Podněty a návrhy k vylepšení

Připomínky, dotazy, chyby.
Pravidla fóra
Záležitosti ohledně tohoto fóra
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Navrhuji zavést striktní pravidlo k prodeji - povinnost uvést v inzerátu navrhovanou cenu. Neuvedeš cenu - inzerát se maže. Mě osobně to docela vadí a to nejen zde, ale i při jednání přes inzerát. Typu "já něco prodávám, tak mi pošlete, kolik za to chcete dát a já se pak rozhodnu, jestli to prodám." Na tohle je Aukro a ne solidní fórum jako toto(za solidní, toto forum považuju).
Při označení "Cena dohodou - nabídněte zvážím" si říkám, jestli je prodejce mentálně v pořádku. :? :roll:
Člověk někam píše, či volá a prodejce pořád jen, tak kolik byste dal? Něco prodávám, tak snad vím, jakou to má hodnotu a co za to chci, ne? Byť bych měl o danou věc třeba zájem, tak pokud je poznámka navrhněte cenu, tak už to ani nezkouším, protože prodávající je ve věštině případů stejně pako a neví, co by za danou věc chtěl. :evil: Na burzách vám taky sdělí cenu, jinak by neprodali, na všech solidních webech kde je sekce prodej, je taky cena vyžadovaná a když si jdete koupit do restaurace jídlo, taky se vás neptají, kolik byste za to dali, ale ukážou vám lístek s cenama. Pak už se dá licitovat, jestli je to hodně nebo málo, ale dle mého názoru by měl cenu vždycky první udávat prodejce.
Jaký je názor zbytku osazenstva a hlavně moderátorstva?

Dál bych navrhoval, aby každý název inzerátu začínal písmenem K nebo P podle toho, zda prodávám nebo chci koupit (někdo už to tak dělá). Příklad:
P- prodám vrtulku na zadní kolo
K- sháním vodotrysk do sajdy

Ať je v tom na první pohled přehled. Nebo rovnou zavést sekce prodám/koupím.

A ještě jeden návrh, požadoval bych do inzerátu fotku. Stejně většinou následuje dotaz na stav atd.
Don't give in without the fight!
host
Příspěvky: 307
Registrován: 01 bře 2011, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od host »

Souhlas bez výhrad, hlavně s názorem okolo "cenové politiky". Na inzeráty "cenu nabídněte" taky zásadně nereaguji. Pokud s někým jednám a zeptá se: "Kolik dáte?", odpovídám: "Vy prodáváte, tedy musíte vědět, co za to chcete!".
Dněpr MT12
Honda CM400T
Honda XBR 500
ČZ 175/1938
JČZ 150
...a další stvůry
Uživatelský avatar
Davy
Příspěvky: 805
Registrován: 20 črc 2012, 09:23
Bydliště: Lovosice a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Davy »

Souhlas, taky mi inzeraty s "cena dohodou" pripadaj zbytecny. Cenu ma navrhovat prodavajici.
Davy
Dněpr MT11 r.v.2001
davidovo.hys.cz
Uživatelský avatar
stepky
Příspěvky: 135
Registrován: 02 srp 2011, 04:28

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od stepky »

Taky souhlasim, na inzerát bez ceny a fotky neodpovídám.

Stepky
http://stepky.rajce.idnes.cz/dnepr
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

;) Souhlasím s Vámi, že podle ceny se rozhoduji jestli něco chci či nikoli a tudíž informace typu "cena dohodou" pro mne znamená to samé jako vysoká cena, tudíž nereaguji. Ale nezatěžoval bych administrátory fóra s nějakým mazáním. Jednak jakékoli mazání je mi tak trochu proti srsti (je to taková forma cenzury) a někomu to třeba takhle vyhovuje, tudíž se rád ozve na takový inzerát. No a ostatní kterým to vadí na ten inzerát prostě nereagují, díky čemuž snad prodávající pochopí, že když neuvede cenu, tak si tím vědomě snižuje šanci na prodej. Povinné vkládání fotek také nepovažuji za dobrý nápad. Je to zase jen na prodávajícím a mnohem lepší s ohledem na prostor, (který hradí ze svého administrátoři) je dát odkaz třeba na fotky na rajčeti.
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Němec »

Fakt je, že inzeráty bez fota a ceny rozjížději často zbytečně kolotoč dalších otázek, kdy logicky bude následovat Jak to vypadá a Kolik to stojí :)
ad cena - často taky nevím, jakou co má hodnotu - podle mě bez ceny to uvádějí lidi, kteří z toho chtějí dostat co nejvíc, teď nemyslím jen motorky tady - a bojí se, že na tom budou tratit, když dají moc nízkou cenu :)
Michal to tu zakládal jako svobodný forum, tak počítám žádný vládní nařízení asi nebudou :) ono prodávající jsou sami proti sobě s takovými inzeráty - protože dobře napsaným inzerátem se vyselektují lidi, kteří zájem nemají - když jsem nahodil podrobný popis a fotky u transalpa, ozvali se dva lidi, z toho jeden si ji koupil.
Ural Ranger 2008, 22tis km
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Michal »

Pravidla pro inzeráty jsou v záhlaví inzertní sekce. Většina lidí je bohužel nečte. Občas nějakému inzerátu poupravíme nadpis. Většinou to dělal Míra. Není moc čas, tak upravujeme jen to, co je nutné. Nedávno to byl pán, co několika témat vložil svoji komerční nabídku. Tu jsem přesunul do komerce, kam patří a nadbytečné kopie smazal.

Nechci striktně zakazovat cenu dohodou, nebo inzerát bez fotky. Někteří nevědí, někteří nemají foťák. Každý může ignorovat inzerát, co se mu nelíbí, nebo nabídnout cenu dle své představy. Pokud prodávajícímu nevyhovuje, obchod se neuskuteční, příležitost koupit budete mít i jindy. Chápu ale, že mnozí nejsou zvyklí na volnost trhu dnešní doby, kdy postavení prodávajícího a kupujícího je zcela rovnocenné.

Má li někdo zájem opravovat názvy inzerátů a témat, přesouvat témata do odpovídajících kategorií, rozdělovat témata, kde se diskuze otočila jiným směrem, opravovat hrubé pravopisné chyby nebo dělat obdobnou moderátorskou činnost, my se o moderátorské pravomoce rozdělíme s kýmkoliv, koho dobře známe.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Je tady něco jako ingnorace vybraného člena fóra? Tj. aby se mi příspěvky dotyčného nezobrazovaly?
Don't give in without the fight!
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Michal »

Tato funkce v této verzi phpBB není. Možná bude někdy v budoucnu. V každém případě to ale stejně nezkyje reakce ostatních na vybraného uživatele.

Unavuje Vás jistý uživatel, co málo myslí, zato hodně píše? ;)
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Michal píše:Unavuje Vás jistý uživatel, co málo myslí, zato hodně píše? ;)
Tak nějak.

No, já jsem se jen zeptal, protože jsem to nemohl najít. Reakce by mi nevadily, s nikým dalším problém nemám. ;)
Don't give in without the fight!
Uživatelský avatar
hipik634-750
Příspěvky: 1017
Registrován: 30 čer 2012, 16:39
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od hipik634-750 »

vsak byste se beze me nudili, asi sem trochu nepochopil, ze kdyz je neco urceno k poskytovani rad, tak ze uzivatele s *patentem na rozum* maj problém, kdyz se někdo pta na radu
-------------
КM3 К-750М р.1967 Хиппр - уникальная передвижная мастерская
Jawa 634 boeing r.1973 Bojing
Jawa 559/18 sport r.1964 Bílá
Jawa 353 r. 1956 vráček
---
місцевий VIP
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

:) Já osobně bych to systémově neřešil. Pokud to někomu vadí, nechť to nečte a neodpovídá. Pokud to někdo přežene, pravidelně přeskakuje hledání běžně dostupných informací a rovnou to chrlí jako dotaz do fóra, tak se mu jednoho dne nedostane hold odpovědi na podstané otázky protože to nikdo nebude číst. Já to vidím jako svobodnou volbu každého člena psát x nepsat , číst x nečíst , diskutovat x nediskutovat. No a následně nechť každý sklidí to co zasel.
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od serpico-3 »

Řekl bych, že je to tak, jak píšeš, taky bych to neřešil, protože každý je jiný a kolikrát přesně neví, co za tu věc chtít a má raději nástřel ceny, aby se mohl odpíchnout.Já si třeba věcí cením víc, takže raději nic neprodávám, protože vím, že mne to poté bude mrzet..Někdo to má jako kšeft, což je samozřejmě jeho věc, časy, kdy si veteránisti věci měnili, jsou už dávno pryč. Je to o domluvě.., na burzách taky prodejci kolikrát neví, střelí od boku a na konci burzy to stojí polovinu...Ono udat cenu jako v restauraci je poměrně nemožné, protože pro mne má třeba věc 70. let stará cenu zlata, protože ji už nikdo nikdy nevyrobí/repliky mám na háku/ , ale brambory a maso v restauraci jsou pořád, pokud nezačne válka...Takže když někdo chce např. prodat př. vidlici na Bmw Sahara za 25000 kč, je to rozumná cena..Ale já třeba prodal komplet př. vidlici /mopedovku/na K 750 za 1500kč a vůbec mne to nemrzí..Jde o úhel pohledu .. :)
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Tak sem dejte aspoň toho smajlíka, jak buší hlavou do zdi... já bych ho v poslední době psal všude...
Don't give in without the fight!
serpico-3
Příspěvky: 454
Registrován: 16 led 2013, 16:03

Re: Podněty a návrhy k vylepšení

Nový příspěvek od serpico-3 »

Jen pro upřesnění, jsem já ten uživatel, co málo myslí a hodně píše? Jestli je to tak, tak dejte vědět, zařídím se podle toho. Děkuji za upřímnost. :)
Odpovědět