Motocykly IŽ

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
Uživatelský avatar
da'Weed
Příspěvky: 171
Registrován: 07 črc 2013, 18:30
Bydliště: Brno Královo pole

Motocykly IŽ

Nový příspěvek od da'Weed »

Zdravím všechny !

Vím, že je to zde hlavně o Dněprech a Uralech, ale vím, že sovětských strojů bylo povícero. Jelikož je zde mnoho šikovných a vědomostmi nabitých lidí, tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo má zkušenost z motocykly IŽ. Jedná se mi především o dle mých informací první kopii DKW - IŽ 350 - viz.foto. V Iževsku se údajně vyrábělo již před válkou, ale až po získání dokumentace z německého DKW se to rozjelo. Jde mi hlavně o celkovou kvalitu stroje v porovnání s DKW. Po prohlížení fotografíí je rozeznání méně viditelné než u emky a baworáku. Vypadá to, že to je kopie do šroubku. Neprošli někomu třeba pod rukama oba tyto stroje?




Díky za odpovědi
Dněpr MT 11
drumbas
Příspěvky: 382
Registrován: 26 bře 2011, 11:38
Bydliště: okoli ostravy

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od drumbas »

Je to dvoutakt takze jednoduchy motor neni co by se ...pokazylo ale u ruskeho stroje tezko verit
Znamej ma prave to dkw ale hodne doplnku prave z ize takze vse pasuje a i dostupnost dilu neni problem osobne jsem iz chtel taky uz jsem mel dokonce sehnany origo motor dkw ale nakonec sem kupil dnepra i tak se me porad liby ale jen ten s tou puvodni starou kyvkou.je sice na houby co se odpružení tyce ale zase vypada starsi a na udrzbu lehci
Jinac zapalko pasuje z jawa 250.karburator taky takze se da dobre laborovat
Osobne bych jej asy uz nemel kam dat.ale jinac bych do toho sel ma super zvuk ten jednovalec 350
Uživatelský avatar
da'Weed
Příspěvky: 171
Registrován: 07 črc 2013, 18:30
Bydliště: Brno Královo pole

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od da'Weed »

Já už právě taky delší dobu pokukuju (samozřejmě po starším kusu - neodpružený rám, ve předu stará kyvka. Další tomuto stroji podobný typ je nazván IŽ 49 - těch je více, ale ten se mi tak nelíbí), ale jediný místo kde se dají snad najít je allegro. Většinou vrak. Spíš mi jde o to zjistit v jaký kvalitě je to vyrobený, to že to bude za ty léta vymlacený na generálku je mi jasný. Jde mi o kvalitu v porovnání s DKW, jestli se ze začátku držela, jak třeba u emek.
Dněpr MT 11
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Jel jsem na tom, ve vojenském provedení, byla to nějaká dřívější verze než je na fotce. Zajímavá zkušenost. Jestli si pamatuju, tak to mělo jenom jednu brzdu, řazení pouze rukou a chtělo to trochu cviku se s tím naučit jezdit. Emka je proti tomu vrchol řidičského komfortu. :)
Don't give in without the fight!
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od serpico-3 »

da'Weed píše:Zdravím všechny !

Vím, že je to zde hlavně o Dněprech a Uralech, ale vím, že sovětských strojů bylo povícero. Jelikož je zde mnoho šikovných a vědomostmi nabitých lidí, tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo má zkušenost z motocykly IŽ. Jedná se mi především o dle mých informací první kopii DKW - IŽ 350 - viz.foto. V Iževsku se údajně vyrábělo již před válkou, ale až po získání dokumentace z německého DKW se to rozjelo. Jde mi hlavně o celkovou kvalitu stroje v porovnání s DKW. Po prohlížení fotografíí je rozeznání méně viditelné než u emky a baworáku. Vypadá to, že to je kopie do šroubku. Neprošli někomu třeba pod rukama oba tyto stroje?
pjotriz3502.jpg

Díky za odpovědi
Aniž bych chtěl snižovat sovětské výrobce,tak málokdy se povede, že kopie se aspoň přiblíží kvalitou originálu. Už jen proto, že ten kdo to vymyslel o tom ví nejvíc, má tradici a kvalifikovaný personál. Což sověti neměli, ani tradici, ani personál. Např. ale naše ČZ, která také výráběla motocykly ala DKW, měla tradici a kvalitní dělníky, takže byla úspěšná..Viděl jsem tento motocykl na burze a bylo na tom vidět odkud to je. Takže já bych do toho nešel..
Jura
Příspěvky: 125
Registrován: 01 říj 2012, 21:59
Bydliště: U Olomouce

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od Jura »

Krásná motorka, když se pěkně udělá.
Klidně bych do toho šel.
MV650
K750
Uživatelský avatar
da'Weed
Příspěvky: 171
Registrován: 07 črc 2013, 18:30
Bydliště: Brno Královo pole

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od da'Weed »

Díky za odpovědi. Mě se líbí moc.. Jak se naskytne příležitost, tak do toho asi půjdu. Spíš ji uložím, protože zatím pořádně nejede ani dněpr :-), ale něco takovýho bych chtěl. Kdybyste znali někoho kdo ho má, budu rád za kontakt. Zdarec
Dněpr MT 11
ers

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od ers »

Našel jsem v inzerci toto, s prodejcem nemám nic společného:
http://motorky.bazos.cz/inzerat/4671869 ... iz-350.php
Uživatelský avatar
da'Weed
Příspěvky: 171
Registrován: 07 črc 2013, 18:30
Bydliště: Brno Královo pole

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od da'Weed »

Ano to je právě novější IŽ 49, který je rozšířenější. Nelíbí se mi ale ta vidlice..nejlepší by bylo zkombinovat odpružený rám ze 49 a přední kyvku ze staršího. Sehnat ale IŽe na bílejch...:-D
Dněpr MT 11
Hlavis
Příspěvky: 1
Registrován: 02 zář 2021, 16:03

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od Hlavis »

Přátelé a kamarádi sovětských motocyklů. Nechci zakládat nové vlákno a proto píši sem. Koupil jsem motocykl IŽ 49 z Lotyšska (eu) s tp. a myslel jsem, že nebude problém s přihlášením. Po návštěvě stk je vše jinak. Potřeboval bych nutně kontakt na někoho kdo vlastní moto s spz. Předem všem děkuji. hlava.petr@tiscali.cz
Jura_eMka
Příspěvky: 39
Registrován: 27 kvě 2011, 21:46
Bydliště: u Hradce Králové

Re: Motocykly IŽ

Nový příspěvek od Jura_eMka »

co je za problém s přihlášením? klidně SZ
eMka - čekal jsem na ni 17 let... no a je doma bratříček spodový K 750 i vrchový Ural se k nám nastěhoval, i IŽ už tady taky bydlí.....
Odpovědět