Máme po sezoně

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.
mušketýr
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2017, 12:35

Máme po sezoně

Nový příspěvek od mušketýr »

Tak sem už chtěl moje káčko chválit a včera se mi kousnul motor.Jej sem se s klukem vykoupat a před koupačkou cca.1.5km divný zvuky.Rachtání a při plynu míň a bez plynu víc.Že bych to při plnym míň slyšel? Koupačka a odjezd.Furt stejný a po cca.800m se motor kous a to jako pořádně.Nelze s ním vůbec otočit.Žena mě přitáhla za autem na laně.Tak co myslíte, co to bude? Možná příští týden shodím válce.Jo a oleje byl v motoru dostatek.Mušketýr
krovak.xixao
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2015, 12:28

Re: Máme po sezoně

Nový příspěvek od krovak.xixao »

Permoníci! :-)
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Máme po sezoně

Nový příspěvek od host »

Že by protočená klika??
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
mušketýr
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2017, 12:35

Re: Máme po sezoně

Nový příspěvek od mušketýr »

Při protočené klice se motor zastaví natvrdo?
Maarty 82
Příspěvky: 57
Registrován: 29 črc 2017, 09:09
Bydliště: Plzeňsko

Re: Máme po sezoně

Nový příspěvek od Maarty 82 »

Co svíčky jakou mají barvu? Chudá směs ? Motor máš po GO ,
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Máme po sezoně

Nový příspěvek od host »

To není dvoutakt,aby pošel na chudou směs. Navíc to ještě chvíli s rachotem jelo. To nebude ve válci.
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
mušketýr
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2017, 12:35

Re: Máme po sezoně

Nový příspěvek od mušketýr »

Motor je po GO.Moc sem s tim nenajel asi 3tis.Kouknu na to zítra.Pokud budu stíhat.Nevyndal sem ani svíčky...
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

Re: Máme po sezoně

Nový příspěvek od SmokinUral »

No to mi řekněte... čtu tady běžně o protočenejch klikách... Dá se tomu nějak předcházet? Přeci neni možný, aby ty lidi v rusku furt měnili (v lepším případě) ve stodole kliky. Leda by k nový motorce dávala továrna rovnou tak 5 klik do foroty, aby člověk věděl, do čeho jde. Nebo na to trpí na to jenom určitý typy?
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Máme po sezoně

Nový příspěvek od host »

Továrně nová klika v +- řádně fungujícím motoru je asi relativně v tomto smyslu bezproblémová. Problémy nastanou po (neodborné) rozborce a sborce dělené kliky, kdy se "setřou" nutné hustokruté přesahy, k tomu neodborná montáž a nedodržení geometrie, aušusové či buhvíjakého původu použité náhradní díly nesprávného tvaru, rozměrů i použitých materiálů....
Faktem je, že i "udělat" se takováto klika zřejmě se zárukou dá, pokud se ví "jak" a "z čeho". Takto odborně opravenou jezdím již několikátý rok a nevím o ní (zatím).
Jeden zdejší velmi znalý uživatel tvrdí, že novou kliku už nyní nelze v podstatě sehnat (když jsem jej žádal o radu při řešení svých problémů - chtěl jsem tip, kde nejlépe koupit novou), všechny na trhu dostupné jsou dělané.
Toto vše platí pro dělené/skládané kliky spodových motorů.
OHV motorů se tyto problémy netýkají, tam pouze praskne klika bez varování na dva kusy :ugeek: :mrgreen:
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Odpovědět