Návod - Dovoz motorky z Německa

Dovozy, přihlašování na bílé nebo zelené značky, přestavby.
Pravidla fóra
Zveřejněte své zkušenosti s papírováním, ptejte se, jak co papírově vyřešit a zda to vůbec oficiálně jde.
Uživatelský avatar
Me2d
Příspěvky: 151
Registrován: 23 led 2011, 08:10
Bydliště: Praha východ - Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Me2d »

Tak na DI nic neví zatím, zjišťují. Ale bylo by to super. Že by člověk obyčejný něco ušetřil? Nebo , že by třeba Pavel dovezl něco se zárukou staršího, ale dobrého? Uvidíme.
Člověk něčím švihlej bejt musí, jinak by se z toho snad i zbláznil :-)
Miškin
Příspěvky: 10
Registrován: 01 úno 2011, 16:49

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Miškin »

Chápu to dobře že bych dovezl Dněpr z Polska s jejich papíry a tady přihlásil? To by ušetřilo starosti a hned v létě bych toho využil :)
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Němec »

nejlepší by asi bylo kontaktovat toho kluka na motorkářích odkud tuhle informaci má, aby se nerozjela nějaká zbytečná fáma..zkusím mu napsat

Oficiální dovoz a prodej ojetin je podle mě poměrně nerentabilní věc - když si vezmeš, že bys to dělal jako firma a jel pro jednu motorku - musí se Ti zaplatit ten čas, protože to děláš na kšeft, náklady...
zatímco běžnej člověk do toho investuje svůj volnej čas a žádnej zisk navíc na tom mít nemusí.
Ural Ranger 2008, 22tis km
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Peterson »

Tak se zdá, že to žádná fáma není. Dnes jsem volal na náš magistrát a tam mi řekli, že to platí od minulého týdne. Podmínkou je, že to v některém státě EU muselo mít majitele.

Takže cokoli s například polským TP lze u nás přihlásit.
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od veverka »

Tady bych byla radši (přinejmenším zezačátku) opatrnější a před dovozem čehokoliv bych se zeptala na příslušném DI, bohužel to někdy bývá úřad od úřadu jiné. Teda ne že bychom neměli nárok něco přihlásit, když už tohle platí, ale někde to projde v pohodě, jinde se můžou snažit házet klacky pod nohy.

Každopádně je to super zpráva :-)
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
Me2d
Příspěvky: 151
Registrován: 23 led 2011, 08:10
Bydliště: Praha východ - Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Me2d »

Souhlas, už se těším až kluci povyrostou a zbudou nějaký korunky pro tatínka :-)
Člověk něčím švihlej bejt musí, jinak by se z toho snad i zbláznil :-)
Petr

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Petr »

Bych měl podobný dotaz. Když dovezu dejme tomu automobil z Polska, který je původem z USA a v polském techničáku nejsou uvedeny veškeré údaje potřebné do toho našeho, jak se dá jinak postupovat? Je potřeba údaje jako hluk a emise změřit na zkušebně, nebo by tyhle údaje měli automaticky si vzít z Polska i když v TP nejsou? Díky
Viki
Příspěvky: 125
Registrován: 22 led 2013, 17:43
Bydliště: Brno, Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Viki »

Zdar
Tak v únoru jsem vyrazil pro Urala kamsi ke Zvickau. Dostal jsem odhlášený papíry, potvrzení o odhlášce z NSR a kupní smlouvu. Jelikož Ural je vyrobenej v r. 2005 tak na STK nebyl žádný problém (to už jsem si tam zjistil předem), navíc měl technik na STK ve Slatině v rohu haly krásně zrenovovanou M 72, takže kolega :)
S protokolama s STK a německýma papírama jsem dorazil na magistrát kde jsem vyplnil pár formulářů, zaplatil poplatky a za dva dny si přišel pro značky.
Takže nic složitýho a u nových Uralů se není opravdu čeho bát :)
Ural 750 "Ranger"
Jawa 353 + PAV
ČZ 487 - armádní verze
Jawa 555 vrakůvka :)
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Jarda »

A jak probíhala koupě?Přijel jsi k prodejci ve všední den a hned jste došli na úřad a tp ti hned dal do ruky i s motorkou,nebo jsi odvezl motorku a papíry poslal poštou?
Viki
Příspěvky: 125
Registrován: 22 led 2013, 17:43
Bydliště: Brno, Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Viki »

Původně měl mít chlapík vše nachystáno předem, ale asi měl špatný zkušenosti takže to odhlásil až jsme dojeli a zaplatili za moto. Nechtěli jsme se tam moc zdržovat, tak mi to poslal poštou. Přišlo mi to cca do týdne.
Ale i přes to že jsem měl kupní smlouvu tak, ten pocit, že si odvážím 350 kg železa za 3600 éček bez papíru, nebyl nic moc :)
Ural 750 "Ranger"
Jawa 353 + PAV
ČZ 487 - armádní verze
Jawa 555 vrakůvka :)
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Jarda »

ale to jsi tedy levně koupil,jak jsi na něj přišel?Já koukám jen na mobile.de-jiný web nějak asi neznám nebo co a tam se pohybují od 5000e???Koukám tedy na tvoje fotky,nějaké drobné opravy na něm asi budou třeba,ale i tak je cena luxusní,bych řekl.Já tedy,až přijde ten správný čas-den D se blíží,tak asi zkusím kontaktovat Pavla Kučeru,sice v Německu trávím pracovně hodně času,i bych si ho asi mohl kamionem dovézt,pokud někde seženu něco po cestě,německy taky něco umím,ale s Pavlem jsme mluvili o cca 160 000 kč a levněji asi nedokážu sehnat.
Viki
Příspěvky: 125
Registrován: 22 led 2013, 17:43
Bydliště: Brno, Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Viki »

Ahoj
No asi to byla haluz. Je fakt že germán se o něj asi nestaral nejlíp (spíš vůbec) a v převodovce se někdo hrabal, nechodí jak by měla, takže řadím s meziplynem. Přes zimu to vyřeším. Byly tam ohořelý nějaký dráty na elektrice a chyběl tam vzduchovej filtr včetně toho pajšlu uvnitř airboxu, orezlý byl celkem dost, ale nic co by se nedalo přestříknout.
No než jsem se vydal touhle cestou tak jsem byl taky v Rozhrání, padla tam taky cena okolo 180 000,- za dovoz a je fakt že se Pavel Kučera trefil naprosto přesně když mi řekl že za 100 000,- Kč to bude šrot ve kterým porostou erteple. Pokud vůbec něco seženu. Měl recht, když jsme tam dojeli tak to vypadalo hrozně, nicméně motor naskočil a po prvním projetí po zaváté silnici nebylo cesty zpět ...
Jediný co nám po cestě kleklo byl kamarádův "Meďour" takže od hranic až do Brna jsme jeli na jedničku :)
Hele našel jsem to na nějakým německým vyhledávači, obdoba našeho Atlasu nebo Seznamu.
Tak hodně štěstí, třeba se taky nějakýho kousku dočkáš.
Ural 750 "Ranger"
Jawa 353 + PAV
ČZ 487 - armádní verze
Jawa 555 vrakůvka :)
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Michal »

Za 4000e seženeš pěkný plně funkční, za 5000e jako nový.
Jen to tam není každý den, chce to trpělivě pravidelně sledovat delší dobu.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
matbiker
Příspěvky: 97
Registrován: 30 srp 2011, 13:08
Bydliště: Pozděchov

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od matbiker »

V německu se můžeš ještě podívat na Motoscout.

http://www.autoscout24.de/Moto/ListGN.a ... tate=N%2CU
Asi MT09.
Nemůžeš? Přitvrď si a nastup!!
Wan-Chuan
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2011, 09:39

Re: Návod - Dovoz motorky z Německa

Nový příspěvek od Wan-Chuan »

Tak tak..
Aktuálně je na MObile rv.2003 za 3600e
Zjevně aktivně ježděná v terénu, příslušně orezlá ale tak je to ojetinka co víc...
Takováhle "...Omlácenina..." by třeba pro mne byla ideální. Koupit po pečlivém majiteli krásnou lešťenku a pak jí domláti to by mi bylo líto....

ALe také je pravda, že letos je to na pěkné kousky (jak leštěnek tak těhle Omlácenin) na Mobile oproti loňsku poměrně chudej rok...

No s pozdravem

Wan-Chuan
KRLESS!!!
Odpovědět