydliště: Říčany (Středočeský kraj)

Re: Chromy-jaké díly

Nový příspěvek od Lucasbiker »

To jsem si původně také myslel, jenže chrom by se loupal, kdežto tady pouze místy oxiduje podkladová vrstva pod dříve leštěným povrchem. Uvidíš sám, je to slitina, která se dá velmi snadno vyleštit do zrcadlového lesku-výsledek je jako chrom. Podle mě je skutečně chromovaná jen páčka přepínaní světel (jelikož je plechová), spodní krycí plíšek s rokem výroby a horní šroub, který drží páčku.
K-750 (1969) Советский мотоцикл с коляской назван Коля
Uživatelský avatar
Lucasbiker
Příspěvky: 20
Registrován: 14 zář 2013, 21:31
Bydliště: Říčany (Středočeský kraj)

Re: Chromy-jaké díly

Nový příspěvek od Lucasbiker »

Dnes jsem se na ten přepínač ptal zdejšího machra přes sovětské stroje a údajně byl skutečně z výroby pochromovaný, ale bez jakéhokoli podkladu(měď, nikl) a proto to časem takhle "opadalo". Takže se omlouvám za mystifikaci.
K-750 (1969) Советский мотоцикл с коляской назван Коля
Jenda
Příspěvky: 67
Registrován: 15 črc 2015, 21:03

Re: Chromy-jaké díly

Nový příspěvek od Jenda »

Jsem zvědavý kde tuhle slitinu pochromují, zetal (slitina ze které je to vyrobené) se v některých typech lázní může rozpustit :shock:
Uživatelský avatar
Lucasbiker
Příspěvky: 20
Registrován: 14 zář 2013, 21:31
Bydliště: Říčany (Středočeský kraj)

Re: Chromy-jaké díly

Nový příspěvek od Lucasbiker »

Zetal a i jiné materiály určitě chromují ve firmě Galvenn v Hor. Počernicích, budu tam dávat svoje dva přepínače a nějaké drobnosti, kdybys potřeboval, můžu ti to tam vzít taky.
K-750 (1969) Советский мотоцикл с коляской назван Коля
Odpovědět