Čo Vy na túto M-72N(H)?

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
pettter
Příspěvky: 19
Registrován: 18 zář 2015, 21:25
Bydliště: Martin

Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od pettter »

Zdravím...

Na staré kolená (54) mám (ja somár) úžasný nápad! Kúpiť si túto starenku a trošku ju reperovaním potešiť, žeby pookriala a zase ako mladica mi len dobre robila, a tiež opäť niečo veľké a horúce medzi nohami pocítiť! Ba aj medzi Vás chlapákov sa dostať a od živnostenských chujovín sa čo by len na chvíľu oprostiť!!!
(toľko kultúrna vložka :-))

A tak som sa aj vďaka tomuto fóru som sa doklikal k jednému poliakovi s touto emkou. Vás chcem poprosiť aby ste omrkli čo vidno a dali mi vedieť čo sa Vám vidí (páči, ľúbi), či nevidív (nepáči, nevidí).

Mňa zaujala tým, že je to M-72N (H). Čiže medzikus medzi M-72 a K-750.
Zaujímavé zavesenie predného kolesa
Klasický trojuholníkový rám
Klasické zavesenie zadného kolesa
A samozrejme SV motor, unikát na cestách...

Ďakujem za všetky Vaše názory!

Tu sú forky:
http://www.rajce.net/a12135708
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od fapeko »

Ahoj,vypadá to na typ M 72 N1 ,který jsem před rokem renovoval však koukni zde http://fapeko.rajce.idnes.cz/M-72_N1_1958_by_Picaso
Vypadá že tam je vše jak má být krom dobastleného předního brzdového štítu.Převodovka co tam máš ty by tam neměla být.Na horní uchycení motoru nejde vidět jestli to je ve víku nebo v bloku a podle toho poznaš jestli to je motor z káčka nebo emky.Na válce taky nejde vidět co to je .Zadní soukolí taky nejde vidět.Zadni světlo tam má být takové jak máš na sajdě.
No vypadá ,že ta renovace ti zabere hodně nervu,času a peněz ,tak se na to připrav.Info čerpej na ruských forech tady nebo u poláků nic pořádného není.Jo a ty bubny co tam máš jsou atyp a draty do kol taky .Dost náročná je taky renovace te přední vidle.
Pokud budeš potřebovat nějakou literaturu,radu atd. tak mi napiš
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
pettter
Příspěvky: 19
Registrován: 18 zář 2015, 21:25
Bydliště: Martin

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od pettter »

fapeko píše:...Pokud budeš potřebovat nějakou literaturu,radu atd. tak mi napiš...
No keď inak nedáš... ;-)

Díky Fapeko!
Tá Tvoja začínala pekným "hnojom". Ale ten koniec stojí za to!!! Nádherná robota! Už ju mám na pozadí plochy ako motiváciu. Ako dlho si sa s tým bavil?
Blahoželám.

Mám pár doplňujúcich:
fapeko píše:...je vše jak má být krom dobastleného předního brzdového štítu...
Aha, to je fakt, lanko tam ide zhora a podľa toho čo som videl, by malo ísť zdola... Nie je tam len prehodená páčka? http://www.rajce.net/f988742594
fapeko píše:...Převodovka co tam máš ty by tam neměla být...
Podľa čoho si to poznal, preklikal som pol dňa, 100ky obr. Riť ma bolí ešte dnes, ešte že pršalo. Ale nevšimol som si rozdiel.
fapeko píše:...Na horní uchycení motoru nejde vidět jestli to je ve víku nebo v bloku a podle toho poznaš jestli to je motor z káčka nebo emky...
To myslíš asi toto,však? http://www.rajce.net/a12139763
fapeko píše:...Na válce taky nejde vidět co to je ...
Jasné, valce sú demontovateľné a teda zameniteľné. Je poznať rozdiel? Ak áno, aký je rozdiel vo valcoch?
fapeko píše:...Zadní soukolí taky nejde vidět...
Čo myslíš zadným súkolím? Asi kardanový prevod na zadné koleso? Podľa zavesenia to musí byť M kové. Je medzi tým prevodom do M-72 a M-72N rozdiel? Ak áno aký?
fapeko píše:...Zadni světlo tam má být takové jak máš na sajdě...
Aj mne to udrelo do očí, len som myslel, že je hore nohami...

Poliak mi píše, že "silnika nie uruchamialem" (motor nenaštartuje), tak začínam tušiť problém. Len neviem, či je mechanicky, či elektricky kaput...

Každopádne Ti ďakujem a ospravedlňujem sa za to, že budem nejakú dobu tak trochu otravný...
Vici
Příspěvky: 264
Registrován: 25 úno 2011, 00:16

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od Vici »

Neboj, od poláka bude kaput kompletně :lol: Ale stejně by jsi ho celý dělal, tak bych si s tím hlavu nelámal.
Základ je podle mě pokud možno maximální kompletnost motorky a dobrá cena. Na víc bych nekoukal.
M-72, 1952
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od fapeko »

Jsi dobře nakopnutý na ty polské stránky http://wildsovietboxer.lh.pl/ ale není tam všechno o M 72N je to spíše jen takový základ ,tak si to pořádně přečti píše tam aji o těch válcích.Znovu upozornuji že M 72N je úplný atyp a jsou tam jiné bubny,draty do kol,obložení,zadní převod ,přední blatnik atd.jediné co tam zustava z emky je motor,převodovka a další blbosti.Jo a připrav si mnoho,mnoho peněz na renovaci ,protože vše co vezmeš do ruky bude šrot a v lepším připadě ti zůstane jen holý blok,obal převodovky a zadní převod .
Když klukum dělám GO motoru ,tak u mne nechávají od 12000 kč do 25000kč ,za *diferenciál* cca 2500kč a převodovky od 1000kč do 3000kč vše záleží v jakém je to stavu,ale dovozy z ukrajiny jsou většinou šroty
Obrázek
Převodovka M 72 musí tam být to víčko na řazení ,ale i tady byli 3 typy převodovek
Obrázek
Naposledy upravil(a) fapeko dne 19 lis 2015, 20:05, celkem upraveno 1 x.
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
pettter
Příspěvky: 19
Registrován: 18 zář 2015, 21:25
Bydliště: Martin

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od pettter »

Vici píše:...Základ je podle mě pokud možno maximální kompletnost motorky a dobrá cena. Na víc bych nekoukal...
To by ma zaujímalo, že aký je asi tak nástrel, nech sa nestrapním hneď na začiatku??? :roll:
fapeko píše:...Převodovka M 72 musí tam být to víčko na řazení ,ale i tady byli 3 typy převodovek...
No díky, to si mi pomohol :lol: ...
čo myslíš tými 3 typmi?
hurt.petr
Příspěvky: 15
Registrován: 14 říj 2014, 13:00

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od hurt.petr »

..Zadni světlo tam má být takové jak máš na sajdě...

Aj mne to udrelo do očí, len som myslel, že je hore nohami...

Mohu se vás zeptat jak je to s těmi světélky? Narazil jsem na ty kapky, pak větší kapka, větší kapka ještě s "trojůkelníčkem" které patří na které modely?
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od fapeko »

No dle mého názoru to co má na sajdě(malý želvik) bylo vždy na emkách a končilo to verzi M72 N a to co má na motorce(velký želvík) bylo na K 750 .Akorát nevím kdy se začali dávat ty plastová světla,když ty velké želvíky se dávali až do roku 1976 na K 750 a ta plastové na K 650 od roku 1968 .No a od roku 1970 pry začíná byt v tom takový bordel ,že se v tom ani čert nevyzná :lol: prostě doba chaosu :D
Obrázek
plast.jpg
plast.jpg (21.71 KiB) Zobrazeno 6950 x
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
hurt.petr
Příspěvky: 15
Registrován: 14 říj 2014, 13:00

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od hurt.petr »

Ahoj
Dík za info (tak malý "želvík" by tedy měla být kopie helly)
A ty veké "želvíky" mám dva jeden i s tím trouhelníkovím sklíčkem a druhý bez - rozdíl je ve stáří nebo použití (blatník moto - sajda)?
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od fapeko »

Dle schéma zapojení a protože byl už na K 750 brzdový spínač si myslím,že na obou zadních blatnících mají byt světla(velké želvy) s tím trouhelníčkem.Pokud tam trouhelník není ,tak dle mého to není na K 750 ,ale na motorku IŽ nebo jiný motocykl
Obrázek
Obrázek
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
hurt.petr
Příspěvky: 15
Registrován: 14 říj 2014, 13:00

Re: Čo Vy na túto M-72N(H)?

Nový příspěvek od hurt.petr »

děkuji i za schémátko - pěkné přehledné
Odpovědět