změna času

Připomínky, dotazy, chyby.
Pravidla fóra
Záležitosti ohledně tohoto fóra
Uživatelský avatar
Boo
Příspěvky: 115
Registrován: 29 led 2011, 17:05
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

změna času

Nový příspěvek od Boo »

Mohl by někdo prosím změnit čas na foru ?

Díky ;)
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: změna času

Nový příspěvek od Michal »

Mělo by to být teď nastavené, jestli máte někdo pořád ještě letní, napište to sem.

Nebylo to tak jednoduché. Server a tímpádem i fórum běží v mezinárodním UTC čase. Já nastavuji časové pásmo a letní čas pro neregistrované návštěvníky. Registrovaní uřivatelé si nastavují každý svoje časové pásmo v "Uživatelský panel" > "Nastavení". Automaticky se letní a zimní čas nemění, protože v každé zemi se mění v jinou dobu. Administrační nástroje nemají funkci pro hromadné nastavení všem uživatelům, jde to jen po jednom, na což je jich už trochu moc.

Tentokrát jsem to nastavil přímým zásahem do databáze, tak doufám, že jsem nějakou funkci fóra nenabořil, nevím o SQL skoro nic, budu si muset doplnit znalosti.


Protože na jaře si dávno nebudu pamatovat, jak jsem to udělal, napíšu si to sem, kde to jednoduše najdu:

Administrace hostingu -> phpMyAdmin: Vybrat server, login, vybrat databázi
SQL příkazy:
UPDATE `phpbb_users` SET `user_dst` = '0'; nebo '1' pro letní, provede se pro všechny příslušné řádky v DB
UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '0' WHERE `config_name` = 'board_dst'; Nejspíš není potřeba, lze nastavit zevnitř.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: změna času

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

Chtělo by to ten čas opět aktualizovat. :) Jo bejt to v Rusku, tak je letní nafurt. :D
Don't give in without the fight!
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: změna času

Nový příspěvek od Michal »

Děkuji za připomenutí, nevzpoměl bych si na to. Změněn zimní/letní čas jak výchozí, tak v nastavení 208 uživatelů.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Odpovědět